Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaköltözöm apuhoz, hogy...

Visszaköltözöm apuhoz, hogy mondjam el anyának, ha így is sír mindenen?

Figyelt kérdés

Anyának 3 éve lett egy új kapcsolata. Budapesten éltünk, de az év elején kiderült, hogy anya terhes lett (nem akart már több gyereket amúgy). A párja erősködött, hogy költözzünk el Pestről, mert hogy ő teljes része akar lenni a gyereke életének (3 napot vidéken dolgozott) és hogy nem fog ezért ingázni.

Szóval vidékre költöztünk, az otthonomtól 220 km-re.

Ez egy kisváros, nem is éri el a 10 ezer főt és nagyon sok a c. ember.


Nem szeretek itt élni, magát a várost sem szeretem, hogy semmit nem lehet csinálni, mert nincs egy normális beülős hely, vagy szórakozóhely, hétvégén is megáll az élet este 7-kor. Nem is ebbe a városba járok gimnáziumba, hanem egy kicsit nagyobba, de már emiatt is balhé volt itthon. Mert anya megengedte, hogy kocsival járjak (gyorsabb és kényelmesebb, mint a busz, ami tele van ápolatlan cigányokkal, akik folyamatosan leszólítottak, hiába hallgattam zenét és nem figyeltem oda). Ezen a férje kiakadt nagyon, hogy mégis hogy nevel így belőlem normális embert, meg hogy nem lesz semmi bajom a buszozástól. Két napig ment emiatt a veszekedés...

De a férje amúgy is folyamatosan beszól valami miatt, ma az volt a baj, hogy kinyitottam a konyhában az ablakokat, mert nagyon kajaszag volt. És ordítva jött oda, hogy azonnal csukjam be, mert megfázik a gyerek (aki amúgy egy emelettel fejjebb, a ház másik végében volt csukott ajtó mögött, betakarva) és hogy mennyire idióta vagyok. Anya nyugtatta le, hogy ne beszéljen már így és ne kiabáljon úgy, hogy 5 utcával arrébb is hallják. Azt pl. megtiltotta anyának, hogy elvigyem sétálni a babát, vagy hogy egyedül hagyjon vele, de amúgy azt hallgatom, hogy én semmit nem segítek, dísznek hozott ide anya, meg hogy csak a szobát foglalom és növelem a rezsit.


Kértem már anyát, hogy beszéljen vele, vagy csináljon valamit, de azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele és hogyha beszélne vele, akkor sem változna, fogadjam el így. De legutóbb már sírt is, hogy ne őt hibáztassam ezért és ne tőle várjam a megoldást. De akkor kitől?!

Ő hozott ide, ha én mondok valamit a pasinak, csak jobban ordít, hogy én ne beszéljek neki vissza. Már tényleg elegem van...


Beszéltem apával (mert azt anya nyilván nem engdené, hogy egyedül költözzek vissza a régi házunkba) és nagyon kiakadt ő is, felakarta hívni anyát. De nem akartam, hogy ő is összevesszen vele. Viszont azt mondta, hogy költözzek haza, és menjek vissza a régi iskolámba, mert nem érettségi előtt kéne az életemmel így szórakozni, és folyamatos terrorban tartani, kiszakítani a megszokott életemből és elvárni, hogy teljesen más legyek.

Szóval most hétvégén a legtöbb ruhámat hazaviszem apához, jövőhéten pedig mondta, hogy eljön velem a többi cuccomért.


De hogy közöljem ezt anyával?

Így is kivan mindenen, nem akarom, hogy ezért is magát hibáztassa.


2017. nov. 21. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező nehogy bevedd, amit hazudnak.

17 évesen te döntheted el melyik szülőddel akarsz lakni.

2017. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

ne mondj semmit


írj egy cetlit hogy elköltöztem apához


amúgy szerencsés vagy hogy legalább apád normálisan áll hozzád, költözz hozzá


és ne hidd el hogy majd jobb lesz ha a gyerek nagyobb lesz


ha az új hapi már most ekkora paraszt, akkor csak rosszabb lesz


és szerintem se sajnáld anyád, mert nem érdelmi meg

2017. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha anyukád palija üvölt, meg kiabál ilyenekért, akkor egy idő után anyukád is meg fogja kapni a magáét. Ilyet nem lehet, hogy a másik gyerekével ilyen hangnemet üt meg.

Anyám nekem is kétszer ment férjhez, igaz, a nevelőapám sosem ordítozott velem, sosem emelte fel a hangját, bár lehet, néha kellett volna. De nem így, ahogy Te írod. (Hogy nekem ilyen jó dolgom van, mindig is tudtam.)


Azt nem tudom, hogy költözhetsz-e vagy sem, de szerintem ezzel ne foglalkozz! Nem fognak erővel visszavinni, azért tegyél egy próbát. Anyukád palija biztos, hogy nem fog érted menni, anyukád érzelmi zsarolását hagyd figyelmen kívül! Állj a sarkadra, nem lehetetlent kérsz, csak nyugalmat! Apukádnál mi a helyzet? Ő hogy/kivel lakik?

2017. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék vele higgadtan megbeszélni. Azzal kezdeném, hogy tudja ő is jól, hogy te nagyon nem érzed így jól magad, és szépen felsorolni az okokat (alkalmazkodni képtelen mostohaapa, feszült légkör, soha semmi nem jó, ordítás, rossz közbiztonság a környéken, messze van a suli, ti alkalmazkodtok végig a mostohaapádhoz aztán még rá mondja anyád hogy mennyi áldozatot hozott, a gyerek születése nem indok arra, hogy rád lőcsöljenek minden feszkót, a másik városban vannak a barátaid, több lehetőség van ott stb.). Mivel semmi nem változott, ezért úgy döntöttél, apádhoz költözöl, és ebben meg ebben az időpontban összepakolod a cuccaidat és elköltözöl. Ha elkezd sírni, akkor elmondod, hogy most a saját érdekeidet kell nézned elsősorban, mert belefáradtál az egészbe, és te már mondtad, hogy ez így nem jó, de nem változott semmi. És nem gond, ha magát hibáztatja, mert itt elsősorban ő a hibás, hogy nem áll ki melletted az új kanja ellenében.
2017. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Remélem már elmenkultél ebbol a boldog családbol. A nok mindig a pasit választják,a gyerek nem olyan fontos.
2018. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"És hogy miért akarom, hogy egy csecsemőt neveljen egyedülálló anyaként, meg hogy egyedül öregedjen meg. "


És a gyerek apja nem segit már most se? Talán neked szulte a gyereket?Tehát már most tudja h csecsemo apja lefog lépni,de azért szult illyennek egy babát.. Gratulálok hozzá.

2018. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!