Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista Apám Tönkre teszi...

Alkoholista Apám Tönkre teszi a családot, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,nos...

Nem is tudom,hogy hol kezdjem...2 ève vagyok kollègiumban az iskolám vègett.Azóta hanyatlik a család.Faterom Alkoholista,de ő nem vallja be magának,dolgozni dolgozik,csak nem rendesen.Általában estig nincs itthon,és amikor hazajön agresszìv mindenkivel,Legfőkèbb anyummal és az itthon èlőkkel.Amìg volt sulim hazaèrtem Pèntektől vasárnapig csak a veszekedèst hallgattam,Most hogy nyári szünet van,már minden nap...Fèltem anyumat,hogy ha egyszer nem leszek itthon ès bántani akarja(anyum 50 èves,faterom 52).Ma nővèremet megfenyegette ,hogy ha nem teszi le a telefont bever neki egyet(persze nem ilyen finomat fogalmazott).Nekem kb úgy 10perce ordìtotta le a fejem,hogy èn vagyok aki a legkevesebbet tette a családèrt. 1hónapja Bátyám és faterom között eldurvult a helyzet ,és bátyám kiakarta venni vadászpuskát. Nekem lelki gondom nincs,vannak barátaim,sportolok,de azért mégsem vagyok olyan jól.

Faterom ellen lehet valamit tenni?Anyum nem akar válni,apám már többször volt elvonón.

Ha ìgy megy tovább előbb utóbb vagy èn vagy valaki más bekattan és elvágja a torkát.



2017. jún. 24. 23:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok mindent tudtok tenni.

Amíg csak a szája nagy, addig rendőrt sem hívhattok.

Beszéljétek rá egy újabb elvonóra.

Anyukád miért nem akar elválni egy ilyen alaktól?

2017. jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem lehet már beszèlni vele.

Nem tudom,már én is felvetettem neki.

2017. jún. 24. 23:23
 3/17 anonim válasza:
100%
hívjatok legközelebb rendőrt nyugodtan, ez súlyos fenyegetés, terrorizálás....
2017. jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem valamelyikötök fogja elvágni apád torkát, hanem az apád fogja elvágni az anyádét. Évente több tucat családon belüli gyilkosság történik. Anyád vagy gyáva vagy társfüggő. Életveszélyben van. Ha ő maga erre nem jön rá, akkor kész, nincs tovább. Itt foglalkoznak tanácsadással: [link]
2017. jún. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jún. 25. 00:03
 6/17 anonim válasza:
76%
Próbàljatok beszélni vele amikor józan. Dugjàtok el előle az innit. Hàtha....
2017. jún. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A vadászpuskát sürgősen el kéne távolitani a lakásból. Ki vadászik, a bátyád vagy az apád? Kié a fegyvertartási engedély? Ki férhet hozzá a fegyverhez? Rémes ezt még olvasni is. Újabb elvonó kellene.
2017. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Bátyámè,
2017. jún. 25. 08:46
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Vadászpuska egy alkoholista házában, ahol folyamatos balhé megy. Nem semmi. Szerintem nem csak apád őrült, de az egész család!

24 éves vagy költözz el. Mást nem tehetsz. Anyádnak valamiért jó ez a helyzet, épeszű ember már rég elvált volna. De felnőtt ember, ő választása ez az élet. Te nem vagy felelős miattuk, ha otthon vagy, ha nem, ugyan ez lesz. Nővéredet sem értem, felnőtt nő, miért nem költözik el? Mazochisták vagytok mind vagy mi?

2017. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mentőt lehet hívni, ha fenyegetőzik, vagy olyan dolgot tesz, amivel kárt tehet magában vagy másokban. Beviszik a pszichiátriára akkor.

Laikusok vagytok, nem tudjátok megállapítani, mikor veszélyes!

Megkérdezném a NaNét és a Családsegítőt is.

Akár háziorvost, addiktológust, pszichológust!

2017. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!