Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem összeomlik a szüleim...

Úgy érzem összeomlik a szüleim élete, mennyire szabad hagynom, hogy az enyém is boruljon ezzel együtt?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok.

Anyukám eléggé leépült egy betegség miatt, valószínűleg hamarosan el is veszíti a munkahelyét, depressziós is. Apukám fizetése elég kevés (80-90e nettó), illetve alkoholproblémái is vannak, ebből nem tudnak kijönni, vagy egy hitelük is (40e).

Anyukám eddig vezetői pozícióban volt, szóval jobb életszínvonalon éltek, de nincs túl sok félretett pénzük (kb 1,5 millió, amiből a hitelre is kell kb 1 millió).

Van mellette egy nagymamám (anya anyukája), aki 10 éve beteg és anyukám ápolja, elvan otthon, de nem tud intézni magának semmit.

Ők vidéken élnek, 60 km-re Budapesttől, én Budapesten élek és dolgozok.

Nekem van egy GYES-en lévő feleségem, és egy 1 éves kisfiam. Feleségem szerint ne menjek bele, hogy állandóan pénzt fogok adni, mert kell a gyerekre is, illetve terveztünk még kistesót is, amit emiatt nem szabadna feláldozni.


Nagyon rosszul érzem magam, már depresszióba estem,hogy hogyan kéne megoldani ezt a helyzetet. Ti mit tennétek?


2017. nov. 26. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Hagynám most a tesó tervet és segítenék a szüleimnek. Ha pedig ezt a feleséged nem érti meg akkor mehetne isten hírével...
2017. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Kegyetlenül hangzik,de nem támogatnám őket. Felnőtt emberek, és Te már felelős vagy a gyerekedért, a családodért.

Anyukádat elvinném pszichiáterhez, tb-re ingyenes. Apád alkoholizmusa, ha ő nem akarja, nem megoldható. Meddig akarod őket segíteni? Amíg élsz? Nem, ez túl nagy ár a Te, a gyereked, a feleséged részéről.

Hidd el, koromnál fogva mondom, egy szülő sem várhatja el ezt az áldozatot a gyerekétől, mert önzés. Nem azért szülünk gyereket, hogy idős korunkra,vagy elesettségünkben rájuk szoruljunk, hosszú távon. Egy 60 éves anya.

2017. nov. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

abban igaza van az elsőnek, hogy a tesó tervét 2-3-5 évvel simán ellehet halasztani.

Viszont a szüleidnek olyan problémája van, amit az idő nem old meg (leépülés, alkoholizmus, beteg nagymama) csak rosszabbá tesz.

Ilyen alapon felesleges egy fillért is adni, hisz nem fog megoldani semmit se.

Sok megoldás nincs, apádnak túl kell jutni az alkohol problémáján és vegyenek esetleg egy kisebb házat amit fent tudnak tartani, mert anyád gondolom nem fog teljesen felépülni és nagymama se lesz önellátóbb.

2017. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Én azt tenném, hogy visszamenőleg hat hóra kérném a gyedet, mert az feltehetően több, mint a feleséged gyese... Nem is értem, miért nem lépitek meg.

A kistesótervezés előtt meg jó lenne, ha dolgozna is, nyilván nem véletlenül csak gyest kap, szóval mielőtt a szülőket szóljátok le az anyagiak miatt, előbb nézzetek körül otthon.

2017. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Minimum a nagymamád gondozásába besegíthetnétek, nem kizárólag anyagiakkal lehet a családot támogatni.
2017. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Ti sem lesztek jobb helyzetben, ha a feleséged nem akar dolgozni, csak sorban szülni a gyerekeket, te meg tartsd el. Ráadásul a helyzettől függetlenül ez egy nagyon önző hozzáállás, hogy ne adj pénzt, mert neki kell meg a gyerekeknek amiket szülni tervez...

A saját szüleivel úgy szemétkedik, ahogy akar, de a máséval nemár.

Az tény, hogy a szüleid is alaposan elszúrták, bár nyilván anyukád nem tehet a betegségéről, bár ha még dolgozik és a depresszió miatt épül le, nos, hát azon igenis lehetne változtatni. Nem kötelező otthon szenvedni és sajnálni magunkat.

Apádnak pedig nyilván le kéne tennie a piát. Az a 40ezres hitel pedig elég durva, 50-60 éves korára az ember jó esetben már kifizetett mindent, úgyhogy ez megint az ő hülyeségük volt, hogy felvették valamire.

DE. Nem csak az a két út létezik, hogy akkor te pénzeled őket minden hónapban és abból éldegélnek, vagy pedig letojod őket, hadd haljanak meg szegényen nyomorogva, a nőd meg legalább elégedett lesz.

