Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha viszonylag...

Az normális ha viszonylag "gazdag" szülők szinte semmit nem költenek a gyerekükre?

Figyelt kérdés

Gyüjtött pénzem már semmi nincs, mert elment a hétköznapi dolgokra. Rendszeresen semmit nem adnak nekem, és szégyellek kérni.. És természetesen pl. az hogy a lassan 10 éves gépemet lecseréljük szóba sem jöhet.


Nagyon kellemetlen jelenet nekem amikor kell kérjem a pénzt. És nem értem hogy egyáltalán miért kell kérjem, mikor 1 hónapon át kaján kívül semmit nem kapok, akkor nem (kellene) gondolják, hogy pl. +óra amire járok az pénzbe kerül? S ha említem hogy abba szeretném hagyni, mert nincs rá pénzem, akkor megvannak sértődve.


Mikor kérek pénzt, akkor 'szerintük' viccesen (szerintem nem) elkezdik hogy "jaaj mennyibe kerülök".


Nekem xar érzés hogy azok az ismerőseim akik tényleg szegények, még ők is többet költenek a gyerekükre mint az én szüleim.


2017. nov. 20. 14:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
Ebből már nem magyarázod ki magad!Halvány fingod nincs a pénzről. Akkor fel sem tüntetted volna, hogy 7000,-os pulcsi! A másik, hogy menjetek el turkálóba, iszonyat jó cuccokat lehet összevásárolni 7000 ft-ból. Akkor talán lesz pénz új gépre is. Bár már meg sem merem kérdezni, hány százezres gépet akarsz ... :D
2017. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

# 11/11 ma 15:55


Turkálóba szoktam magamnak vásárolni, ha nem azt tenném, akkor nyílván nem lenne elég a 7000 forint értékű cipő/pulcsi/kabát/stb.. évente 2x amit a szüleimtől kapok.


Hány 100.000-es gép kellene? Kb. egy. Annyiból össze tudom magamnak rakni ami kell.



Te úgy gondolod hogy kaján kívül elég egy gyerekre évi 14.000 forintot költeni hétköznapi dolgokra, oké, ez a te véleményed. Ha mások is úgy gondolják elfogadom hogy bennem van a hiba. Pont az a kérdés hogy szerintetek ez normális-e?

2017. nov. 20. 16:10
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem arra gondolt kérdező, hogy karácsonykor pont nem pulcsit kellene adni egy gyereknek, esetleg pluszban lehetne, de ne az legyen az ajándék.

Én bevallom még nem vettem 7000 forintos pulcsit egyik gyerekemnek sem, ellenben karácsonykor játékot kapnak.

Mi sem állunk rosszul anyagilag, de nem járunk síelni, sem wellnessezni.

Kérdező, nem látunk bele a családi életetekbe, nem tudhatjuk, hogy a szüleid miért így gondolkodnak. Lehet, te nem is tudsz róla, de a nyaralások hitelből voltak. csak rongyrázás végett, hogy ők micsoda család, mit engedhetnek meg maguknak, de a hitelből már nem futja a gyereknek normális ruhára csak évente egyszer.

Ne szégyellj kérni! Főleg ne hétköznapi dolgokra, pl dezodorra, egy mozira, akármire. Gondolom tanulsz még, értelmesnek tűnsz a fogalmazásod alapján. Ülj le velük és meséld el, hogy felélted a félretett pénzedet olyan dolgokra, amikre nem kellett volna. Szerintem meg fogják érteni.

Ha ez nincs ínyedre, akkor mondd anyukádnak, amikor boltba megy, hogy mire lenne szükséged, és akkor nem neked kell megvenned.

A számítógépedet pedig, ha magad állítod össze tízezrekkel olcsóbb, mintha a boltban megveszel egy kész asztali gépet, meg apránként lehet azt tunningolni is. Találd fel magad!

2017. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
35%

"Ha eltudunk menni nyaralni tengerre Hotelbe, meg sízni Olaszországba stb..."


Szegénykém!

Látom, hogy sanyarú a helyzeted

Ha lehet légy oly szíves és meséld el a sífelszerelésednek az árát?!

Tehát léc, kötés/szerelék, botok, sícipő, overall, sál, sapka, kesztyű, stb...

(Kb.: 500ezer és egymillió között saccolom /fő.)

[link]

2017. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is van ilyen ismeros. 60millas kertes haz 2 uj auto, havi 1 milla felett bevetel, gyerek meg lyukas kinott szandalba jart maganoviba ami 110e volt par eve.... nagymama szegyellte mar es o vett a nyugdijabol uj szandalt.

En sehol nem voltam anyagilag hozzajuk kepest megse sajnaltam semmit toluk foleg a normalis ruhat cipot....

