Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom, hogy elmondjam-e a...

Nem tudom, hogy elmondjam-e a szüleimnek, hogy biszex vagyok? 19/L

Figyelt kérdés

Nem rég vallottam be csak magamnak is és csak néhány barátom tud róla. El szeretném mondani a szüleimnek, de nem tudom, hogy hogyan reagálnának. Alapjáraton nincsen bajuk a homoszexualitással, vagy más LGBT témával. De néha az az érzésem, hogy nem teljesen értik (Mostanában többször felmerült itthon ez a téma, hírek vagy iskolai feladatok miatt. ).

Nem akarom, hogy máshogy nézennek rám ezután, most viszont úgy érzem, hogy titkolok valamit előlük.



2017. dec. 6. 19:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
77%
Ha meleg lennél, akkor érdemes lenne. De ha csak szexuálisan vonz az azonos nem, akkor semmi szükség arra, hogy elmondd, Te dolgod kivel van viszonyod
2017. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

és miért ne titkolhatnál előlük vmit?


ne mond el

2017. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
15%

Most őszintén. Ha csak hetero lennél akkor is odaállnál a szüleid elé, hogy

- apa-anya! Hetero vagyok!

Gyanítom, hogy a szüleidet nem igazán érdekelné, hogy a lányuk nem életet él.

Miért gondolod, hogy a nemi életedet a szüleidnek el kell mondani? Az mindenki magánügye.

Amúgy meg, meg is érteném ha nem értenék, mert ezt én sem értem.

Megértem, és elfogadom ha egy férfi azt mondja, hogy meleg, férfiakhoz vonzódik. Megértem, és elfogadom, hogy egy nő leszbikus, és csak a nőkhöz vonzódik.

De nem értem ezt a kettősséget. Ez tényleg nem szól másról mint divatmajmolásról.

2017. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%

Minek? Szerintem tök fölösleges.

Max. akkor érdemes elmondanod, ha esetleg komolyabb kapcsolatod is kialakul egy lánnyal, együttélés például.

Addig nem látom értelmét.

2017. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
36%
#3 Érdekel, hogy hány éves vagy és mennyi gyereked van. Kérlek írd meg.
2017. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
17%
Azt is el akarod majd mondani, hogy épp kivel és hogyan szexelsz? Na ugye... Ne legyél ennyire ovis.
2017. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
87%

Szia :)


Én is biszexuális vagyok, szintén lány, szóval tudom min mész keresztül, tudom miért gondolod azt, hogy lehet, hogy el kellene mondanod.

Nekem tudja pár barátom és anya. Anyának pontosan azért mondtam el, amit leírtál, mert úgy éreztem, hogy valamit titkolok. Szóval én azt mondom, hogy hajrá! Nyugodtan elmondhatod. :)



A többi kommentelőnek:

Értem, hogy miért gondoljátok, hogy ne mondja el...de mi van ha majd lesz egy barátnője és be szeretné mutatni a szüleinek? Így úgymond "felkészíti" őket, hogy igen, nem biztos, hogy csak fiúkat fog hazahozni...


#3:...divat??? Most komolyan?!... Szerintem a kérdező sem és én sem divatból vagyunk biszexuálisok...

2017. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
22%
Majd ha még 1-2-5 év mulva is ugyanezt erzed, akkor gondolkodj el ilyesmin. De amúgy sincs szerintem értelme. Hacsak nem vagy leszbikus és együtt akarsz élni egy masik nővel. De a szexualis eleted minősége és módja szerintem nem tartozik a szüleidre. Ez kb olysn mintha én elejül állnék azzal hogy szado-mazo vagyok. És? Az en dolgom. Őket ez szerintem abszolut nem érinti.
2017. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
27%
Igaza van az előttem szólónak! Én is azt hittem biszex vagyok, de kíváncsi voltam csak :D várj vele, ha később is fennáll, akkor mondd, hogy apa anya, nem csak a fiúk, de a lányok is érdekelnek. Ennyi, nem kell túlaggódni :)
2017. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Miért van egy olyan érzésem, hogy sok válaszadó nem érti teljesen a biszexualitás lényegét?

Nem csak szexuális vonzódástól van szó. Ugyanúgy boldogan lennék kapcsolatban egy nővel, mint egy férfival.

2017. dec. 6. 20:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!