Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Akiket a szülei burokban,...

Akiket a szülei burokban, hazugságokkal, be nem tartott ígéretekkel neveltek, hogy éreztek felnőtt korotokban?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most próbálom élni az életem de nagyon nehéz mert nem hagyják...minél előbb szabadulj és légy önálló,nekem sajnos nem sikerült.
2012. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kifejtenéd bővebben mire is gondolsz?
2012. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is így cseperedtem fel.


Aztán eljött az idő, amikor férfivá váltam. (az első párkapcsolatom, amiről azt hittem hogy életre szóló... kiderült hogy hazugságokkal volt kikövezve)


nagyon sok fájdalmon és szenvedésen mentem keresztül.

2012. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem nem tartottak burokban, mindig is elmehettem mindenhová, meg mindent megengedtek, megkaptam a szüleimtől. Viszont nem készítettek fel kellően az életre ami elég nagy pofonként ért engem amikor fősuli miatt elköltöztem otthonról albérletbe mellette pedig dolgoztam. Akkor sorba jöttek a pofonok az élettől amiket saját magmank kellett megoldanom, persze kaptam anyagi támogatást csak azért haragszom rájuk hogy ezekre nem készítettek fel meg nem magyaráztak el dolgokat.
2012. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az ember amikor kikerül az életbe, nem biztos hogy a problémái azonosak lesznek szülők problémáival. Ha problémád volt, bizalommal kellett volna fordulni a szülőkhöz, hogy tudjanak segíteni.Lehet hogy nem voltál bizalommal feléjük, igy nem is tudtak segíteni.
2012. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én pont így nőttem fel.Nagyon lassan ért meg a személyiségem és talán most sem vagyok felnőtt és még a személyiségem sem alakult ki igazán.Nem tudom,ki vagyok,nem ismerem magam,nem tudok kapcsolatokat sem teremteni,szóval lényegével SEMMI nem működik az életemben.Nem tudok irányítani a dolgokat,sorban bukok bele mindenbe.Persze van szakmám,tanulok,munkám is van,nem vagyok egy csöves,de a magánéletem nagyon nem működik.Semmilyen szinten.Egy nagy rakás kaka az egész és néha már úgy érzem,hogy kezdem feladni,hogy valaha is működni fog.Máshogy szólva:egy lelki roncs vagyok és leszek addig,amég ki nem szabadulok ebből a családnak nevezett börtönből.Sajnos még ez sem ment,még nem vagyok önálló.Pedig már illene.
2012. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6. ehhez hasonló az én gondom is, jól körülírtad!


Már 10 éve, hogy nem lakom otthon, de még mindig kísértenek ezek a dolgok... Egyszerűen nem "életre neveltek". Bár ezért nem hibáztathatom őket, mert hogy is mutasson példát a gyerekének az a szülő, aki saját maga sem tud boldogulni. Apám mindig a körülményeket meg a többi embert hibáztatja a mai napig. De odáig sose jutott el, hogy a saját hibáit meg a tehetetlenségét (kényelmességét, bátortalanságát) esetleg észrevegye. Nagyon nehéz ezt kiírtani a saját személyiségemből is, sokat szenvedek emiatt. Rengeteg pofára esés kellett hozzá, hogy bevalljam magamnak, hogy ha vmi nem jön össze, akkor az esetek igen kis része az, hogy tényleg minden összeesküdött, és nem én voltam a béna.

A másik, hogy rém antiszoci volt apám. Nem elég, hogy neki és ezáltal anyámnak se voltak barátai, még az enyémeket is folyton fikázta, stb, és mindezt olyan furmányos passzív-agresszív módon, hogy ez is csak évek távlatából esett le... És ő a mai napig meg van róla győződve, hogy mindig a jót és a legjobbat akarta nekünk, csak hát nem úgy jött össze. Konkrétan 3-ból 2 lelki nyomorék gyerek, meg egy diktátor, aki mindenkit irányítani akar és tud is ovis kora óta.

Apu a mai napig képes hülyének nézni, és a képembe mondani, hogy az ég az bizony zöld. Beszélni sem lehet vele érdemben, mert folyton terel, soha nem foglal állást, totál döntésképtelen. Tippeljetek hányszor voltam kiközösítve az ilyen viselkedésem miatt, és hány évembe telt, hogy magamba sulykoljam, hogy amit gondolok, azt ki kell mondani. Amivel még a mai napig gondban vagyok, hogy döntéseket hozzak, és ne csak sodródjak az árral én is. Most is éppen egy ilyen bénaságom levét iszom nagyon durván.

Majd írok még, ne haragudjatok, de most több időm nincsen sajnos.