2017. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Itt egyesek félre értik a helyzetet szerintem. Nem az a gond hogy 7000 forintos pulcsi az olcsó, hanem ha kapsz karácsonyra egy pulcsit, meg szülinapodra egy cipőt és ezzel le van tudva a ruházat hogy jusson olaszországi síelésre, akkor a prioritásokkal van gond a szülőknél.

Amikor egyesek szerint fél-1 millió a sílec+minden ami kell, akkor jusson már pénz másra is.

2017. nov. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem igenis a kérdezőnek van igaza. Nem értem, hogy néhányan miért vannak kiakadva azon, hogy karácsonyra kap egy 7000 forintos pulcsit, bár ezen az oldalon kb. erre számítottam, majd mindjárt jönnek az olyan válaszok, hogy "na, újabb elkényeztetett gazdag kislányos kérdés" stb....

Nem a pulcsiról van szó, nem arról, hogy mennyibe került (bár egyébként szerintem a 7000 forintos pulcsi még nem a luxus kategória, már egy sima fehér póló is van kb. 3500 forint és mindenhol még a kínaiban is drágák a ruhák). Egyébként meg, most komolyan, szerintetek egy pulcsival ki van segítve? Ráadásul, ha az a 7000 forintos pulcsi valóban olyan "hú, de nagyon drága és fullos" dolognak számít, akkor az valahol megint arra utal, hogy a szülőknek nem okozna gondot, ha egy picit jobban támogatnák a gyereküket. Valamint úgy gondolom, hogy elsődlegesen nem drága nyaralásra kellene költeni a pénzt, hanem alap dolgokra, amikre a gyereknek szüksége van a hétköznapokban, mert nem bulizni, utazni stb. szeretne a pénzből, hanem pl. ruhát, cipőt, gépet venni, amire szüksége van. Valamint az is érdekes, hogy a szülők elvárják, hogy a gyerek tanuljon, de nem adnak rá pénzt és mikor a gyerek bejelenti, hogy abbahagyja a plusz órákat, mert már nem tudja magának fizetni, akkor meg megsértődnek.... Nekem az is nagyon csúnyán hangzik, hogy folyton felhántorgatják, hogy mennyibe kerül és mennyi pénzt költenek rá.

Szerintem egy szülőnek kötelessége a lehetőségeihez mérten támogatnia a gyerekét, addig, amíg az nem képes egyedül gondoskodni magáról és eltartani magát. Az, hogy melyik család mit engedhet meg magának, az már változó, de itt azért alap dolgokról van szó, amiket szerintem biztosítani kellene a szülőknek vagy legalábbis x összeggel támogatni.


Kérdező, én azt tudom mondani, hogy próbálj meg beszélni a szüleiddel mert más megoldás nem nagyon van. Igenis szembesíteni kell őket a szükségleteiddel és ezeknek a költségével, el kell mondanod nekik, hogy te eddig ennyi pénzt bírtál kifizetni, de már szükséged lenne a segítségükre. Számolj utána a dolgoknak, hogy nagyjából mennyi pénzre lenne szükséged, mennyit tudnál még te előteremteni stb., hogy konkrét dolgokkal állj eléjük.

2017. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

Van, aki erre költi, van, aki arra.


Mi szerintem szegényebbek vagyunk, mint a leírásod alapján ti, de igazából dönthetnénk mi is úgy, hogy nem használt ruhát veszünk a gyerekeknek az oviudvarra, hanem márkásat. Kajából meg mindenből a legolcsóbbat. Mi ellenben úgy gondoljuk, hogy az ételek minőségén nem spórolunk, a ruhán, aminek már első nap ki fog kopni a térde, inkább. Ha a fiam visszanézi a 4-5 éves korában készült képeit, lehet, hogy ő is sóhernek fog tartani minket. Ahhoz még kicsi, hogy felérje ésszel, hogy azon az áron, hogy nem Guccit koptat az oviudvaron, el tudunk menni nyáron több helyre is egy-egy napot (nem külföldre, de Kapolcsra, Sümegre, stb.), ami óriási és maradandó élmény neki már ilyen fiatalon is.


Arra akarok kilyukadni, hogy lehet, hogy a szüleid azért nem vesznek neked sok tárgyi ajándékot, mert nekik nem ez a prioritás, ami viszont nem azt jelenti, hogy Te magad nem lennél prioritás a számukra. Azt írtad, foglalkoznak veled.... ebbe gondolom, sok közös élmény is benne van (mind szintén sok pénzbe kerülnek, már egy strand is sajnos). JObb lenne, ha elhalmoznának ajándékokkal, de még karácsony napján se jutna eszükbe őszintén megkérdezni, hogy hogy vagy? Esetleg azt se tudnák, melyik suliba, melyik osztályba jársz és egy barátod nevét sem?

2017. nov. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!