Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kérnétek bérelti díjat a...

Ti kérnétek bérelti díjat a gyereketektől?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy 55 nm-s panellakás ami a gyereketek nevén van viszont ti vagytok a haszonélvezők. (Ti vásároltátok a lakást.) A lakás most kivan adva és az ebből származó bevétel bőven fedezi a saját rezsiteket és még valamennyi általános háztartási cikket/ élelmiszert így a fizetésetekből csak keveset kell kiadnotok megélhetési okokból.


Szóval a felnőtt (21 éves) gyereketek a lakásba beszeretne költözni a párjával és saját életet kezdeni.

Ti engednétek, hogy csak úgy beköltözzön és ne fizessen nektek ezért semmit? Vagy azért elkérnétek tőle mondjuk havi 40-50 ezret? Ha ingyen odaadnátok neki akkor megszűnne a bevétel ami fedezte egykor a rezsiteket, viszont nem kevés a nettó fizetésetek sem. Egyáltalán engednétek oda beköltözni őket?


Ezek a kérdések azért merültek fel, mert az egyik szülő a gyereknek szánná a lakást a másik szülő viszont kissé rosszindulatú, zsugori és alig költ bármire pedig viszonylag jól keres, nem szívesen adná oda az ingatlant a gyerekének (teljesen ingyen legalább is.)


Ti hogy vélekedtek erről?


2017. dec. 21. 11:12
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor kérnék pénzt a gyerektől, ha annak hiánya a saját megélhetésemet veszélyeztetné. Egyébként egy fillért sem.
2017. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
34%
Azert szep lenne, ha a tulajdonostol berleti dijat kernel :"). Az ugyved valoszinuleg felrohogne a berleti szerzodes megirasakor.
2017. dec. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Szerződés nem lenne kötve. A haszonélvezőnek meg sajnos több joga van mint a tulajdonosnak.
2017. dec. 21. 11:19
 4/47 anonim válasza:
88%
Örülnék ha így tudnék segíteni a gyerekemnek, biztos nem kérnék érte semmit.
2017. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
80%
2-es nagyon tévedsz. A haszonélvező bárkinek bérbe adhatja a lakást, akár a tulajdonosnak is.
2017. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
25%
Ez több dologtól függ. Kapott a gyerek támogatást otthonról, hogy tanulhasson, jó végzettsége van? Milyen a jelenlegi bérlő, hosszútávon lakik ott, megbízható? Ez a "viszonylag jól keres a szülő" elég tág fogalom, és ha bármi történik a melóhelyével vagy vele, egyre nehezebben tud elhelyezkedni, jó bérlővel viszont biztos jövedelemforrás a lakás. Ha a gyereket kitaníttatták, és jó bérlőjük van, én nem javasolnám, hogy adják oda a gyereknek, inkább adnék neki valamennyit a bérleti díjból, vagy fizetnék lakáskasszát belőle, akár hármat is lehet (mondjuk, én ezt már rég elkezdtem volna a szülők helyében), azt adnám majd oda. Költözzön össze a párjával egy másik, akár kisebb, olcsóbb albiban, egy párnak fölösleges 55 nm.
2017. dec. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem okozna gondot egy normál életvitel mellett, hogy kiesik a lakás kiadásából származó összeg és teljesen normális a kapcsolatunk, nem hiszem, hogy kérnék a gyerekemtöl érte pénzt.
2017. dec. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

Miért van a gyerek nevén a lakás, kitől származik egyáltalán? Ha a gyerek nevére került, akkor nem az volt a célja, hogy majd egyszer a gyerek lakjon benne?

Sokan azt csinálják, hogy a gyereknek vesznek lakást, de haszonélvezetet megtartanak rajta, hogy a gyerek ne tudja elherdálni, vagy egy társ ne tudja a gyereket kiforgatni a lakásból. De olyanról még nem hallottam, hogy a gyere nevén van a lakás, de albérletet kérnek tőle, hogy benne lakhasson.

Korrektebb lett volna akkor saját névre venni, aztán a gyerek örüljön neki akkor, amikor már megörökölte, addig meg élvezze a hasznát az, aki megdolgozott érte.

2017. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
Ha a gyerek neven van, akkor eleve neki vettem, nem? Azert szoktak ratenni ilyenkor a szulok haszonelvezetet, hogy ne "herdalja el" a gyerek a lakast, nem azert, hogy berleti dijat kerjenek a sajat gyerekuktol. Max akkor kernek egy keveset, ha a berleti dij kiesese anyagi problemakat okozna, de akkor is biztos, hogy nem annyit, mint a berloktol, mondjuk a felet.
2017. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
88%
Na igen, alapvetően kié a lakás, honnan jött? Amúgy ha én lennék a gyerek, ilyen feltételekkel biztos nem költöznék oda, de a szülők is várhatnák, hogy támogassam őket öreg korukra... Nekem fordított helyzet volt, anyám lakott az én lakásomban (amit a saját pénzemből vettem, őt meg kirakták a saját lakásából, mert úgy eladósodott). Na, szóval ő ingyen lakott nálunk, persze, de ki sem tudta volna fizetni, ez egyértelmű volt.
2017. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!