Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetnek amiatt eltérő (mondha...

Lehetnek amiatt eltérő (mondhatni téves "káros") nézeteim, mert nem a tipikus családi képben nőttem fel?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy úgy legyen gyerekem, hogy valaki más is neveli. Ha lesz egyszer, mert szeretnék (vagy nem, nem is tudom) akkor csak úgy tudom elképzelni, hogy egyedül nevelem, nagyon jó szülőként természetesen, nincs kitéve válásnak semmi ilyesminek, hanem lesz egy ember az életében akire mindig számíthat. Szülője és legjobb barátja lennék és a bizalmi kapcsolat kölcsönös lenne. Nem étek csalódások, sőt párom is van, még is ezt érzem, mintha ez lenne a fő vágyam.. elég fura. Nyilván direkt nem intézném így nem vagyok kegyetlen, szerintem ez megmarad bennem, mint gondolat.
2017. dec. 24. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Én is teljesen így vagyok. Nem tudnám elképzelni azt hogy mással neveljek gyereket
2017. dec. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ostobaságnak tartom. Csak egyetlen ember lesz az életében, akire számíthat. Ha elveszíti az egy szülőjét, akkor magára marad. Inkább ne vállalj gyereket.
2017. dec. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van 2., de nem csak egy oldalról lehet ezt megközelíteni.
2017. dec. 24. 17:26
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

" hogy úgy legyen gyerekem, hogy valaki más is neveli."


Tudod, a gyerek apja ugyanolyan szülő, mint te.

2017. dec. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Önmagában a "nem tipikus családi kép" nem lehet az ok, nyilván van mellette valami merev (és talán kellő ismeretek hiányában kialakult téves és torz) ismeret- és nézetrendszer. Te a leendő gyerekedet (a leírtakból ítélve) nem tartanád tőled független gondolkodással és ízlésvilággal rendelkező szuverén személyiségnek, hanem a Te alattvalódnak, aki kénytelen lesz elfogadni "barátnak" akkor is, ha egy íze nem kívánná ezt. A kölcsönösség említése számodra azt jelentené, hogy amit te akarsz, kizárólagosan azt akarhatná a leendő gyereked is.
2017. dec. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Majd ha a gyerek már napok óta fél óránként ébred, tejet kér, aztán ringatni kell, aztán pelenkát kell cserélni, majd öt perc múlva megint, akkor hálás leszel, hogy nem egyedül neveled. :D
2017. dec. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebből az jön le hogy nagyon rossz lehed az apaképed, így viszont érthető hogy félsz nehogy a te gyereked is átélje ezt.

Ugyanakkor önző is vagy, mert az apa is ugyanannyira szülő mint te, és sok férfi nagyon is tudja szeretni a gyerekét. Arról nem is beszélve hogy a gyereknek mindkét szülőre szüksége van. Az hogy ez balul süljön el arra sajnos valóban van esély, de szerintem megéri "kockáztatni". Illetve elválni is el lehet normálisan, békével.

2017. dec. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Akár amiatt is lehetnek eltérö nézeteid, mert a felmenöid a Syriusrol származnak (vagy gyerekkorodban a szomszédotokban sokat ugatott egy kutya). De a gyerekedet nagyon sok ember fogja "nevelni", a szomszédnénitöl kezdve az utcai csibészekig.
2017. dec. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
A gyerekednek úgyis totálisan más elképzelése lesz az életről, mint neked. Ha azt hiszed, saját magad másolatát tudod létrehozni, csalódni fogsz.
2017. dec. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Félreérthetően fogalmaztam, egyáltalán nem lenne az "alattvalóm", nem tudom ez miből jöhetett le. Csak tudjátok én anyukámmal éltem pár évet, és bár apukám jó ember, nekem az a pár év volt a mennyország. Csak egy szülőnek könnyű megfelelni, imádom anyukámat és neki sem vagyok az alattvalója.. Nyilván ez az egész csak eszmefuttatás, mivel nem fogom egyedül összehozni a gyereket, no meg nem is igazán szeretnék.. De ha elképzelek magam mellé egy gyereket csak magamat látom vele.
2017. dec. 24. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!