Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lusta vagyok, nem akarok...

Lusta vagyok, nem akarok menni különörára csak szüleim miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon fáradt vagyok és anyám minden hétfőre beszervezett informatika és matek különórákat. Kitűnő vagyok belőlük de mivel nemsoká érettségizem ezért kötelez, hogy menjek 2 órát tanulni. 1-kor végeznéj suliban, így pedig este 7-re érnék haza, ha most elmennék a különórára (1 óra múlva indulnom kell). Viszont fáradt és lusta vagyok, nem érzem szükségesnek a különórát de nem akarok emiatt szüleimmel összekapni, hogy mi az hogy nem ugrok úgy ahogy ők mondják. Mit tegyek?

2017. dec. 11. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Mondd azt, hogy így este 7-kor érsz haza, és nincs időd másra tanulni, mert már este van.

Ha suli után hazamehetnél, akkor jobban be tudnád osztani az idődet, és lenne délután normálisan időd a tanulásra.

Mivel jól megy a suli, ezért nem érzed, hogy különórára kéne járnod. De ha valami nem megy, akkor természetesen fogsz segítséget kérni, és veszel egy-két órát. De nem szükséges minden héten, hiszen alapjában véve megy az anyag. Tanulni meg otthon is tudsz, nem kell hozzá tanár.

2017. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jó taktika mert későn szoktam tanulni, és őt nem érdekli, azt mondja ennyi idősen lehet hajnalig is tanulni.. meg hiába mondom hogy jól megy azt mondja hogy az érettségi úgy se fog menni és ezért menjek el. Nem érdekli, hogy jeles vagyok belőle és jól megy :(
2017. dec. 11. 13:54
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
A szüleid abban támogatnak, amiben jó vagy. Ritka kincs, becsüld meg. Fáradtság ellen meg étkezz vitamindúsan! Sok zöldség, gyümölcs, elég víz, és ha belefér, egy kis testmozgás. Ha ez nem segít, akkor ki kell vizsgáltatnod magad, mert lehet vérszegénység a háttérben.
2017. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tök jó hogy támogatnak meg minden de nem akarok ezért 5-6 órát tovább bentmaradni.... értelmetlen ezért pénzt kidobni különtanárra és evenni a szabadidőm.
2017. dec. 11. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi idősen én már szerencsére eldönthettem, kell-e különóra vagy nem. Mondd nekik, hogy nem mész, nincs szükséged rá, de köszönöd szépen. Csak nem rángatnak el a hajadnál fogva...

21N

2017. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hajamnál fogva nem is de érzelmi zsarolás és büntetések kiszabásával akarnak :(
2017. dec. 11. 14:09
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
A tudás sosem pénzkidobás. Elhiszem, hogy most nehéz és fárasztó, de a javadat szolgálja a külön óra. Persze, ha nagyon nem akarod, akkor vállalnod kell a konfliktust. Megmondod, hogy "anya, apa, én nem megyek el több különórára".
2017. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
Majd akkor nem lesz ertelmetlen, mikor kitunore erettsegizel es olyan egyetemre mesz amilyenre akarsz,jo munkad lesz..tanulj csak
2017. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Legalább bevallja, hogy lusta és nincs kedve suli után estig elmaradni. Ez ritka dolog, a többség elsunnyogná.

Kedves kérdező, két lehetőséged van. Vagy erőt veszel magadon és a szüleid kedvéért kibírod azt a heti 1 napot, vagy pedig leülsz velük és őszintén elmondod nekik, hogy szerinted erre nincs szükség, enélkül is menni fog, ráadásul kedved sincs hozzá és energiád sincs. Higgadtan, kedvesen, de határozottan mondd meg, hogy köszönöd a lehetőséget, de semmiképpen nem szeretnéd bevállalni.

Mondjuk nem szerencsés, hogy ma már menned kéne, és 1 órával indulás előtt jutott eszedbe, hogy mit tegyél... :D Legalább akkor a különtanáraidat hívd fel, hogy nem leszel ott, aztán a szüleiddel megbeszéled később, gondolom még nincsenek otthon.

2017. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Csodás, hogy ennyire bíznak benned a szüleid. Ha alapvetően is jól megy egy tárgy, akkor miért pont az érettségi nem sikerülne jól? Nem értem néhány szülő logikáját. Nem vagyok az a lázadós fajta, de én tudom, hogy milyen pluszórákra van szükségem (ha egyáltalán szükségem van rájuk), és azt is, hogy mennyire jól tudom beosztani az időmet. Ha egyedül is jól megy a tanulás, akkor csak azért ne menj el magántanárhoz, mert a szüleid szerint nem fog jól sikerülni az érettségid vagy mert tele vannak pénzzel és nem tudják, hogy mire költsék. A magánóra nem olcsó mulatság.
2017. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!