Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnátok a gyereketekre,...

Haragudnátok a gyereketekre, ha megbukna egyetemen?

Figyelt kérdés

4 éve élek külön külföldön, azt hittem, ennyi idő elég ahhoz, hogy elkezdjek egy egyetemet, de túlbecsültem magam. A szakpárom egyik felével nincsenek gondjaim, ott csak tanulni kell, illetve ez mindenkinek új még.

A másik szakom viszont német irodalomelmélet és filozófia, na, itt szenvedek.

A szaktársaim 99%-a német, nekik ezek nem újdonság. A könyveket, amiket fel kell dolgoznunk már gimnáziumban elemezték, a filozófia témákat ismerik, és mivel anyanyelviek, sokkal szebben ki tudják magukat fejezni, mint én 4 év német tanulás után. Tökéletesen értek, de nem tudok olyan szép választékosan beszélni, mint ahogy magyarul. Angolul és oroszul menne, németül nekem ez még nehéz így elsőre.

Nem adhatom le a második szakot, mert ezek a tárgyak minden választható szakon kötelezőek egy-két kivétellel, mint a színháztörténet vagy a művészettöri, de azokkal meg nem megyek semmire.

Igyekszem, de még így is hatalmas lemaradásban vagyok.

Van 2 tárgyam, amitől konkrétan félek, nem megyek át.

A másik a tananyag mennyisége, de azzal meg lehet bírkózni, jó a memóriám.


Tőlem mindig rengeteget vártak el, nyelvvizsgák, kitűnő érettségi, a családom azt szeretné, ha minimum tolmács lennék.

A szüleim nem tudtak kitaníttatni anyagi okokból. Önerőből (na jó, a szintén diák párommal) vagyok kint, nem támogatnak anyagilag. Az egyetemet munka mellett végzem.


Ma próbáltam elmondani anyunak, februárban vizsgák, és felkészültem a legrosszabbra, de kiakadt, hogy ne merjek megbukni, otthagyni meg még annyira sem, mert az igazi szégyen lenne, tőlem mindigis rengeteget vártak, a Bc diploma a minimum, aminek meg kell lennie.

Senki sem diplomás a családban, így nemigen tudják, mivel jár. Mostanáig én sem tudtam, most kezdem kapizsgálni, mennyit is vállaltam magamra.


Nem tudom, mit mondok majd, ha nem lesz elég kreditem a félévben....


23l


2017. dec. 12. 21:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
19%
Kiátkoznám.
2017. dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
56%

Nem haragudnék: voltam egyetemista, jól megszenvedtem vele, de később megszenvedtem vele.

Illetve én is Németországban élek. Tudom, hogy az, hogy majdnem mindent értek nem jelenti azt, hogy választékosan ki is tudom magamat fejezni.


Egy esetben haragudnék: ha meg se próbálná, nem menne el vizsgâzni vagy nem készülne rá legjobb tudása szerint.

2017. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem miért tartozol nekik elszámolással, miért kell magyarázkodnod?

Felnőtt ember vagy, a saját pénzeden tanulsz, ráadásul külföldön, munka mellett.

Nem tartozol nekik elszámolással.

Lehet persze beszélgetni a suliról, elmondhatod nekik az aggodalmaidat.De ne kérjenek számon és ne mentegetőzz.

Nehéz az egyetem, főleg úgy,hogy nem az anyanyelveden tanulod és dolgozol is mellette.

Ha nem sikerül elsőre, akkor majd sikerül másodjára. Ha másodjára sem sikerül, akkor harmadjára odateszed magad maximálisan és átmész majd.

Ez már nem általános iskola, ahol ciki megbukni .

Ne érezd magad rosszul emiatt.:) Készülj és menni fognak.

Ne aggód túl, ne magyarázkodj senkinek.

