Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szemét vagyok, ha ez estben...

Szemét vagyok, ha ez estben nem akarok segíteni anyámnak?

Figyelt kérdés
Sok mindenben segítek neki. Ha együtt bevásárolunk, akkor ha a hűtőben nem oda teszek, ahova szerinte kell, akkor kiakad. Megkér hogy takarítsak ki, kitakarítok, utána kritizál, hogy itt-ott nem jól lett letörölgetve, nem jól porszívóztam fel. Ha kiterítem a ruhákat, akkor rögtön átteríti, és azt mondja, hogy azt nem úgy kell.
2017. dec. 9. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem, ha mindenre csak kritizálni tud, akkor csinálja meg maga, ha úgyis utánad csinál mindent.
2017. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Én is szeretem, ha rendszerezve vannak a dolgok a hűtőben, megtalálni is könnyebb. Meg pl. a felbontott sajt mellett nem örülnék egy koszos hagymának...


A teregetésnek is lehet logikája, lehet összezsúfolod a ruhákat, és 1 nap helyett 2-ig száradnak.


Persze ezeket csak úgy írtam, nem tudom hogy csinálod. Szerintem tízen-X éve anyukáddal élsz, biztos tudod hol a kaják helye a hűtőben, hogy tereget, stb. Te sem halnál bele, ha úgy csinálnád ahogy ő szereti.


Mondom ezt olyan felnőttként, aki gyerekcipőben átélte ugyanezt. Most már értem az okokat is.


Nem a szemét szót használnám, de egy kicsit több beleérző képesség elférne benned. ;-)

2017. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
85%
Az anyukák szeretnek visszaélni a korukkal és hogy van hatalmuk felettünk. Anyukám mindig megkér, hogy takarítsak ki, rakjak rendet, segítsek neki fát díszíteni vagy vele főzni, ennek ellenére "ott maradt egy kis folt", "ennyit nem tudsz megcsinálni".. én úgy gondolom, ha valaki elvár valamit, akkor Ő is normálisan álljon a helyzethez. Szerintem az a legjobb, ha ilyen esetben elmondod neki, hogy rosszul esik neked, hogy így leszólja a munkádat, vagy ha ez gond akkor ne várja el, hogy megcsináld.
2017. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
A kérdés az, tényleg rosszul csinálod meg? Mert lássuk be, ez a sztorinak csak az egyik fele. Ha a ruhákat kiszórod a szárítóra, a hűtőben a nyers húsra teszed a vajat, úgy porszívózol, hogy áll a por utána, akkor mi van? Én nem hiszek egy tini által leírt 3 hisztis sornak feltétel nélkül. Mert nincs benne önkritika.
2017. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Unikornispata ***** válasza:
65%
Nem olyan könnyű ezt megbeszélni,mint ahogyan itt tanácsolják.Sokszor az a vége,hogy a szülők azt mondják,hogy ha ennyit nem tudsz rendesen megcsinálni,akkor nem kell itt lakni...Tényleg jobb,ha úgy csinálod,ahogy ő akarja.A saját háztartásodban majd úgy lesz minden,ahogyan te szeretnéd,ott meg majd ő lesz,aki nem mondhatja meg,hogy így-meg úgy,mikor feltéved hozzátok.
2017. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már tinédzser. Ő olyanon akad ki, hogy pl. a rudit miért a 2. polcra rakom, miért nem az elsőre. Vagy a ruhát a szárítónak miért nem bal oldalára terítem.
2017. dec. 9. 14:32
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Anyád szerintem kicsit OCD-s, ők ilyenek, hogy mindent csakis a megfelelő helyre, vagy világvége.


Mostohaanyám még anyádon is túltesz, ő ordítva közli, ha valami - szerinte - nem jó.


Gyakorlatilag amúgy íy járt, mert semmit nem segítünk neki már. Az nem poén, hogy három órán keresztül kiglancolom az egész lakást, aztán "ez szar, az szar" és újracsinálja.

2017. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Unikornispata ***** válasza:
65%
Ha felnőtt vagy,akkor legyne annyi rálátásod,hogy vagy oda teszed a rudit,ahova akarja,vagy menj külön és légy a magad ura.Ha anyagilag ez problémás és még tanulsz,akkor koli...
2017. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha ezeket a vitákat már sokszor lejátszottátok akkor neked is tudnod kell hogy ő szerinte a rudinak a helye az első polcon. Akkor vedd a fáradságot ha már segíteni akarsz neki és tedd az első polcra. Ha tudod hogy mit vár el akkor azt csináld. Azért neki is baromira idegesítő lehet hogy ezerszer elmondta és te nem érted meg , akkor is máshová teszed. Lehet hogy neki sem kellene kiakadnia hogy első vagy második polc de vedd figyelembe hogy nála ez van. A saját hűtődben majd oda teszed ahová akarod. Egy másik kérdésről jutott eszembe, arról ahol apuka nem enged szellőztetni, hogy az én apám is olyan , nem engedi mert ő füt. Amíg otthon laktam addig ezt elfogadtam. Már különélek itt meg szellőztetek. Ha itt van, nem engedem becsukni neki. Ennyi. Nem szemét vagy csak direkt másképp csinálod. Nincs ezzel baj. Mindenkinek eljön ez az idő valamikor az életében. Na ilyenkor kell különköltözni. Amikor te már máaképp csinálnád. Nekem is eljött és mentem.
2017. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Unikornispata ***** válasza:
53%
Most le lehet pontozni engem,ettől még úgy van,ahogy a kilencessel írtuk.Neked is annyi megváltoznod,mint neki.Sőt...te vagy az,aki nála lakik..Van,aki szerint a felső polc jobban hűt,ezért odateszik a tejterméket.Ne utáld édesanyádat ilyen hülyeségekért.Rigolyás kicsit, ez van, de ez az ő kis birodalma.
2017. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!