2012. júl. 14. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes,amit írsz. Most már jobban értem mire is gondoltál. Az én történetem: soha sehová nem engedtek,nem pasizhattam,nem szórakozhattam. 18évesen betelt a pohár,felvételiztem az ország túlsó végében lévő egyetemre. Felvettek. Az első 2évem másról sem szólt,mint buli,pia,pasik. Jól megcsúsztam az egyetemmel. Bár 8 év alatt végeztem,azt gondolom,még így is nyertem. Megláttam,h lehet másképpen élni,dolgozni kezdtem,építeni a saját életemet. Férjhez mentem,szültem egy gyereket,boldogok vagyunk. De a szüleimhez a mai napig nem fordulok semmilyen segítségért,még a kommunikáció is nehezen megy. Tesóim is rettentő magukba forduló,érzelmi analfabéták lettek. Mai napig nem tudunk egy jót beszélgetni,pedig már felnőttek vagyunk...szóval mi csak felnőttünk,nem pedig felneveltek. Alapvető gondjaink vannak az idegen emberekkel való kapcsolatteremtéssel. Hogy haragszom-e? Igen. De a múlton nem változtathatok. Viszont igyekszem fejleszteni a személyiségem,és törekedni fogok rá,hogy a gyerekeim,ha nem is mindenben,de azért bizalommal forduljanak hozzánk.
2012. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy gyerekkent teljesen maskepp elted volna meg ha tenyleg az eletre nevelnek, akkor meg az lett volna a baj, hogy nem hagynak gyereknek lenni.


Sajnos ez egy 22-es csapdaja, amit sok szulo nem tud kezelni, mert vagy az egyik, vagy a masik iranyba megy el tulsagosan.


En mar most ezen aggodom, hogy a 8 honapos kisfiamat hogyan tudom majd egeszegeses erzelmi, ertelmi kepessegekkel felruhazni, az elet nehezsegeire felkesziteni, mindezt ugy, hogy ne egy kikepzotaborkent elje meg a gyerekkort.


Van 2 "nevelt gyerekem", bar mar nem gyerekek, mindketto a 20-as evei elejen jar, es ok nagyon onnalotlanok. A felesegem elvalt, es nem tudta egyedul a megfelelo mederben tartani a dolgokat, nem tudott eleg szigoru es kovetkezetes lenni, azt hitte, hogy a puszta szeretet eleg lesz, de nem volt az. A gyerekei nem tisztelik, csak kihasznaljak, nem tanultak meg, hogy az adott szonak sulya van, megigernek fut, fat, hyogy megkapjanak valamit, de soha semmit nem tratanak be abol amit igertek. Tudjak, hogy az anyjuk "konnyu preda" es barmikor at lehet verni, ugysem lesz kovetkezmenye, mert tulasagosan szereti oket ahhoz, hogy szigoru tudjon veluk lenni.

Az elet annyibol all, hogy megprobalnak egy, ket dolgot (tanfolyam, kulfoldi munkavallalas, stb...), amire persze otthorol kunyraljak a penzt, aztan semmit nem csinalnak meg tisztessegesen, mert nincs bennuk kitartas, es nem is erzik azt, hogy az az anyagi aldozat mekkora volt, mert fingjuk sincs a penz es a munka ertekerol. Mindig a dolgok konnyebb veget fogjak meg, azaz rajonnek, hogy az elet nehez, es konnyebb hazamenni es eltartatni magukat az anyjukkal (meg velem), nem szamolva azzal, hogy ha ok maguknak nem tudjak megteremteni a megelhetsre valot, akkor masnak mekkora teher 3-4 emberre megkeresni azt.


Ha pozitivan akarom felfogni a dolgot akkor ok az elo elrettento pelda, hogy milyen gyereket nem akarok a kozos gyermekunkbol.

2012. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es válaszoló, neked is köszönöm, hogy írtál. Vannak hasonlóságok köztem (meg tesóim) és a nevelt gyerekeid között, csak nálunk az lett a hozadéka az elcsúszott nevelésnek, hogy a jég hátán is megélünk végül is. Ennek viszont nagyon nagy ára volt, amit talán soha nem tudok majd megbocsátani a szüleimnek.

Nem kiképzőtáborra gondoltam egyébként, hanem mindössze arra, hogy nem tanultunk meg, csak később és jóval nehezebben, kapcsolatokat teremteni, beilleszkedni. Tiszta skizofrén helyzet, mert én egyszerre vagyok lázadó a mai napig, de folyamatosan ott van egy megfelelési kényszer is. Önbizalmam kb 25 éves koromig zéró volt. Most is inkább csak onnan van, hogy az extrém külső mögé el tudok bújni úgymond. Nagyjából úgy érzem, hogy azzal, hogy elvesztettem a hitemet, bizalmamat feléjük, úgy az egész világ felé is. Hogy érthetőbb legyen: már gyerekként is feltűnt, hogy hazudnak sokszor (a kegyes hazugság is hazugság...), ők maguk sem tartják be az ígéreteiket, érzelmi zsarolással operálnak. És közben folyamatosan veregetik magukat vállon, hogy menyire szuper jó szülők. Épp csak az nem tűnt fel soha, hogy nem azok vagyunk, akiket ők "elterveztek", hanem önálló lények, saját gondolatokkal, elképzelésekkel, amiket inkább próbáltak letörni meg elnyomni, mint figyelembe venni (főleg apukám), és ezt meg elintézte annyival, hogy generációs különbségek. Egyébként, ahogy írtam korábban is, képes a mai napig teljesen hülyének nézni (csinál vmit, azt hiszi nem látom vagy hallom, aztán letagadja, remek érzés...)

2012. júl. 17. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!