Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyan mára felnőtt...

Vannak itt olyan mára felnőtt emberek, akiket egynemű párok neveltek?

Figyelt kérdés
Érdekelne milyen volt felnőni, velük, miket tapasztaltatok? Nem hiányzott-e az egyik szülő mintája? Hogyan alakult a további életetek? Szexuális orientáció, párkapcsolat, Tartós jól működő házasságban élő, gyermeket nevelő boldog ember lett-e belőletek?köszönöm, ha írtok.

2017. dec. 16. 07:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

Vekerdy szerint a gyereknek nem "családra" van szüksége, hanem szeretetre, biztonságra, és állandóságra.


Egy gyereknek szüksége van férfimintára, és nőimintára, ami nem feltétlenül jelent apát/anyát.


Mondjuk, abban igazat adok, hogy a normális(!) hetero pároknak előnyt kéne élvezniük az azonos neműekkel szemben, de az azért túlzás, hogy hogy bejegyzett élettársi kapcsolatban nem lehet örökbefogadni, illetve legjobb esetben is "egyedülálló szülő" minősítést kapnak.

2017. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a sorrendnek így kéne kinéznie:


1. Különnemű párok

2. Azonos nemű párok

3. Egyedülállók

2017. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%
Nem is ismerek ilyen embert, egyet sem. Biztos jobban felnőttek egy normális meleg párnál, mint alkoholista apa, vagy plázapecsa rihe...facebook k. anya mellett.
2017. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

Egy ilyen esetet ismerek, ott normális lett a kölyök.

Alapvetően elítélem a liberalizmust, de szerintem ezzel semmi baj nincs.

2017. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

"Egy gyereknek szüksége van férfimintára, és nőimintára, ami nem feltétlenül jelent apát/anyát."


Miért? Mi találtuk ki, hogy milyennek kell lennie egy férfinak meg egy nőnek. De sokan eltérnek ettől. Nincsenek ilyen minták. Ami fontos, az őszinteség, a becsület nem köthető nemekhez.

2017. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Most miért kellett lepontozni? Én teljes mértékben támogatom az azonos neműek örökbefogadását.


Az apám exalkoholista, az anyám pedig egy idegileg kikészült, önbizalomhiányos nő, aki abban látja az élete egyetlen értelmét, hogy másokat kiszolgáljon, és annyira szeretetéhes lett apám terrorjától, hogy hagyja, hogy mindenki kihasználja.

Százszor jobban örültem volna annak, ha anyukám "még időben" önző lesz és lelép otthonról velem, összejön egy nővel, akivel közösen nevelnek. Mert bár apukám velem rendes és támogató (bár kissé nárcisztikus), tudom, hogy mit tett az anyámmal.

2017. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
21%

Egy kamaszlány nem az apukájának akarja megmondani, hogy késik a menzesze vagy vigye el nőgyógyászhoz, mert fogamzásgátlót akar feliratni.


Egy kamaszfiú pedig nem az anyjának akarja elmesélni az első magömlését.

2017. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

"Egy kamaszlány nem az apukájának akarja megmondani, hogy késik a menzesze vagy vigye el nőgyógyászhoz, mert fogamzásgátlót akar feliratni."


Mert te egy hetero apát képzelsz el, aki a gyereke nevét sem tudja.

2017. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

"Egy kamaszlány nem az apukájának akarja megmondani, hogy késik a menzesze vagy vigye el nőgyógyászhoz, mert fogamzásgátlót akar feliratni.


Egy kamaszfiú pedig nem az anyjának akarja elmesélni az első magömlését."


Sztereotípiák. Szerinted ebből áll egy szülő? És de, egy kamaszlány el tud menni apuval is a nőgyógyászhoz, és a kamaszfiú is tud beszélgetni az anyjával. Ha jó a kapcsolat. Nem a nemek, a nevelés, meg a törődés számít.

2017. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

Itt nem a szülőségről beszélek, hanem, hogy egy gyereknek szüksége van egy férfire és nőre is az életében, még akkor is ha két apukája vagy két anyukája van. Legyen egy nagynénje, akivel a lány kitárgyalhatja a fiúkat, vagy mondjon el neki valamit, amit az apukáinak nem mer. Lehet, hogy van olyan lány, aki "csajos" témákat is meg tud beszélni az apukáival, van olyan lány, aki csak nő előtt nyílna meg.


"Egy hetero férfi, aki a gyereke nevét se tudja"

Az én apám vezette a menstruációs naptáramat, ami engem rohadtul frusztrált, és egyszer vett nekem egy terhességi tesztet, hátha terhes vagyok-e. (Nem voltam). Ez nekem rohadt kellemetlen volt. És bár az én apám simán elvitt volna a nőgyógyászhoz, nekem lett volna ciki. És lehet, hogy más lányoknak is ciki. Mondom, ez a gátlásosság nem az apámon múlott, hanem rajtam. És lehet, hogy egy meleg pár a világ legjobb és legrugalmasabb szülőpárja, ha egyszer a gyerek nem mert nekik a saját "nemi dolgairól" beszélni nekik. Ez a gyerek személyiségén is múlik, nemcsak a szülők kompetenciáján.

2017. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!