Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szenvedek a mai napig a...

Miért szenvedek a mai napig a szüleim válása miatt?

Figyelt kérdés
13 eves voltam amikor a nagymamam meghalt. Nagyon megviselte anyukam es engem is. Ra par honapra kiderult, hogy apamnak mar honapok ota van egy baratnoje. Anyam teljesen osszetort, nyugtatokst kellett szednie.. en meg mondhatni gyerekkent sodrottam az arral. Ez ido alatt apam sokszor megvert minket ha netan neha haza talalt es nem volt neki megfozve, kimosva-kivasalva a ruhaja..Ez igy ment honapokig, mig egyszercsak anyu megismerkedett egy idosebb ferfival, akinek engem is bemutatott. Apam ezt megtudta, majd a kezebe belevagott egy kest mig nem voltam otthon, mar setalaltam haza mikor hallottam anyam kiabalasat es a mentoket. Nagyon megijedtem, napokig nem mertem elaludni se akkoriban. Ezutan ujra kezdtek, kibekultek majd apam ket ev mulva ujra bejelentette nekunk a ballagasomon, hogy nem er ra, mert varja az uj baratnoje. Anyum ujra osszetort, de probalta tartani magat miattam. 21 eves voltam, mire megtudtak eggyezni az anyagi dolgokkal es kulon tudtunk koltozni. Jelenleg 25 eves vagyok.. nincs nap, hogy ne fondoljak arra, amiket velunk tett. A kapcsolatot tartom vele, de egyszeruen nem tudok megnyilni neki es annyira eroltetve erzem az egeszet. Beszelni nem tudok vele errol, mert ugy erzem a gyerekkorom rament arra, hogy anyamat vedtem elole es vigasztaltam miatta. Mi a francot csinaljak, hogy vegre letudjam zarni ezt az egeszet? Ti hogy eltetek at a szuleitek valasat? Nekem nagyon hianyzik egy “apa”, akire szamithatok, mert sajna ez nekem kimaradt. Probalom felnottkent kezelni a helyzetet, de ahogy idosok mindennap eszembe jut amiket mondott/csinalt anyummal. Van egy komolyabb kapcsolatom, amiben nem merek tovabb lepni, mert felek, hogy az en gyerekem is egyszer ezt at kell elje.

#válás szülőgyermekkapcsolat #elvált szülők gyerekeként élni
2017. nov. 30. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elcsépelt válasz, de én a helyedben felkeresnék egy pszichológust, mert úgy tűnik hogy még nem dolgoztad fel a gyermekkori élményeidet. Néhány alkalom biztosan segítene helyretenni magadban ezeket a történéseket és azért is hasznos lenne, mert nem kéne ezt a "csomagot" magaddal vinned a saját kapcsolatodba, mert az egész életedre kihatással lehet.

Én amolyan el nem vált szülők gyereke vagyok, a szüleim házassága a mai napig baromira defektes. Az én életemben sem volt Apa, hiába élt velünk. Nekem nagyon-nagyon tudatosan kellett a saját párkapcsolatomat máshogy kezelni, mint amit otthon láttam, mert ösztönösen azt a mintát követtem volna amit anyukámtól láttam, viszont a párom egészen más ember, mint az apám. Ha találsz egy lányt akivel őszintén meg tudod ezt beszélni és jó szülői mintát hoz a kapcsolatba, akkor azért nem reménytelen a helyzet, hidd el.

27/N

2017. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!