Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányaitok érettségi után...

Ha a lányaitok érettségi után elmennek szülni/férjhez mennek inkább továbbtanulás helyett, mit szólnátok?

Figyelt kérdés
Adott két lánytestvér, egyikőjük 23 éves kettő gyerekkel (3 illetve 5hónapos baba) és egy 21 éves friss házas. Egyikőjük sem tanult tovább, a nagyobb 2014-ben érettségizett a kisebb 1 évvel később, a nagyobb érettségi után már szült, és pár hónapja érkeett is a tesó egy 40 éves férfinek. A két férj egy ugyanabba a gyárban dolgoznak a nagyobbiknak csak érettségije van a kisebb meg egy kisboltban dolgozik, a kb 2000fős falujukban. Éldegélnek éldegélnek, de szidják a kormányt, hogy nem fizetnek annyit amennyi jó lenne. Mindketten tovább tudtak volna tanulni, okj-n legalább, még ha nem is egyetem/fősuli.
2017. dec. 8. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem örülnék, de sokat nem tehetnék ellene.
2017. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%

Semmit nem szólnék, bár furcsállnám a dolgot, hogy ilyen hamar...

A nagyobbik lányod, hogy két gyereket is vállalt, hidd el, van ott (dugi)pénz, nem kell aggódnod értük. Csak lehet, hogy nem kötik az orrodra.

Tudod, mindig az panaszkodik a legjobban, akinek van bőven.

2017. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok drága kislányom,hogy volt bátorságod két gyereket bevállalni családipótlékra meg 25.000 ft gyesre.
2017. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha az érettségimen felül lenne egy diplomám + szakmám, biztos elszégyellném magam,hogy mindkét gyerekem ekkora mihaszna lett.Valószínűleg, nem tudnék tükörbe nézni.

Mondjuk ismerek ilyen lányt,de ő konkrétan le se érettségizett,az ikertesója dettó.Az anyjuk helyében biztos öngyilkos lettem volna,ha 3 gyerekemből 2 ennyire elfuserált lenne.

2017. dec. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 érdekel0 ***** válasza:
23%

21 évesen szültem.

Anyukám büszke rám,nem egyszer,nem 10szer elmondta már.

Csak érettségim van,nem szándékozom tovább tanulni.

Jól élek,élünk,nem dőlt össze a világ.

Én támogatnám a lányaim hasonló helyzetben (ha tudja mivel jár a kicsi és nem 3 hónapja jött össze a fiúval),nem ér véget annak az élete,aki fiatalon lesz anya.

2017. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

De most ha belegondolunk....Oké hogy felnőtt meg az ő döntése. Érettségivel nincs vége semminek. Minimum egy szakma már legyen neki hogy el tudjon helyezkedni. Magyarországon tényleg így van hogy érettségivel nem megy az ember semmire. 21-23 éves korba én biztos hogy nem mennék el szülni. A kor miatt se. A tanulmányok után házat vennék, és 2-3 évre mire már minden van akár háziállat is. Közbe összeköltözni, összeházasodni.. És azután gyerek. Nem kell mindent elsietni.....

------Saját vélemény-------------

2018. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!