Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetbe mit tudnék...

Ilyen helyzetbe mit tudnék csinálni hogy apa ne így álljon hozzám és végig se hallgatva az jó amit ő gondol?

Figyelt kérdés

Helyzet az hogy elég rosszul állok tanulás szempontjából.A mai napon osztálytársaimtól elkértem azt az anyagot amit holnapra meg kell tanulni mivel dolgozatot írunk holnap.Aztán apa csak azt hajtogatja hogy én biztosan nem tanultam csak nézegettem a könyvet vagy az anyagot és ültem fölötte.Meg hogy neki ne próbáljam megmagyarázni.Aztán kérdezte hogy mennyi időt tanultam és pontosan nem tudtam megmondani mert nem figyeltem az időt de megkérdezte hogy kb mennyi időt amire én mondtam hogy nagyjából 30-40 percet vett kb igénybe.Utána még megkérdezte hogy az nekem elegendő idő-e amire én már nem akartam válaszolni és nem válaszoltam.

Megérdemlem azt a büntetést amit kaptam érte mert nem tanultam.

De azt mondja hogy én magamtól biztosan nem tanulok és úgy gondolja hogy nem tanulok csak úgy csinálok mintha.Majd ha látja a jegyeimet akkor old fel a tiltások alól.Viszont fogalmam sincs hogy mit csinálhatnék mert én mindent megteszek annak érdekébe hogy helyre hozzam a dolgaimat.Sajnos apám semmibe veszi és észre sem veszi mivel nem volt itthon és nem látott tanulni (akkor biztosan nem tanulok ha ők nem látnak ezt állítják) és hát ilyenekkel csesznek fel teljesen jogtalanul.Ha nem tanultam volna akkor azt mondom hogy jó, tényleg neki van igaza, de tanultam.Csak dolgozatkor tudok javítani igazából.Már volt hogy tanárt megkerestem óra után hogy nem értem az anyagot és segítsen,stb... De nekem minden nap kell tanulnom ahhoz hogy kijavítsam a jegyeimet amivel semmi gondom nincsen, csak az a baj hogy ha tanulok másnapra akkor megint jön apától a lecseszés hogy én biztosan nem tanultam és nem fogok neki bizonygatni hogy kérdezzen ki mert ha egyetlen egy szót nem tudok akkor is vissza küldene tanulni, meg amúgy is mindig van más dolga.Nem tudom már mit csináljak, én tanulok és próbálom kijavítani a hibáimat.

16/L



2017. dec. 11. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én mág más oktatási rendszerben kezdtem a tanulást... édesanyám igenis ilyen büntetéseket vszstett be sőt felkérdezte a másnapi leckét ... Azt kell mondanom sokat köszönhete neki ... Mire annyi idős voltam mint te már megtanultam h vagy odafigyelek az órán vagy tanulok . és itt jön az ,hogy gond nélkül érettségiztem ... de eszébe nem jutott édesanyámnak hogy felkérdezze mert tudta ,hogy képes leszek magamtol tanulni ..
2017. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogy te mit mondasz, hogy lát-e tanulni a fater vagy sem ha a jegyek mást tükröznek. Egy szülő kb. az ellenörzőbe írt jegyek alapján látja hogy tanulsz rendesen vagy sem. Ugyhogy tök felesleges magyarázkodni neki.
2017. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Mi lenne, ha FOLYAMATOSAN tanulnál, nem mindig csak a következő napi dogákra fél órát? Meg mi lenne, ha te is jegyzetelnél órákon és nem másoktól kéne mindig elkérned az anyagot?

Az az igyekezettől NAGYON messze van, hogy hetente 1-2 alkalommal leülsz fél órára és nézed a könyvet, azt is csak azért, mert másnap doga és javítanod kell. Ezzel max. annyit érsz el, hogy nem buktatnak meg, mert összekaparod a kettest mindenből, de annál jobbhoz ez kevés.

Én is csalódott lennék, ha a gyerekem ennyire nem akarná magát megerőltetni és ennyire magasról tojna a tanulásra.

2017. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Napi háromnegyed óra tanulással nem csoda, hogy pocsékul állsz. Több órát szokás tanulni ugyanis.
2017. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó ég, mennyit hisztiztem, toporzékoltam, üvöltöttem, mikor anyám addig nem engedett felkelni az asztaltól, amíg meg nem tanultam mindent másnapra. Mennyit alkudoztam, kérleltem, mikor egy egész nyáron a szépírást kellett gyakorolnom minden nap. Mennyit ellenkeztem, mikor felkérdezte a leckét dolgozat előtt, mennyit veszekedtem vele, mikor harmadszor is ellenőrizte, minden leckém kész van-e, mindenre tudok-e válaszolni, ha másnap felelni kell.


Ma nem tudom megköszönni neki eléggé ezt.


Azt akarod, hogy apukád hozzáállása megváltozzon? Bizonyítsd be a jegyeiddel, a szorgalmaddal, legyen nyoma annak, hogy tanulsz: jegyzetelj például, így a nap végén fel tudod mutatni apukádnak: igen, ezzel és ennyit haladtam.

2017. dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az teljesen rendben van, hogy apukád odafigyel a tanulmányi eredményeidre is. És azt is elhiszem, hogy mindent megteszel azért, hogy minél többet tudj és javíts a jegyeiden. Azt viszont el kéne mondanod apukádnak, hogy nem neki tanulsz, hanem saját magadnak. Néha tényleg nagy segítség, ha kikérdezi az anyagot, de hidd el, ahogy közeledni fog az érettségi (bár nem írtad, hogy milyen suliba jársz), egyre inkább magadnak fogsz csinálni mindent, amit majd az apukád is tudomásul fog venni. Te csak tanulj lelkiismeretesen, ne foglalkozz a piszkálódásaival.
2017. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a törekvés a lényeg. Egy jó tanács: a tanulást is lehet tanulni érdemes lenne egy-két videót megnézni jucsubon
2017. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!