Igenis üljetek le szépen együtt és találjatok megoldást az eredeti problémára. Anyukád szedje össze magát, kereshet akár részmunkaidős állást is, apád tegye le a piát, a pénzt meg tanulják meg jobban beosztani. Ti pedig igenis segítsetek nekik ezekben a dolgokban, ne hagyjátok, hogy feladják. Nem pénzzel kell segíteni, hanem támogatással, beszélgetéssel, ismerősökkel akik tudnak segíteni, stb. A feleséged pedig ha nem vesz részt ebben, akkor... nem mondok róla véleményt, nem akarok bántó lenni. Mindenesetre nektek is van min elgondolkodni.

Az, hogy TE érzed rosszul magad és nem tudod eldönteni, mit akarsz, miközben a szüleid szenvednek, a feleséged meg irányítani akar... hát öregem, nincs benned túl sok büszkeség.

Lehet, hogy a szüleid elcsesztek pár dolgot, de azért nehogymár cserben hagyd őket, csak mert az asszony rád parancsolt. Ne legyél már ekkora papucs.

2017. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Pénzügyesként nem értem ezt a logikát:


"...vagy egy hitelük is (40e).

Anyukám eddig vezetői pozícióban volt, szóval jobb életszínvonalon éltek, de nincs túl sok félretett pénzük (kb 1,5 millió, amiből a hitelre is kell kb 1 millió)."


Nos, az 1 milliós hitel kamatos.

Van otthon 1,5 milliójuk, havi 40ezret fizetnek a hitelre, még kb.3 évig.

Miért nem fizetik ki a hitelt?

Ha a félretett pénzből most kifizetnék, még kamatot is számolnának vissza, tehát az 1 milliós hiteltől kb. 700ezerért megszabadulnának.

Maradna 800ezerFt-juk tartaléknak és a havi 40ezret sem kellene fizetni!

Gondolkodj el ezen és beszélj a bankkal!

2017. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy nem tudod megoldani a szüleid életét. Ez nem olyan, hogy most adsz nekik egy kis pénzt és egyenesbe jönnek. A feleségednek igaza van abban, hogy ne áldozzátok fel a ti életetek. Nem csak pénzzel tudod segíteni őket. Nem tudom, hogy mennyire tudjákn használni a netet például. Te olyan lehetőségeket is megtalálhatsz nekik, amit ők sosem. Segíthetsz frissíteni az önéletrajzukat (vagy írni egyet, ha nincs).


Át kéne gondolni először is a lakhatásukat. Ha 3-man vannak egy brutális méretű családi házban hatalmas rezsivel, akkor azt kisebbre kell cserélni. Pl azon a környéken lakásra. (vagy a szomszéd kisvárosba ha ott van munka) és meg kéne nézni, hogy a hitelt ki lehet-e most fizetni, vagy érdemes-e.


Nem tudom, hogy milyen betegsége van anyukádnak, de ez minden munkát kizár? Nincs semmi amit csinálhatna?


Apukád semmihez sem ért, hogy ilyen keveset kap? Ennél ma már a Tescoban is többet lehet keresni. Nincs semmilyen szakmája?

2017. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

szerintem a kistesó az első. Azt semmiképp se áldozzátok föl. Nagyon megbánnád. Utána azon kell elgondolkodni, hogy mire vették föl azt a hitelt. kocsira pl? meg kell tőle szabadulni.

Azt már írták, hogy mekkora házban laknak? esetleg kiadni egy részét, hogy jöjjön a pénz. vagy ápolónak ingyen lakhatás az ápolásért cserébe. Akkor neked sem kell állandóan oda mászkálnod.

Még sok jó ötletet írtak, gondolkozz el rajtuk, és cseleked. De a gyereked életét ne áldozd föl a szüleidért, akik jó pár rossz döntést hoztak, ahogy így elnézem.

2017. nov. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

Légy megértőbb a szüleiddel. Ha tíz éve kellene ápolnod a beteg anyukádat, te nem lennél ugyanolyan depressziós, mint anyukád? Szerintem vissza kellene mennie dolgozni, a mamát meg ápolhatná apukád (kivéve ha pelenkázni is kell, bár gondolom, nem kell, mert ilyesmit családtagra se szokott bízni az ember).

Persze ehhez tudni kell, apád mennyire alkesz.


Ha kicsit nagyobb lesz a gyerek, az asszonyt is el kéne zavarni dolgozni a sorozatszülés helyett, mert az frankó, hogy ő így be bírja osztani a pénzedet, de a még meg sem született gyereke nincs olyan fontos, mint a már élő, létező emberek.

2017. nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!