Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek? Többi lent

Manócska1 kérdése:

Mit tennétek? Többi lent

Figyelt kérdés
Párommal,"anyámmal" és húgommal élek sajnos egy házban. "Anyám" semmibe sem néz minket a párommal,teljesen kihasznál minket. Rengeteget tűrtünk már.. Pedig mindent megteszünk neki,segítünk elintézünk dolgokat mégis a húgom a kedvence. Tudni kell,hogy pszichésen beteg anyám is és én is. de ez nem jogosítja fel,hogy ennyire különbséget tegyen a két gyereke közt,ugye? Sokat veszekszünk,elköltözni nem tudunk. Ma azt mondta,megszűntem számára. Jó,ezentúl ő is nekem. De fáj ez az egész,el vagyok keseredve. Mit tegyek?

2017. nov. 30. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ti laktok nála vagy ők nálad, esetleg mindegyikőtök a tesódnál?
2017. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ebben a házban nőttem fel tesómmal. a házból anyámon van a haszonélvezeti jog. a ház fele enyém,másik a húgomé
2017. nov. 30. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Akkor én meghúznám magamat, a haszonélvezeti jog élvezője akár a tulajdonosokat is kiteheti.
2017. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba van a haz a ti neveteken, gondolom, anda/szuleid dolgoztak meg erte, vagy egyik orokolte. Nem tetszik. Mesz a paroddal egyutt. Konnyen meg lehet oldani a problemad.
2017. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
még a nagyszüleim építették a házat. igen ám,de a párom csináltatta bele a fürdőszobát,a mosógépet a hűtőt mi vettük. úgyhogy kitenni nem tudnak
2017. nov. 30. 11:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána kérlek, a haszonélvezeti jog pontosan arról szól, hogy ő mondja meg, ki élhet a lakásban (ki élvezheti a lakás hasznát). Legfeljebb a mosógépet és a hűtőt viszitek magatokkal.


A lakás felújításából a nagyobb értéket képviselő beruházások elvégzése pedig akkor is a tulaj(ok) feladata, ha csak a haszonélveő lakik a lakásban. Azt, hogy a fürdőszoba felújítása ilyen volt-e, nem tudom ennyiből.

2017. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi,utánanézek
2017. nov. 30. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
A harmadik válasz abszolút igaz, hiába van a lepontozás. Így szól a magyar jog, hogy a haszonélvező még a tulajt is kirakhatja, és azt költöztet oda, akit akar.
2017. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!