Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mikortól normális...

Szerintetek mikortól normális a külön költözés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit furán hangzik a kérdés....de már napok óta ezen töröm a fejem. Az a helyzet, hogy tervezem azt, hogy barátommal össze költözzek miután betöltöm a 18-at. Nem sokára töltöm a 17-et és jövőre szakmámmal is végzek....lényeg,hogy most távkapcsolatban élünk én Angliában( nem szeretek itt élni)...ő pedig ausztriában. Már építgeti a jövőjét/jövőnket....énis szeretnék már ott élni vele hiszen egyrészt hiányzik ő is meg már nagyon nem jó nekem lelkileg/pszihikailag itt....kérdés az hogy szüleim hogy fogadnák azt hogy külön életet szeretnék élni...elvégre sulit elvégzeem addigra, és biztonságos helyre mennénk...mit gondoltok, rosz dolog ez vagy normális az, hogy ki sszeretnék repülni a családi fészekből? (Nyilván nem barátom tartana el, énis dolgoznék ugyanúgy meg mimdem egyéb) főzni, takarítani is tudok, önállóságtól nem félek hisz itthon is szinte én nevelem öcsémet mert szüleim dolgoznak reggeltől estig és én tartom rendben a házat, én főzök, én foglalkozok öcsémmel/ tanulásával....de valahogy vágyom már arra hogy a saját életemet is éljem kicsit :(

2017. nov. 20. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

17 évesen rossz igen. Sajnos sokszor bebizonyosodik hogy a nők azok akik mit sem törődve az anyagi háttérrel ők azt gondolják szerelemből, felfog épülni egy ház, vagy magától megvásárlásra kerül a lakás. Hol ott én 25 évesen 4 millió ft megtakarítással a jövőmet nem látom, és már bőven külön kéne lakjak, de ilyen országban ilyen anyagi szarkupacban, csak a gengszterek, adócsalók, seftesek haladnak előre.


Tesóm is nagy nő akart lenni 19 évesen, aztán a szólők felnyitották a szemét hogy 17e ft-os fizetésből egy albérlet/autó fenntartás+ jó élet nem fog menni. Ez volt cirka 7 hónapja, azóta is itthon van.


Nyilván Nyugaton másabb a szociális háló, kedvezőbbek a juttatások, lehetőségek, és egyszerű munkából is lehet tervezni, nem kell hozzá főorvosnak lenni.

2017. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Úgy érzem hogy te inkább menekülni akarsz a barátodhoz ahelyett hogy szerelemből hozzá költözni. Rossz a motivációd.
2017. nov. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Én támogatnám az ötleted. Irigylem azokat az embereket, akik középsuli után fogták magukat, és kimentek 1-2 évre külföldre felnöni. Sokkal talpraesettebb leszel, ha elválsz a szülöktöl és a saját életed kezded el élni. Az meg, hogy csalodás lesz ez az egész, hát istenem, fogod magad és hazaköltözöl. Gondolom nem lakást/kocsit akarsz venni és gyereket szülni, szimplán összeköltözni a barátoddal egy albérletbe.
2017. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egybként nem most szeretnék menni csak is 18 éves korom után szóval nem egyből....persze, tudom hogy nem könnyű de nem magyarországra mennék hanem ausztria és persze úgy mennék hogy szakmával a kezembe...nem csak így a semmiből elindulni. Menekülni nem szeretnék szó sincs erről. Mikor mi összejöttünk barátommal pár hónapra rá elköltöztünk magyarországról szóval gondolhatjátok mennyire rosz nélküle ezzel azt szeretném mondani hogy igen szerelemböl szeretnék hozzá menni hiszen szeretnék együtt élni vele. Az már egy másik dolog hogy amugy is mentem volna ha van, ha nincs barátom...csak azért tettem oda azt hogy barátomhoz hogy lássátok azt hogy miért is vagyok lelkileg ki hiszen szét vagyunk választva....és persze köze van ahoz hogy miért pont oda stb....de semmmi hátsó szándék nincs beennem nem kihasználni akarom barátomat ahoz h elmenjek innen. Önálló voltam/vagyok és hát tudom hogy 17 éves vagyok de maga a gondolkodásom sokkal komolyabb mint velem egy koru lányoknak...nem bulizásra meg ilyesmire gondolok hanem szeretnék ki alakítani egy saját kis életet magamnak. Egyedül szüleim véleményétől tartok:)
2017. nov. 21. 01:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Amit még hozzá tennék, szerintem azért gondolod azt hogy menekülnék mert leírtam h nem szeretek itt élni stb...de nem...ha magyarországon élnénk mind ketten akkor még nem gondolkodnék azon hogy külön, de igy h két másik országban lakunk így azt gondolom hogy jogosan szeretnék hozzá költözni....mert az nem lenne logikus hofy ő költözzön ide mert tudja ő is h nem érzem itt jól magam...így hát ő előre ment hogy mire elérem azt az életkort,már legyen hova menjünk és építsük aaz életünket. Persze nem gondolok egyből auto, házra...csak egy sima albérlet kezdetnek, munkahely, párom, és ennyi...nincsenek nagy igények :D
2017. nov. 21. 01:35
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
És mi van,ha ő talál mást helyetted? Akkor is mennél?
2017. nov. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

