Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom, hogy elmondjam-e a...

Nem tudom, hogy elmondjam-e a szüleimnek, hogy biszex vagyok? 19/L

Figyelt kérdés

Nem rég vallottam be csak magamnak is és csak néhány barátom tud róla. El szeretném mondani a szüleimnek, de nem tudom, hogy hogyan reagálnának. Alapjáraton nincsen bajuk a homoszexualitással, vagy más LGBT témával. De néha az az érzésem, hogy nem teljesen értik (Mostanában többször felmerült itthon ez a téma, hírek vagy iskolai feladatok miatt. ).

Nem akarom, hogy máshogy nézennek rám ezután, most viszont úgy érzem, hogy titkolok valamit előlük.



2017. dec. 6. 19:20
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
35%
Ha már elmondtad, nincs visszaút; ha nem, későb még megteheted. Hacsak nem kérdeznek rá konkrétan és te nem akarsz hazudni, akkor nem muszáj vele sietni. Lassan, fokozatosan is a tudtukra lehet adni, közben pedig kipuhatolhatod, hogyan viszonyulnak egyáltalán a kérdéshez... :)
2017. dec. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
15%

"sok válaszadó nem érti teljesen a biszexualitás lényegét? "


Dehogynem! Azt jelenti, hogy nem csak a g. ci ízét szereted, hanem a hüve lygombáét is.

2017. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy netes fórum. Ne vegyél mindent készpénznek! Akiről azt gondolod, hogy nem érti, miről van szó, ignoráld.


Ha jól értem, a lényeg, hogy a folyamatos titkolózás kelt benned egy feszültséget és ezt a feszültséget szeretnéd feloldani.

Van egy egyszerű technika, ami segít dönteni ilyen helyzetekben: a 4 kérdés, avagy filé technikája.

4 kérdés van, amire ha 1-re nem-el felelsz, akkor más módon kell a benned lévő energiát levezetni.

F: Fontos? - Fontos nekem, hogy a szüleim előtt ne kelljen ezt titkolnom?

I: Indokolt? - Indokoltak a gondolataim és az érzéseim szem előtt tartva a valós helyzetet?

L: Lehet pozitív irányba eltolni? - A jelenlegi helyzetem jobb lesz, ha elmondom?

É: Érdemes? - Érdemes elmondanom a szülőknek, vagy egyiküknek?


Bővebben és jól leírva itt találod meg ezt a technikát: [link]


Én mindennap többször is használom. Nagyon hasznos dolog. Mindenre rá lehet húzni.

2017. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
79%
Én picit később,22 évesen jöttem rá és otthon el nem mondom.Minek,úgyis intoleránsak ebben a témában.
2017. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
31%
#14 Te ismered a kérdező szüleit?
2017. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
88%
Úristen, ezek a "ne legyél már ennyire ovis" meg "ez csak divat" kommentek aannyira értelmesek.... A kedvencem a "ha meleg lennél az baj lenne de ha csak szexuálisan vonzódsz a saját nemedhez az oké'..gondolkozzunk már mielőtt írunk.. Egyébként úgyszint biszex/pánszex lány vagyok, és ugyanezzel a problémával, szinte már mindenki tudja szüleimet kivéve..
2017. dec. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ milyen a kapcsolatod velük. Ha baráti és mindent meg tudtok beszélni, akkor mondd el.

De ha kicsit távolságtartóbbak vagytok, akkor én várnék vele, akkor szólnék csak, ha nő a párom és aktuálisabb a téma.

2017. dec. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
ezt te érzed, ha el akarod mondani, mond el.
2017. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
48%

8-as!


Azért nem teljesen ugyanaz a kettő... Az, hogy ki mit és hogyan csinál a párjával az ágyban (lásd szado-mazo), teljesen magánügy, oda nyilván nem viszed be magaddal a szüleidet... De ha esetleg a kérdezőnek lesz egy komoly kapcsolata, akkor előbb-utóbb eljut oda, hogy bemutassa otthon a párját. És ha a párja azonos nemű vele, az azért valószínűleg fel fog tűnni a szüleinek.


Azért ebből nem lehet ugyanúgy kizárni őket, mint abból, hogy ki mit szeret csinálni a másikkal szex közben, valljuk be...


A kérdésre válaszolva, én biztos elmondanám nekik, de tudom, hogy az én szüleim el is fogadnák. Attól még nem minden ember fogadja el.

2017. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Kedves 19-es. Légyszíves olvasd el ujra és értelmezd amit írtam. Azt írtam, semmi közük hozzá, hacsak nem vagy leszbikus és akarsz együttélni egy masik nővel. Lefordítom: tehat ez esetben nyilván érinti őket és elmondanám.
2017. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!