Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltözöm apuhoz, hogy...

Visszaköltözöm apuhoz, hogy mondjam el anyának, ha így is sír mindenen?

Figyelt kérdés

Anyának 3 éve lett egy új kapcsolata. Budapesten éltünk, de az év elején kiderült, hogy anya terhes lett (nem akart már több gyereket amúgy). A párja erősködött, hogy költözzünk el Pestről, mert hogy ő teljes része akar lenni a gyereke életének (3 napot vidéken dolgozott) és hogy nem fog ezért ingázni.

Szóval vidékre költöztünk, az otthonomtól 220 km-re.

Ez egy kisváros, nem is éri el a 10 ezer főt és nagyon sok a c. ember.


Nem szeretek itt élni, magát a várost sem szeretem, hogy semmit nem lehet csinálni, mert nincs egy normális beülős hely, vagy szórakozóhely, hétvégén is megáll az élet este 7-kor. Nem is ebbe a városba járok gimnáziumba, hanem egy kicsit nagyobba, de már emiatt is balhé volt itthon. Mert anya megengedte, hogy kocsival járjak (gyorsabb és kényelmesebb, mint a busz, ami tele van ápolatlan cigányokkal, akik folyamatosan leszólítottak, hiába hallgattam zenét és nem figyeltem oda). Ezen a férje kiakadt nagyon, hogy mégis hogy nevel így belőlem normális embert, meg hogy nem lesz semmi bajom a buszozástól. Két napig ment emiatt a veszekedés...

De a férje amúgy is folyamatosan beszól valami miatt, ma az volt a baj, hogy kinyitottam a konyhában az ablakokat, mert nagyon kajaszag volt. És ordítva jött oda, hogy azonnal csukjam be, mert megfázik a gyerek (aki amúgy egy emelettel fejjebb, a ház másik végében volt csukott ajtó mögött, betakarva) és hogy mennyire idióta vagyok. Anya nyugtatta le, hogy ne beszéljen már így és ne kiabáljon úgy, hogy 5 utcával arrébb is hallják. Azt pl. megtiltotta anyának, hogy elvigyem sétálni a babát, vagy hogy egyedül hagyjon vele, de amúgy azt hallgatom, hogy én semmit nem segítek, dísznek hozott ide anya, meg hogy csak a szobát foglalom és növelem a rezsit.


Kértem már anyát, hogy beszéljen vele, vagy csináljon valamit, de azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele és hogyha beszélne vele, akkor sem változna, fogadjam el így. De legutóbb már sírt is, hogy ne őt hibáztassam ezért és ne tőle várjam a megoldást. De akkor kitől?!

Ő hozott ide, ha én mondok valamit a pasinak, csak jobban ordít, hogy én ne beszéljek neki vissza. Már tényleg elegem van...


Beszéltem apával (mert azt anya nyilván nem engdené, hogy egyedül költözzek vissza a régi házunkba) és nagyon kiakadt ő is, felakarta hívni anyát. De nem akartam, hogy ő is összevesszen vele. Viszont azt mondta, hogy költözzek haza, és menjek vissza a régi iskolámba, mert nem érettségi előtt kéne az életemmel így szórakozni, és folyamatos terrorban tartani, kiszakítani a megszokott életemből és elvárni, hogy teljesen más legyek.

Szóval most hétvégén a legtöbb ruhámat hazaviszem apához, jövőhéten pedig mondta, hogy eljön velem a többi cuccomért.


De hogy közöljem ezt anyával?

Így is kivan mindenen, nem akarom, hogy ezért is magát hibáztassa.


2017. nov. 21. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Hány éves VAGY?
2017. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Elég szágyen, hogy anyád szarik rád az új farka miatt.


Én egy pillanatig nem éreznék lekiismeret-furdalást miatta, hogy lelépek.

2017. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Ne aggódj azon, hogy mondod meg anyádnak! Aki nem áll ki a saját gyerekéért, azt nem kell sajnálni. Persze megértem, hogy neked rossz.
2017. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.


Anya azt mondja, hogy most a baba miatt is feszült mindenki, meg hogy ez egy új helyzet, és a férje nehezen alkalmazkodik, stb.

És hogy miért akarom, hogy egy csecsemőt neveljen egyedülálló anyaként, meg hogy egyedül öregedjen meg.

2017. nov. 21. 19:39
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha 17 vagy akkor nem úgy megy, hogy fogod magad és költözöl. Nyilván az anyadnal vagy hivatlosan elhelyezve, ha ő nem akarja, akkor nem költözöl.
2017. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Anyukád nem anya.

Sajnálom, hogy egy alakult.

2017. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Ne oregedjen meg egyedul,nyilvan ezt senki sem akarja de ne szarja le a gyereket az uj hapsika miatt.

Pakolj ossze menj apukadhoz,ha olyan a viszony,neked az iskola es a tanulashoz valo nyugalom kell,nem a cirkusz.

Nem kell sirni,mondd meg neki,ez reszben az o hibaja nem szeretnel ilyen ingerek kozott elni,erettsegizni. Makd latogatod rendszeresen. Pont.


Ez lehet ridegul hangzik,de pontosan tudom min mesz at sajnos,es sajat peldambol meritve ez a legjobb dontes

2017. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Mihez alkalmazkodik nehezen a férje. Anyád szült, nem ő. Anyád és te költöztetek, nem ő. Anyád és te hoztatok áldozatot, és mégis ő játssza a sértődött ovist. Jól választott anyád. :-(
2017. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Gondolom nem fognak leláncolni azért, mert költözni akarok. Elég vicces lenne, ha ezek után még menne a hiszti januárig (akkor leszek 18), hogy igenis itt maradok a világ végén, ebben a "boldog családban".
2017. nov. 21. 19:47
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

"miért akarom, hogy egy csecsemőt neveljen egyedülálló anyaként, meg hogy egyedül öregedjen meg."


Hát ez érzelmi zsarolás, de teljesen jogtalan.

Ő választott magának új pasit, miért öregedne meg egyedül? Mert egy idiótát választott? Nem kellett volna gyereket szülni az új pasinak. Akkor le lehetett volna pattintani az elmebeteget. De ha már purgyét szült neki, már nem lehet elhajtani, bizony nevelje csak azt a gyereket.

A

Maga főzte magának, mostmár egye is meg!

Lépj le minél hamarabb, úgy látom apád normálisabb.

2017. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!