500 km távolságból, úgyhogy kéthavonta találkoztok úgy könnyű szerelmesnek lenni.

Ebből rögtön átmozdulni összeköltözésbe, egymástól anyagi függésbe, az a garantált pokol és szakítás heteken-hónapokon belül.

Nyilván 17 évesen ezt nem érted, sőt, fel is fogsz rajta háborodni, dehát valahogy meg kell tanulni ugye... :)

2017. nov. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem örülnék neki és mindennl azellen lennék, hogy elmenj.


500 km-re laktok, egy hetet nem töltöttetek együtt gondolom, szuper lesz, hogy elmenekülsz a pasidhoz, és utána?!


Ausztriában ha nulla a németed a "szakmáddal" - semmi tapasztalattal benne ne várd, hogy alkalmazzanak bárhol is külföldön - ha egyáltalán piacképes és tudod honosíttatni. Ha nem, akkor mehetsz mosogatni.


És most úgy áll, hogy te szinte nulla bevétellel költöznél el a pasidhoz úgy, hogy munkaszerződésed semmi, fogalmad nincs, hol akarsz/tudsz majd dolgozni, szóval ő tartana el.

Mindezt úgy, hogy nem is ismeritek egymást jóformán.


Bátor vagy, de rém naiv és ostoba is. Abba belegondoltál, akkor mihez kezdesz, ha ő talál mást? Hová mész, mit csinálsz?!

2017. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

maga a gondolkodásom sokkal komolyabb mint velem egy koru lányoknak - nem, ugyanolyan naiv kislány vagy, mint a veled egykorúak.


Lököd a sódert, de fogalmad nincs, mit fogsz dolgozni, el tudsze helyezkedni a szakmádban, mennyire megy a német (tudsz-e kommunikálni pl. ha Stadthausba kell menned papírt intézni, etc.).

Mik a FELADATAID, MIELŐTT elköltözöl, biztosítás, etc.

2017. nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Bennem is az merült fel elsőnek, hogy mennyire tudsz németül, mert ahoz hogy szakmában elhelyezkedj (bármi is az) kb anyanyelvi szinten kell tudni. Illetve hogy ebben a korban,- meg sok esetben később is,- a kapcsolatok jönnek-mennek, főleg hogy együtt se tudtok lenni.


Nagyon szép, romantikus a gondolatmeneted, és kívánom hogy így legyen, de racionálisan erre kicsi az esély...

Kivéve ha folyékonyan beszélsz németül, mert akkor ha együtt lesztek ha nem, mehetsz. Viszont akkor is előbb szerezz munkát mint hogy kiköltözöl, mert az nagyon lutri...

2017. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!