Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám folyton fenyeget,...

Az apám folyton fenyeget, hogy kirúg a házból meg hogy semmire kellő vagyok, pedig dolgozok rendesen, meg még vettem neki fel kölcsönt is, ráadásul még így is adok nekik mindig pénzt, engem. Mihez kezdjek ezt már nem bírom?

Figyelt kérdés

2017. dec. 12. 09:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez is csak panaszkodni akar, nem tanácsot. Kellene már egy “ajnározó” témakör, ahova kiírják a bajukat, de tilos megoldást ajánlani, ott csak együttérző “szegénykém, de rossz neked” jellegű válaszokat lehet adni, a többit törölnék is a moderátorok. 😉
2017. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy: nem veszünk fel hitelt másnak.

Kettő. ha eleve sz.ar a viszony az illetővel, de mégis megtettük, akkor lenyeljük a békát, és megpróbálunk megszabadulni az illető házából.

Három: Az albérlet az úgy megy, hogy magadra fizetsz mindent albi+rezsi+kiadások, és lehet hogy össze kell húzni a nadrágszíjat, de nem ba.szogat senki, max a tulaja bérleti díjért. De nincs lelki terror, nincs elmérgesedett hangulat ha hazamész.


És hogy mihez kezdj: lépj le. Nem tudom otthon főznek-e rád, mosnak-e rád, de inkább csináld magad ezeket minthogy a véredet szívják, meg kicsináljanak idegileg-anyagilag.

2017. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Van az a meme, amikor a bicikliző srác bedug egy gallyat a kerék közé és csodálkozik, hogy elesik.

Nálad is ez a helyzet. Mazohista vagy, hagyod magad kihasználni, hitelt veszel fel neki, pénzt adsz stb. Cserébe kapod az ívet is rendesen.

Miért nem költözöl el?

Másnak is van ilyen családja, nem lehet velük mit tenni, megváltozni nem fognak.

Ne hagyd magad kihasználni és ne legyél velük kapcsolatban napi szinten.

Amúgy tudod ki venne fel hitelt másnak..

Akinek nem ad hitelt a bank, az okkal van, én miért venném fel? Nekem se fogja tudni fizetni, ez egyértelmű.

2017. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én tanácsot kértem nem nyavalygok...
2017. dec. 12. 11:27
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát, tanácsot már kaptál, szóval sok sikert. :D
2017. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kaptál tanácsot, költözz el.

Apukád megváltozni nem fog sajnos.

Senki nem érdemelne ilyen szülőt, sajnállak.

2017. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Próbálj összeköltözni más fiatalokkal, hogy csak egy szobát kelljen bérelned. Ne adj nekik többé egy forintot sem, a kölcsönnel meg sajnos nem tudsz mit kezdeni. A te neveden van és neked kell visszafizetni. (hacsak nem elég hülyék ahhoz, hogy írásban elismerjék, hogy tartoznak neked)
2017. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!