Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kérnétek bérelti díjat a...

Ti kérnétek bérelti díjat a gyereketektől?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy 55 nm-s panellakás ami a gyereketek nevén van viszont ti vagytok a haszonélvezők. (Ti vásároltátok a lakást.) A lakás most kivan adva és az ebből származó bevétel bőven fedezi a saját rezsiteket és még valamennyi általános háztartási cikket/ élelmiszert így a fizetésetekből csak keveset kell kiadnotok megélhetési okokból.


Szóval a felnőtt (21 éves) gyereketek a lakásba beszeretne költözni a párjával és saját életet kezdeni.

Ti engednétek, hogy csak úgy beköltözzön és ne fizessen nektek ezért semmit? Vagy azért elkérnétek tőle mondjuk havi 40-50 ezret? Ha ingyen odaadnátok neki akkor megszűnne a bevétel ami fedezte egykor a rezsiteket, viszont nem kevés a nettó fizetésetek sem. Egyáltalán engednétek oda beköltözni őket?


Ezek a kérdések azért merültek fel, mert az egyik szülő a gyereknek szánná a lakást a másik szülő viszont kissé rosszindulatú, zsugori és alig költ bármire pedig viszonylag jól keres, nem szívesen adná oda az ingatlant a gyerekének (teljesen ingyen legalább is.)


Ti hogy vélekedtek erről?


2017. dec. 21. 11:12
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, ne nyafogj, nem kell a mamát pelenkázni. Majd pelenkázza a fizetett nővér.


Azt viszont nem értem, hogy apukádat miért kevered ide.

2017. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
88%

"Akkor mi a fenéért vette a gyereke nevére, miért húzta el a mézes madzagot azzal, hogy a gyereknek tulajdonképpen van egy lakása? "


Na igen, ez igaz. Így semmi értelme nincs a dolognak.

2017. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
91%

"Az öngondoskodást kellene megtanulnia sok embernek, meg azt, hogy ne mástól várja a segítséget, hanem felelősséget vállaljon az életéért."


Ugyan már, hagyjuk a kamuszöveget. Ez nem az öngondoskodásról szól, hanem vannak emberek, nem is kevesen (pláne ebben az országban), akik úgy gondolják, hogy ha ők szenvedtek az otthonteremtéssel, akkor szenvedjen a másik is. Akkor is, ha a saját gyerekéről van szó.


Én is ismerek személyesen olyat, akik 60+-ossan kergetik egymást egy 60, és egy 95nm-es családi házban, az egy szem gyerekük nyögi a hitelt évek óta egy 55nm-es társasházra (előtte persze zsarolási alap volt a lakhatás, ezért vettek végül sajátot)... Utána rettenetesen meglepődtek és sérelmezik, hogy az anyósékkal sokkal jobb a gyerekek viszonya.

2017. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
11%
Most te ki vagy ebben a történetben? Mert szerintem senki, csak kitaláltál egy megosztó témát, és mindig újabb ötletekkel gazdagítod a dolgot, mint a Maunika show narrátora.
2017. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
89%

Egy ismerősöm a nagybátyja házába költözött be, miután az albérlők elmentek. Az ismerősöm fizetni akart a lakásért, úgy, mint egy albiért. A nagybátyja hallani se akart erről, annyit mondott, hogy fizesse a számlákat, és tartsa rendben a lakást.


És ez szerintem családban ez a normális. Gyerektől sose kérnék pénzt, ha nem vagyok megszorulva. Azért vagyunk elvileg egy család, hogy szeressük egymást, és ott segítsünk ahol tudunk. Egy pályakezdőnek marha nagy segítség, ha nem kell százezret kidobni egy albérletért. Szomorú, hogy az anyuka ezt nem így gondolja.

2017. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy megosztó a story még nem kitalált. Én vagyok a pályakezdő 21 éves akinek még 5 éve a nevére irattak egy lakást, mondván ha majd befejeztem a tanulmányaimat és lesz saját keresetem könnyebben tudjak majd boldogulni az életben. Jelenleg meg a fejemet kapkodom jobbra-balra mert egyik szülőm ezt mondja a másik meg azt. Kellemetlenül érzem magam már azért, hogy olyan dologra tartanék igényt amihez a nevemet adtam egykor, mert ugye nekem is kellett az aláírásom az ügyvédnél. Ne higyjétek, hogy követelőzök meg hisztizek csak a vélményetekre voltam kíváncsi.
2017. dec. 21. 14:08
 37/47 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom, hogy édesanyád ekkora csőlátású pénzeszsák.
2017. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
72%

Nem volt nehéz kitalálni, hogy te vagy a pályakezdő fiatal. 2. oldalon eleve úgy írtam, hogy feltételeztem, te írtad ki a kérdést.

Az a baj ezzel a dologgal, hogy hiába pontozgatok mindenkit felfelé, aki támogat ebben a dologban, van az ellentábor, aki lehúzza azt, aki nem kérne lakhatási díjat tőled.

Ennyire anyagias világban élünk?! Gondolkodjatok már, aki albérletbe küldené, mégis mi oknál fogva? Ő kapta, az övé. Slussz. A haszonélvezet ellenére is. Azért vette a gyerekének, hogy legyen hol laknia, ha önállósodni szeretne. Már írtam: mikor önállósodjon, ha nem most?

2017. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
80%
40-es, ezen az oldalon a 16-17 évesnek is azt mondják, hogy menjen dolgozni, ha szakadt a ruhája vagy nem kap enni, mert az anyja-apja nem dolgozik... :D
2017. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
28%
Nem értem. Hisz az albérleti díjat is te költöd...akkor mire ez a fenntartás a szüleid felé? A bérleti díj is a haszonélvezőt illeti! Vajon miért adták oda neked?? Hogy ha te beköltözöl akkor nekik adj ugyanennyit? Esküszöm nem értem!
2017. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!