Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek belefollyak, vagy...

Szerintetek belefollyak, vagy örüljek, hogy kapok valamit?

Figyelt kérdés

A szüleim egy kis pénzhez jutottak, amiből akarnak itt vidéken venni nekem egy lakást. A helyzet az, hogy Pesten tanulok, és nem látom értelmét, hogy itt legyen egy lakásom, s a szüleim is arra buzdítanak, hogy a diplomázás után is maradjak a nagyvárosban.

Nem látom értelmét egy lakás megvásárlásának, akkor sem, ha kiadjuk és abból fizetjük a pesti albérleti díjamat. Az teljesen világos, hogy Pesten 2-3x annyiba kerül egy lakás, de miért nem kötik le inkább azt a pénzt, vagy váltják euróba/akármibe?

Szerintetek kifejtsem nekik ezt?



2017. dec. 22. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ėrdeemes átbeszėlni.
2017. dec. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem az 1. vagyok

Ha nem tervezel hazaköltözni, csak pénzkidobás vidéken lakást venni, az se biztos, hogy ki tudjátok adni, a végén csak rátok rohad. Inkább tegyétek el, nyiss mondjuk egy lakáskasszát és gyűjtögess mellé, hogy ha Budapesten maradsz, ott tudj venni egy kis garzont.

2017. dec. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

belefolyjak


Abszolút fejtsd ki! Többmilliós ügyeket át kell beszélni. Lehet, hogy egészen mást gondolnak a terveidről. Beszélj velük minél előbb! Kiszúrás lenne velük, ha nem tennéd.

2017. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem se érdemes lakást venni egy helyen, ahol nem tervezel lakni. Inkább tedd félre, gyűjts még hozzá, s majd később veszel ott, ahol laksz.
2017. dec. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha nálatok a budapesti lakásárak fele-harmada egy lakás, akkor annak a bérleti díja is ennyivel kevesebb lesz, tehát abból nem fogjátok fedezni az albérletedet (ha egyáltalán ki tudjátok adni a vidéki lakást).


Nem lenne jobb önrészként felhasználni egy budapesti kisebb lakás megvásárlásához? Utána pedig bérleti díj helyett a hitel részleteit kellene fizetni, viszont a sajátodban lakhatnál.

2017. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Minnél előbb mond el hogy mik a későbbiekben a terveid mert nem kevés pénzről beszélünk, el kell hogy fogadják nem vagy már kicsi hogy ők mondják meg mit csinálj max tanácsot adhatnak, szerintem valamilyen bankban rakjátok be a pénzt hagy kamatozzon.
2017. dec. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Kérdés, hogy mennyire vidék, ha esetleg egyetemi város, akkor jó ötlet. Hasonlóan vagyok mint a szüleid: annyi pénzem van befektetni, hogy vidéken vegyek lakást, annyi nincs, hogy Pesten. Úgy számolom jobban megéri, mint a jelenlegi lekötési lehetőségek.
2017. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Ingatlanosként mondom, vidéki nqgyvárosban jelenleg jobb befektetés lakást venni mint Budapesten.
2017. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Majd írd meg, hogy mit szóltak az elképzeléseidhez, köszi. Amúgy én is azt mondom, hogy inkább Budapesten vegyél egy lakást, bár elég magasak most az árak.
2017. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

#9!

Most magasak az arak, kesobb meg msgasabbak lesznek, lemenni nem fognak.

2017. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!