Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha alkoholista...

Mit csináljak ha alkoholista az apám?

Figyelt kérdés

14 évad fiú vagyok és egyszerűen idegesít hogy az apám egyfolytában iszik. Egyszer annyit mondtam neki hogy ezt abba kellene hagynia és elkezdett ordibálni velem. Ami piát talál a házban azt mind megissza. És ez egyszerűen ez már beteges és nem lehet őt kibírni.

Van ötletetek hogy hogyan bírják ki őt vagy hogy egyáltalán hogyan vészeljem át ezt az időszakot?



2017. dec. 10. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

1) Tanulj a példájából, hogy az alkohol drog, ami tönkre teheti mások életét is.

2) Kérj segítséget egy alkoholizmussal foglalkozó segélyvonalon

3) Keress saját megélhetést. Nem vagy felelős az apád tetteiért. Saját magad életéért vagy felelős.

2017. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen hogy kerressen saját megélhetést?

Anyukád van?Ha igen ő próbál valamit tenni?

Agresszív apukád ha iszik?Napi szinten iszik?

2017. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Anyum meg apuval veszekszik épp azért mert iszik az apa. Apa nem agresszív csak ha valaki beszól neki hogy ne igyon annyit akkor elkezd veszekedni. Sokszor felmerült anyuban a válás de azért nem vál el mert akkor nem tudna minket eltartani.. (engem és a nővéremet)
2017. dec. 10. 15:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és igen, napi szinten iszik kivéve ha dolgozik vagy vezetni kell
2017. dec. 10. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Ezért kell egyetemre menni majd.

Akkor majd okosodsz és visszasírod, hogy apád mennyivel kevesebbet ivott, mint az évfolyamtársaid.

2017. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért anyukád ráijeszthetne a válással, hátha összekapja magát.

Tudod az a baj, hogy amíg ő nem akarja abba hagyni ti nem nagyon tudtok semmit tenni.

Anyukádnak kéne erélyesebbnek lennie.Vagy tesód te meg anyud üljetek le beszélni vele így mindhárman.Mikor józan.

Nehéz helyzet.

2017. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, csak az én apám nem dolgozik 45 éves kora óta, így egész nap van lehetősége vedelni (sajnos meg is teszi). Tapasztalatból tudom, hogy a "beszélj vele" itt már kevés. Mi akárhányszor megjegyzést tettünk rá hogy jó lenne ha csak egy picivel kevesebbet inna, azonnal jött a válasz hogy ha nem tetszik, takarodhatunk a házából (én is és anyám is). Az egyetlen megoldás a költözés, amire legkorábban 18 évesen van lehetőséged, addig is marad egy jó nagy adag leszarom tabletta és kiskapuk, hogy minél kevesebbet legyél otthon. Ha hangos és nem hagy tanulni, menj a könyvtárba, járj el sportolni vagy akárhova otthonról, hogy ne kelljen hallgatni a balhét. És tanulj nagyon jól, hogy felvegyenek egy jó gimibe, lehetőleg ne ott ahol laksz, hogy elmehess koliba. Úgy már csak heti 2 napot kell elviselni. Ha később bejutsz egy fősulira vagy egyetemre, az ottani koliknál már nincs megszabva hogy mikor kell hazajárnod, megteheted hogy évente 2x mész haza. Nekem volt hogy 3 évig nem költöztem ki a koliból, tököm se akarta állandóan a balhét hallgatni.
2017. dec. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
91%
Nekem is ivott faterom, az egész gyermekkorom megkeserítette. Szóval tapasztalatból tudom írni, hogy ebből nagyon nagy eséllyel nincs kiút. A házasságát és az életét is tönkreteszi. Anyám el is vált tőle. Én már 30 vagyok, ő 60. Kórházban él évek óta az elfekvőn. Pelenkázzák, infúziózzák, hepatitise és cukorbetegésége van. Szóval nem élet amit él, csak vegetál. Ha gondolod meséld el ezt a te apádnak, hogy akarja-e így tölteni öreg napjait.
2017. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Az ivászatra egyedül a nőknek nincsen semmi mentsége.

A férfiaknak viszont van okuk, hiszen nősek!

2017. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
huzz el otthonról a pi*ába! és irj nekem 1 privátot!
2017. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!