Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnátok a gyereketekre,...

Haragudnátok a gyereketekre, ha megbukna egyetemen?

Figyelt kérdés

4 éve élek külön külföldön, azt hittem, ennyi idő elég ahhoz, hogy elkezdjek egy egyetemet, de túlbecsültem magam. A szakpárom egyik felével nincsenek gondjaim, ott csak tanulni kell, illetve ez mindenkinek új még.

A másik szakom viszont német irodalomelmélet és filozófia, na, itt szenvedek.

A szaktársaim 99%-a német, nekik ezek nem újdonság. A könyveket, amiket fel kell dolgoznunk már gimnáziumban elemezték, a filozófia témákat ismerik, és mivel anyanyelviek, sokkal szebben ki tudják magukat fejezni, mint én 4 év német tanulás után. Tökéletesen értek, de nem tudok olyan szép választékosan beszélni, mint ahogy magyarul. Angolul és oroszul menne, németül nekem ez még nehéz így elsőre.

Nem adhatom le a második szakot, mert ezek a tárgyak minden választható szakon kötelezőek egy-két kivétellel, mint a színháztörténet vagy a művészettöri, de azokkal meg nem megyek semmire.

Igyekszem, de még így is hatalmas lemaradásban vagyok.

Van 2 tárgyam, amitől konkrétan félek, nem megyek át.

A másik a tananyag mennyisége, de azzal meg lehet bírkózni, jó a memóriám.


Tőlem mindig rengeteget vártak el, nyelvvizsgák, kitűnő érettségi, a családom azt szeretné, ha minimum tolmács lennék.

A szüleim nem tudtak kitaníttatni anyagi okokból. Önerőből (na jó, a szintén diák párommal) vagyok kint, nem támogatnak anyagilag. Az egyetemet munka mellett végzem.


Ma próbáltam elmondani anyunak, februárban vizsgák, és felkészültem a legrosszabbra, de kiakadt, hogy ne merjek megbukni, otthagyni meg még annyira sem, mert az igazi szégyen lenne, tőlem mindigis rengeteget vártak, a Bc diploma a minimum, aminek meg kell lennie.

Senki sem diplomás a családban, így nemigen tudják, mivel jár. Mostanáig én sem tudtam, most kezdem kapizsgálni, mennyit is vállaltam magamra.


Nem tudom, mit mondok majd, ha nem lesz elég kreditem a félévben....


23l


2017. dec. 12. 21:49
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Illetve nem csak a szüleim, de a volt tanáraim gimiben is rengeteget vártak el anno.

Egyszer a tanár angol órán egy nyelvtani szabállyal kapcsolatban azt mondta nekem "Ha valaki más nem tudja, hát, istenem. De ha te nem tudod, az szégyen".


Szóval, kb általános iskolás korom óta hatalmas rajtam a nyomás minden részről.

A párom családjában mindenki diplomás, számára is szinte presztízs kérdés, én is az legyek.

2017. dec. 12. 21:53
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Miért adsz ennyire anyádék véleményére, ha nem is függsz tőlük? Le kell szrni a véleményüket. Megfenyegetnek?! Nem kötelező beszámolni nekik...
2017. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%
Igaz nem egyetemen tanulok csak végzős vagyok középsuliban de nekem is van olyan tantárgy amivel csak szenvedek.Többség viszont simán megy nekem is.Csak megértik hogy nem lehetsz mindenben a legjobb.(Szerintem)
2017. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%

"Senki sem diplomás a családban, így nem igen tudják mivel jár"

- De pontosan tudják, mivel jár, ha nincs!

Tarts ki, ne add fel képes vagy rá. Magadnak felelj meg ne a szüleidnek. Nem írtad hányad éves vagy, de bárhol is tartasz, ha bejutottál csináld végig és ne hagyd abba. Szellemi korlátok nincsenek, munka mellett, szülők támogatása nélkül nehéz anyagilag - tudjuk.

Figyelemre méltó, hogy önerőből idáig eljutottál, nem semmi.

2017. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező,jól értem hogy a párod számára presztízskérdés hogy Te diplomás légy?Na ez már gond...Engem nagyon zavarna ha a páromnak ilyen jellegű elvárása lenne felém.Szerintem ő sznob.A szüleid pedig...már bocsi de nagyon ronda dolog elvárni a gyermeküktől hogy valósítsa meg az ő álmaikat,érje el amit ők nem tudtak.Ha egy rakás pénzt beleöltek volna a taníttatásodba az egyetemen,akkor talán picit érteném hogy nem akarják hogy kárba vesszen az a pénz,de ez a szigor és nyomás számomra borzasztó ellenszenves.Én szabaddá tenném magam tőlük a helyedben,és ha a párodnak csak diplomával vagy elég jó,vess véget a kapcsolatotoknak.
2017. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

A minimumkreditet a legkevesebb erőfeszítéssel (legkönnyebb tárgyakkal) tudnád teljesíteni?

Szabadság az jár a vizsgaidőszakra?

2017. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
Kitartás, az első félév a legnehezebb, bele kell rázódni, neked pedig a nyelv miatt is nehezebb.
2017. dec. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%
Felnőtt fejjel mentem egyetemre pici gyerek mellett. Nem csaladi elvaras miatt, magam miatt. Nagyon nehéz volt a kezdet. Több, mint 10 tanulas nélküli évvel a hátam mögött nagyon nehez volt belerazodni. Ultem a jegyzetek felett és zokogtam, hogy nekem ez nem megy. Jelentem megis ment. Nagyon sok könnyem volt benne, de sikerült. Olyan vizsgakat is megcsináltam, amire azt mondtam lehetetlen. Szerintem ne add fel még. Ha megbuksz parszor valamelyik tárgyból, akkor mész újból. Szerintem nagyon ritka az, mikor valaki bukás nélkül csinalja vegig. Viszont egy dolgot fogadj meg! Senki es semmi nem eri meg azt, hogy a sajat borodbe rosszul erezd magad. Te erzed, ha nem megy es ehhez masnak semmi koze nincs. Ne madoknak felelj meg, hanem magadnak!
2017. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
92%

Az én szüleim nem haragudtak. Sőt, mondogatták, hogy ez nehéz szak, ők is tudták, hogy bizony ez benne van a pakliban. És hogy csak az a lényeg, hogy meglegyen a diplomám, ha 1-2 évvel később, akkor később.


Viszont nem értem, miért parázol ennyire, meg miért kéne magyarázkodnok. Nem függsz tőlük, felnőtt nő vagy.

Mit csinálnak, csúnyán néznek majd rád?

2017. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%

Úgy,hogy nem én tartom el az egyetemi évek alatt biztos nem.

Külföldön,meló mellett elvégezni egy egyetemet szerintem emberfeletti.

Ha megcsinálod,az adni fog egy plusz erőt a többi otthon végzett,szülők által eltartott pályatársaddal szemben.

2017. dec. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!