2017. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán szereted azt amit tanulsz? Mert nekem úgy tűniki hogy a szüleid erőltették ezt rád és te nem mertél nekik ellent mondani. 23 éves vagy. Külföldön élsz. Felnőtt vagy, nehogy már ők mondják meg neked mit csinálj. Persze azt is meg lehet érteni hogy szeretnék azt hogy valamire vidd is az életben de ők nem tudják mivel jár ez. Vagy beledöglesz de végig csinálod, vagy otthagyod és elkezdesz mást.
2017. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanebben a helyzetben voltam tavaly, azzal a kivétellel, hogy én itthon tanulok. A családomban senki nem diplomás, de tőlem mindig 1000%-ot vártak el minden téren. Az egyik legnehezebb szakon tanulok, első félévben a 8-9-ből egy vizsgám nem lett meg (nem is csúsztam miatta, mindent fel tudtam venni a következő félévben). Amit utána a szüleim rendeztek, azt soha nem fogom elfelejteni. Teljes lelki beteggé tettek, elhordtak mindenféle utolsó sz_r senkinek, aki soha semmit nem fog elérni az életben. Ott tartottam, hogy elkezdtem munkát keresni és albérleteket nézni, mert még bármi szakma nélkül dolgozni és a minimális fizetésemből egy kis lyukban élni is jobb lett volna, mint a szüleimmel egy légtérben még egy percet eltölteni. Mikor kiderült, hogy fel tudok venni minden tárgyat a következő félévben, mintha kicserélték volna őket, újra azok a szerető és támogató szülők lettek, akiknek addig ismertem őket. Itt jöttem rá, hogy nem szabad rájuk hagyatkoznom semmiben, ezek után nem érdekel a véleményük a saját életemmel és a döntéseimmel kapcsolatban. Nem ők járnak egyetemre, fogalmuk sincs, hogy mennyi stresszel jár és hogy nem mindig azon múlik a jegyed, hogy mennyit tanultál, folyamatos tanulás mellett is simán lehet bukni, ha rossz napod van vagy olyan a vizsgáztató. Az egyetem már nem olyan, mint az iskola, ahol csak akkor buksz meg, ha egy percet sem tanultál. A legkönnyebb otthonról p_fázni és lelki beteggé tenni másokat úgy, hogy közöd sincs ahhoz, amit csinálnak. Remélem, neked nem kell átélned azt, amit nekem kellett, nég pont időben vagy, hogy "bevedd a lesz_rom tablettát". Mi van, ha nem sikerülnek a vizsgáid? Legfeljebb csúszol egy évet, de ugyanolyan diplomád lesz, mint a többieknek, csak egy évvel később. Egy önálló felnőtt nő vagy, senkitől nem függsz, csak a saját elvárásaidnak próbálj megfelelni. Te tudod a legjobban, hogy mennyire nehéz a szakod és mennyi energiát fektettél a tanulásba, nem mások. Ha tudod, hogy mindent megtettél a célod elérése érdekében, nincs okod rosszul érezni magad még akkor sem, ha esetleg nem jön össze a dolog, és a családtagjaidat is nyugodtan kioszthatod, ha megpróbálnak bármi rosszat mondani. Ha szerintük szégyen a bukás, akkor csak szégyenkezzenek, attól még te élheted tovább az életed ugyanúgy, ahogy eddig.
2017. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

Nekem most nem világos, hogy külföldön (német nyelvterületen) tanulsz-e, vagy Magyarországon.


Ha külföldön, német nyelvterületen, akkor nem csoda, hogy a szaktársaid 99%-a német, és behozhatatlan előnnyel rendelkeznek. És értelemszerű, hogy a követelményeket a 99%-hoz méretezik, nem az 1%-hoz. Ebben az esetben a szak választása volt rossz döntés. El kéne gondolkodni, nem lenne-e jobb más szakba belekezdened, vagy itthon tanulni valami hasonlót.


Ha Magyarországon tanulsz, akkor egyrészt meglep, hogy a németek Magyarországon tanulják a német kultúrát, másrészt szerencsésebb lett volna angol vagy orosz kultúrát tanulnod, hisz magad írod, hogy azokon a nyelveken jobban ki tudod magadat fejezni.


Visszatérve a kérdésedre: nem haragudnék, de kilátásba helyezném, hogy én addig tartalak el, amíg az egyetemet normál időben be kellett volna fejezned. Azt nem szponzorálom, hogy elnyújtsd a végtelenségig.

Az biztos, hogy olyanon nem lovagolnék, hogy szégyen megbukni, szégyen abbahagyni. Magadnak tanulsz, nem a rokonoknak, volt tanáraidnak, FB-oldaladnak. ;-)

2017. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%
26-os,írta a kérdező hogy a szülei egy forinttal nem segítik.Milyen eltartásról beszélsz???
2017. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
53%
#26: Csak az első mondat elejét kellett volna elolvasni, te funkcionális analfabéta. "4 éve élek külön külföldön"
2017. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Bocs, mire a kisregény végére értem, elfelejtettem az elejét. :-)

Akkor meg nem világos, miért csodálkozik, hogy nehezen megy. Németek között német kultúrát tanulni - ebben mindig behozhatatlan előnyben lesz egy német. A tanterv pedig rájuk fog épülni. Ami nem jelenti azt, hogy lehetetlen küldetés neki elvégeznie. Azt kell eldöntenie, hogy érdemes-e ezt az idegességet vállalnia éveken át, mert a nehézségek biztos nem fognak ebben a félévben véget érni.

2017. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó: nem is az a baja, hogy nehéz, hanem a szülei reakciója.
2017. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!