Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők, mit tegyek?

Elvált szülők, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, ami nagyon megviselt. Jelenleg hetenként változik a hollétem (egyszer anyámnál, másszor apámnál). Apukámnál minden nagyon jó, vele szuper a kapcsolatom, sok mindenben megegyezik az ízlésünk. De anyám szép lassan a nyakamra akarja hozni az új pasiját (aki miatt véget ért gyakorlatilag a házasság) és próbál tökéletes látszatot teremteni a barátja előtt. Engem viszont ez nagyon megvisel és mindig szomorú vagyok, ha anyámnál vagyok. Ráadásul olyat is mondott, hogy nem én vagyok az első és az utolsó se.. Ti mit tennétek az é helyemben?


16/L



2017. dec. 11. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen már eldöntheted, hogy melyik szülőddel akarsz élni. Első körben beszéld meg velük, hogy maradnál apudnál, anyukáddal pedig tartod a kapcsolatot.
2017. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szerintem is. Tudom, nehéz kérdés és mindkettőjüket szereted (az is lehet hogy félsz megbántani őket), de itt az a fontos, hogy NEKED mi a jó. Ezt a szüleidnek is figyelembe kéne venni...

Amúgy a helyedben biztos azt választanám, akivel jobb a kapcsolat/akivel jobban érzed magad. Ha anyukádnál nem jó a hangulat, feszültnek érzed magad, költözz apukádhoz. csak figyelj arra, hogy vele is tartsd a kapcsolatot, annál nincs rosszabb, mint amikor rossz a kapcsolat a szülő és gyerek között.

Rmélem jól döntessz, sok sikert!

2017. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azonnal megszüntettetném a hetente váltakozó láthatást a helyedben. Az csak arra jó, hogy totál tönkremenj benne, mert SEMMI rendszer nincs az életedben.


Menj be a bíróságra, gyerekjólétihez és intézkedj.

2017. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!