Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragudnátok a gyereketekre,...

Haragudnátok a gyereketekre, ha megbukna egyetemen?

Figyelt kérdés

4 éve élek külön külföldön, azt hittem, ennyi idő elég ahhoz, hogy elkezdjek egy egyetemet, de túlbecsültem magam. A szakpárom egyik felével nincsenek gondjaim, ott csak tanulni kell, illetve ez mindenkinek új még.

A másik szakom viszont német irodalomelmélet és filozófia, na, itt szenvedek.

A szaktársaim 99%-a német, nekik ezek nem újdonság. A könyveket, amiket fel kell dolgoznunk már gimnáziumban elemezték, a filozófia témákat ismerik, és mivel anyanyelviek, sokkal szebben ki tudják magukat fejezni, mint én 4 év német tanulás után. Tökéletesen értek, de nem tudok olyan szép választékosan beszélni, mint ahogy magyarul. Angolul és oroszul menne, németül nekem ez még nehéz így elsőre.

Nem adhatom le a második szakot, mert ezek a tárgyak minden választható szakon kötelezőek egy-két kivétellel, mint a színháztörténet vagy a művészettöri, de azokkal meg nem megyek semmire.

Igyekszem, de még így is hatalmas lemaradásban vagyok.

Van 2 tárgyam, amitől konkrétan félek, nem megyek át.

A másik a tananyag mennyisége, de azzal meg lehet bírkózni, jó a memóriám.


Tőlem mindig rengeteget vártak el, nyelvvizsgák, kitűnő érettségi, a családom azt szeretné, ha minimum tolmács lennék.

A szüleim nem tudtak kitaníttatni anyagi okokból. Önerőből (na jó, a szintén diák párommal) vagyok kint, nem támogatnak anyagilag. Az egyetemet munka mellett végzem.


Ma próbáltam elmondani anyunak, februárban vizsgák, és felkészültem a legrosszabbra, de kiakadt, hogy ne merjek megbukni, otthagyni meg még annyira sem, mert az igazi szégyen lenne, tőlem mindigis rengeteget vártak, a Bc diploma a minimum, aminek meg kell lennie.

Senki sem diplomás a családban, így nemigen tudják, mivel jár. Mostanáig én sem tudtam, most kezdem kapizsgálni, mennyit is vállaltam magamra.


Nem tudom, mit mondok majd, ha nem lesz elég kreditem a félévben....


23l


2017. dec. 12. 21:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem ok tartanak el, vegkepp semmi joguk beleszolni

2. A te eleted, nem az ovek

3. Egyetemen nem szegyen megbukni. Mi van, akkor ha most nem sikerul? Semmi, majd meg lesz kesobb. Ha nem elofeltetele mas targynak, akkor meg csak csuszni sem fogsz miatta.

Nem tudom, hogy ott hogy van, de itthon a minimum kreditet nagyon nehez nem teljesiteni.

Ne ostorozd magad, negy eves nyelvtanulassal nagyon nehez egyetemi szinten tanulni, kifejezni magadat. Sok embernek meg az anyanyelven is problemai vannak vele, nem hogy egy idegennyelven.

Magadnak akarj megfelelni, ne masok "jogtalan" elvarasainak. Te bizonyara megteszel mindent, nem kell, hogy belebetegedj, ha valami nem sikerul elsore. Nincs belole semmi baj.

2017. dec. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%
biztos hogy nem, én is megbuktam stat2-ből nem egyszer
2017. dec. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
92%
Nem gondolod, hogy itt az ideje a saját életedet élni? 23 éve a szüleid álmait valósítod meg. Az elvárásoknak próbálsz megfelelni, de azzal nem törődsz, hogy Neked mi lenne a jó, Te mire vágysz. Ha megbuksz, elmész pótvizsgázni és kész. Ha az sem sikerül, felveszed újra az adott tárgyat a következő szemeszterben. Akkor már könnyebb lesz, sok mindent tudni fogsz már. Felsőoktatásban egyáltalán nem szégyen bukni. Nem azt tanulod, mennyi 1+1.
2017. dec. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
10%
Normális egyetemi bukásért nem. Ha bölcsészkaron bukna azért igen, hiszen az kb olyan hogy beülsz majd 3 év múlva kisétálsz kezedben a diplomával,aminek értéke nulla.
2017. dec. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudják, hogy miért pipák és ez a baj. Nem voltak benne, nem élték át. Általában szülőpárti vagyok, de ez most nagyon sunyi dolog tőlük, hogy tényleg sok mindent megteszel és nem elég. És ha elhasalsz, akkor mi van?? Szerintem nekik fogalmuk sincs az egyetemi oktatás felépítéséről, se a kreditrendszerről.
2017. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
89%
Kit érdekel a véleményük? Én is munka mellett végeztem saját erőből egyetemet. Ha bárki kérdezett, adtam egy semmitmondó választ és ennyi. Milyenek a jegyeid? Jók. Mikor lesz vizsgaidőszak? Hamarosan.
2017. dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%

Ismerős a szitu.

A lényeg: felnőtt ember vagy, nem egy kisiskolás. Ezt kellene tudatosítanod magadban. Egyáltalán nem kell foglalkoznod sem anyucival, sem a 10 évvel ezelőtti tanárral, senkivel.

Azért gáz, hogy ennyire aggódsz ilyesmin, mert ez rá fogja nyomni a bélyegét az egész életedre, mindig más véleménye kedvéért alakítod majd a dolgaidat. Ahelyett, hogy azt mondanád magadnak (nem másnak magyarázkodva), hogy ez van, ez vagyok én, ebből a dologból ezt tudtam kihozni.

Azt mondod majd: nem lett meg a kreditem. Pont. Ne játszd el a kisiskolás gyereklányt, mert akkor világ életedben úgy fognak kezelni.

35N

2017. dec. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a folyamatos nyomas miatt keresed magadban a hibat, es felsz mar elore, hogy elbuksz. Nem vagy anyanyelvu, ezt a professzorok is tudjak, igy nem rohatjak fel neked. Ha a fejedben minden stimmel, az anyagot megtanulod, a tema es az ervek megvannak, akkor nem a valasztekossagon fogsz elbukni. Szerintem beszelj a professzorokkal meg a vizsga elott, hogy ez es ez a problemad, fogja e befolyasolni a vizsgajegyedet. Kitartast, menni fog neked!


Ugyanebben a helyzetben voltam egyetemen, nekem itt kellett megtanulnom, hoy nem lehet minden otos, es hogy a legszebb jegy a kettes, a tobbi pusztan csak formalitas!! :)

2017. dec. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%

Aha, tehát ők "nem tudnak" taníttatni, oldd meg, de elvárják, hogy kitűnő légy az egyetemen és tolmács.


Hát én már RÉG elhajtottam volna őket a francba az elvárásaikkal, sőt, amíg ilyen idióták haza sem mennék hozzájuk.

Tudod ki!


Mondanod semmit nem kell, mert SEMMI KÖZÜK hozzá. Négy éve külön élsz tőlük, a TE életed, a TE tempód. Nem kell rágörcsölni, ha mbuksz egy évet, mi van abban? Semmi, nehéz szakod van.

2017. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
77%

Azon pedig nagyon elgondolkodnék, hogy akarok-e olyan pasassal közös jövőt, aki a SZÜLEI elvárásait erőltetné rám.


Megsúgom: én kidobnám a fenébe, mert ő is csak egy állandó stresszforrás lesz neked.


28n


Fiatal vagy, ne cs.szd el mások követelőzései miatt az életedet. Tanulj, dolgozz, de MAGADÉRT, a SAJÁT tempódban.

2017. dec. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!