Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy meleg vagyok? Ha igen hogyan? /Többi lent/

Figyelt kérdés
Egy borzasztóan homofób családból származom. Szüleimről tudni kell hogy ha utcán,vagy tv-ben vagy bárhol meglátnak egy fiút, aki kicsit lányosabb,vagy kirívó ruhákat hord, egyből mondják,hogy undorító meleg (rondább szóval, csak a gyk nem engedi kiírni) hulladék meg hasonló szavakkal illetik őket...ilyenkor én mindig próbálom védeni őket, hogy nem tehetnek róla, meg hogy ennek ellenére valószínűleg nagyon emberiek meg hasonlók,és ilyenkor megkérdezik mindig,hogy ugye te nem tartozol közéjük? Mivel nagyon félek a reakciótól nem merem nekik bevallani hogy meleg vagyok. Szörnyen érzem magam minden nap emiatt. Természetesen szeretem a szüleim,jó a kapcsolatunk,és alapvetően nagyon rendesek,csak ezen a téren nagyon szűk a látókörük,és még vannak győződve róla,hogy a melegek pokolra való selejtek. Sajnos viszont én pont meleg vagyok és valószínűleg nagyon elítélnének ezért.

2017. máj. 16. 22:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
18/f lemaradt
2017. máj. 16. 22:18
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem mondanám el, az a helyzet. Majd ha elköltözöl otthonról... Nem vagyok gyáva, de nem akarok poklot a saját otthonomból... Ki tudja, hogyan reagálnának, de valószínűleg nagyon negatívan.
2017. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Szerintem ne mondd el nekik, egyszerűen nem beszélsz velük erről. Barátnőd nincs, kész, "majd lesz", hagyjanak békén, ha lesz barátod, őt meg nem viszed haza bemutatni,

Én a helyedben nem okoznék magamnak ilyen otthoni probélmát ezzel.

Ha nem tudnak róla akkor nincs veszekedés belőle, az nem valószínű hogy empatikusan és megértően elfogadnák.

2017. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha már nem tőlük függsz, nem tudják megkeseríteni az életed, majd akkor. Addig fölöslegesen ne cseszz ki magaddal.
2017. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyenek! Ebben a helyzetben nem mondd el nekik szerintem, csak magadnak okoznál vele rosszat.
2017. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben e helyzetben én sem mondanám el nekik egyelőre. Majd ha elköltözöl otthonról. Sajnos vannak olyan szintem homofób szülők, hogy képesek akár kitenni is téged otthonról, vagy csak szimplán megkeseríteni az életed. Én a helyedben várnék még a coming outtal.
2017. máj. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most ne mondd el, csak majd később, ha akarod, amikor már nem velük laksz, mert úgy mégiscsak könnyebb lesz. És nagyon sajnálom, hogy ilyenek a szüleid és ez téged is érint. Ugyan én nem vagyok meleg, de apám elég homofób. Nem értem miért, mert az ember tényleg nem tehet róla...
2017. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg velük élsz, addig ne mondd el! Ha emiatt kidobnak az utcára, rosszul jársz. Ha meg maradhatsz, de megkeserítik az életed, az sem jó. Ha már elköltöztél, utána megmondhatod neki, ha rosszul is reagálnak rá, akkor sem leszel már rájuk utalva.
2017. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Hány éves vagy? Ha még a szüleidtől függsz anyagi értelemben, semmiképp ne mondd el, mert arra te faragsz csak rá. Később elmondhatod, ha úgy ítéled meg, hogy van értelme.
2017. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, mint amit az előző válaszolók leírtak.

Csak, ha nagyon nincs már kiút, ha lebuksz, akkor állj elő vele, akkor ismerd be!

2017. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!