Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim ellenem vannak, mit...

A szüleim ellenem vannak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleimmel, és a 6 éves öcsémmel élek együtt. Apám rendszeresen ver.Nem túlzok, és nem csak kitalálom az egészet. Volt hogy a szemtelenségemért a falhoz lökött, és felpofozott.Minden nap előfordul ilyesmi.Egyszer olyan szerencsétlenül estem, hogy a fogam majdnem kitört. Pont az első. Most úgy lifityeg magában a kis fog, nem mertem szólni. Ez egy hete van. Gyakran veszekszünk, anyáék azt mondják mindent megtesznek, de én tudom, hogy nem igy van. Nem főznek rám, anyám csak lekuld reggel a boltba 300 forintal, hogy vasaroljak maganak ételt, amit a suliban megehetek. Történt feljelentés a családom ellen, anya apát védte, mindent tagadott. Ha a szüleik börtönbe kerülnének, mi árvaházba az öcsémmel?!Mit tegyek??

A gyámügyisekben nem bízok.Félek.

13 éves lány


2017. dec. 6. 08:06
 1/6 Angi96 válasza:
100%
Sajnos ez nálunk is így van, csak engem szavakkal bántanak (nem is akár hogy). Én a helyedben szólnék a gyámügyiseknek, nem kell tőlük félni, szívesen segítenek. Én is szólnék csak én már 18 éves vagyok. Az én "anyukám " nem engem véd, hanem az élettársát. Lehet jobb lenne az öcsédnek is..
2017. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért is nem bízol a gyámügyesekben? Mert az a munkájuk, hogy utánajárjanak a gyermekbántalmazásnak, és ha valós, akkor kiemeljék a gyerekeket? Mert ők lehet tudnak ideiglenes szülőket is találni?

Tudod, ha tényleg ez a valóság akkor nem ide írsz, hiszen itt a veled egykorúak csak szidni fogják a szüleidet vagy közlik, hogy ők is így jártak. Ha ez valós( nem tudhatom, nem látom) akkor ma reggel bemész az iskola igazgatójához, és elmondasz neki mindet. Meg is mutathatod a fogadat, a verés külső nyomait. Az igazgatónak hivatali okból lépéseket kell tennie. A gyermekbántalmazást komolyan veszik, és nem szokták lezárni mert az anyuka az agresszív apuka mellé áll. Ketten vagytok testvérek, így a mindkettőtökkel elbeszélgetnek.

2017. dec. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ha valóban igaz amit írsz, szomorú és felháborító.

Talán ők tudnak segíteni.:

[link]

2017. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg szólk az osztályfőnöködnek, vagy az iskola pszichológusnak. Ők tudják, mit kell tenni. Kitartás!
2017. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Anyám észrevette a fogam,és elvitt az orvoshoz. Gyökérkezelték.

Teljesen mindegy, hogy hisznek e nekem, semmi nem függ tőle. Megy ez egy pár éve, Anya ritkán, de azért megvéd, ha Apa értelmetlen dolgok miatt akar megütni. Anyámmal fogok beszélni.Megint.

2017. dec. 6. 22:01
 6/6 A kérdező kommentje:

Iskola tud róla. A pszihologusnak is sok mindent elmondtam.

Egyébként, köszönöm a válaszokat.

Kicsit tisztábban látok már.

2017. dec. 6. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!