Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha viszonylag...

Az normális ha viszonylag "gazdag" szülők szinte semmit nem költenek a gyerekükre?

Figyelt kérdés

Gyüjtött pénzem már semmi nincs, mert elment a hétköznapi dolgokra. Rendszeresen semmit nem adnak nekem, és szégyellek kérni.. És természetesen pl. az hogy a lassan 10 éves gépemet lecseréljük szóba sem jöhet.


Nagyon kellemetlen jelenet nekem amikor kell kérjem a pénzt. És nem értem hogy egyáltalán miért kell kérjem, mikor 1 hónapon át kaján kívül semmit nem kapok, akkor nem (kellene) gondolják, hogy pl. +óra amire járok az pénzbe kerül? S ha említem hogy abba szeretném hagyni, mert nincs rá pénzem, akkor megvannak sértődve.


Mikor kérek pénzt, akkor 'szerintük' viccesen (szerintem nem) elkezdik hogy "jaaj mennyibe kerülök".


Nekem xar érzés hogy azok az ismerőseim akik tényleg szegények, még ők is többet költenek a gyerekükre mint az én szüleim.


2017. nov. 20. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván ez ember függő, van aki a kutyáját macskáját 3x annyira elhalmozza minden jóval, mint más a gyerekét. Nálunk pl 40-es szülők olyanok hogy pénzt nem fogadnak el, hogy maradjon nekünk.


Van aki a keveset is megosztja a másikkal, főleg ha családtag.


Gondolom még diák vagy, anno nekem is akármennyi kellett 35-45e ft-os cipő, mert szerettem volna az életben én is kipróbálni, ki sem mertem ejteni a szülők előtt, új számítógépem úgy lett hogy az isten tudja hány évig félre rakott húsvéti karácsonyi, születésnapi pénzt költöttem el rá.


Ahogy dolgozni kezdtem viszonylag normális pénzért, úgy beosztottam és meg tudtam venni olyat is amit anno nem mertem kérni.

Ilyen beállítottságúak a Tieid, ha dolgozó leszel anyagi tekintetben kicsit függetlenebbé válsz.

2017. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Leülsz velük, elmondod nekik a problémád és ha más nem akkor megegyeztek abban hogy ha kereső leszel akkor visszaadod nekik, de most a tanulmányaidra szeretnél koncentrállni.
2017. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Mit jelent a "viszonylag gazdag" szülö? Mert ez a legtöbb esetben csak annyi, hogy a gyerek szerint van sok pénzük, a valóságban meg eléggé meg kell gondolni a kiadásokat
2017. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha 10 éves géped van, akkor nagyon kicsike nem lehetsz, szóval valószínűleg direkt azért fogják vissza az anyagiakat, hogy megtanuld a munka és a pénz értékét. Sok kifejezetten gazdag szülő szándékosan egy büdös fillért nem hagy a gyerekeire, hogy azokból ne legyen lusta és gazdag se... selejt.
2017. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

A gazdagok mindig sóherek, míg a szegényebbek azt a keveset is megosztják egymással.

Egyébként elmehetsz diákmunkára, én 14 éves korom óta járok, nem haltam bele, te se fogsz.

2017. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Viszonylag gazdag azt jelenti hogy átlagosnál jobban boldogulnak, de nem úszunk a pénzben sem. Eddig nem igazán zavart hogy rajtam spórolnak, időt töltöttek velem, viszont kicsit meghökkentő nézni a képeket hogy milyen ruhákat hordtam 7-8 évesen...


Ha eltudunk menni nyaralni tengerre Hotelbe, meg sízni Olaszországba stb... Feltételezem megengedhetnék maguknak hogy Karácsonyra vagy szülinapomra ne egy 7000 ft-s pulcsit kapjak.



Nincsenek irreális igényeim, vigyázok a dolgaimra, viszont ezt a helyzetet nem tartom normálisnak figyelembe véve a környezetemet.

2017. nov. 20. 15:20
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

"Ha eltudunk menni nyaralni tengerre Hotelbe, meg sízni Olaszországba stb... Feltételezem megengedhetnék maguknak hogy Karácsonyra vagy szülinapomra ne egy 7000 ft-s pulcsit kapjak. "


Te ku@vára elvagy tévedve...

2017. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
a 7 ezer forintos pulcsi olcsó kategória? bakker, csóróbb vagyok, mint gondoltam, az nekem már luxus :/ max 3 ezerért szoktam venni.
2017. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Hány Ft-os pulcsi kellene neked?
2017. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tök mindegy, évente 2x kapni 1 pulcsit, cipőt vagy kabátot és ennyibe kimerül a dolog. De félre lehet értelmezni a dolgokat és mocskolódni.
2017. nov. 20. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!