Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetnek amiatt eltérő (mondha...

Lehetnek amiatt eltérő (mondhatni téves "káros") nézeteim, mert nem a tipikus családi képben nőttem fel?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy úgy legyen gyerekem, hogy valaki más is neveli. Ha lesz egyszer, mert szeretnék (vagy nem, nem is tudom) akkor csak úgy tudom elképzelni, hogy egyedül nevelem, nagyon jó szülőként természetesen, nincs kitéve válásnak semmi ilyesminek, hanem lesz egy ember az életében akire mindig számíthat. Szülője és legjobb barátja lennék és a bizalmi kapcsolat kölcsönös lenne. Nem étek csalódások, sőt párom is van, még is ezt érzem, mintha ez lenne a fő vágyam.. elég fura. Nyilván direkt nem intézném így nem vagyok kegyetlen, szerintem ez megmarad bennem, mint gondolat.
2017. dec. 24. 16:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"Csak egy szülőnek könnyű megfelelni"


Hát ez az!

De az Élet nem erről szól. Van a munkahelyed, ahol kisfőnököd van, meg nagyfőnököd. Van a párkapcsolatod, és neki vannak szülei és barátai. És ha van hobbyd és sportolsz, akkor vannak barátaid és sporttársaid. Az élet nem arról szól, hogy elég egy felé megfelelni.

Ne válaszd a kezdeti könnyű utat.

Mert a vége lesz nehéz.

Sok minden kimarad a gyerekkorában már a gyermekednek, amit könnyen magára szedhetne (tapasztalat, emberismeret, többfelé alkalmazkodás) és mivel gyerekkorában nem tanulta meg, felnőttként kell majd kínkeservesen megtanulni...


(Egy kisfiúnak netán apa nélkül, apai minta nélkül felnőni borzasztó lehet.)

2017. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!