Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miről beszélgettek a családtag...

Miről beszélgettek a családtagokkal?

Figyelt kérdés

Lehet fura kérdés, de mégis megfogalmazódott bennem sajnos.

Nem igazán tudom miről beszélni a családommal és ez nagyon zavar, ráadásul rossz irányba halad így a kapcsolatunk.

Dolgozom, albérletben lakok, de 2-3 hetente hazajövök, ilyenkor rendbe teszem a házat belül, sütök, főzök, takarítok, mert édesapámnak kevés ideje van a házimunkára, a testvéreim pedig keveset segítenek neki.(édesanyám nem él velünk)

Én nagyon szeretnék beszélgetni, olykor a testvéremmel, tudok, is viszont vele inkább csak kettesben tudunk, mert ő még 19 éves és vannak dolgok amiről jobb ha nem tudnak a család idősebb tagjai.

Apuval alig van időnk beszélgetni.


Mikor elmegyünk a nagyszüleinkhez, ált. az van, hogy ők elmondják, hogy mit láttak a híradóban (kevés a szakmunkás, sokat keresnek a diplomások itt és ott) és ők azt készpénznek veszik és az alapján csesztetnek minket, piszkálnak. Pl. én most 150 ezret keresek, ez ebben a régióban jónak számít. Az én családomban mindenki minimálbért keres, mégis le vagyok oltva, hogy ez kevés.


Eltértem kicsit a tárgytól. A munkámról sajnos nem tudok nekik beszélni, mert számítógépekkel kapcsolatos és nem értik, ez nagyon magas nekik.

Ezen kívül pedig nem nagyon történik velem semmi, ebből állnak a hétköznapijaim.Ha elkezdek valamit mesélni, pl. hogy voltam Pesten, akkor nem hallgatnak végig, beleszólnak valami hülyeséggel, és észre sem veszik, hogy nem fejeztem be. :(

Ti miről szoktatok beszélgetni a szülőkkel, nagyszülőkkel?


2017. dec. 24. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nagyszülőkkel általában az ő betegségeiről van szó, nálunk már idősek és szinte minden alkalommal ugyan azt mondják el. Vagy a múltról sztorizgatnak, esetleg egy "újonnan" megjelent bajukat ecsetelik. Persze orvos nem talál náluk nagyobb problémát, csak a "szokásos" időskori tüneteket. Nálunk szeretik ha ők vannak a középpontban, legalább kipanaszkodják magukat, mintha úgy kevésbé fájna. Azt a pár órát kibírjuk :)

2017. dec. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ, a másodikon nevettem egyet, nagyon jó! :D


Igazából az zavar hogy szeretnék velük tartalmasan időt tölteni,de nem nem sikerül. Nem tudom, hogy eddig azért volt más, mert gyerek voltam, vagy az is közre játszik, hogy ők is öregedtek. De nem csak a nagyszülőkkel van ez, hanem nagynéni, igaz, csak az egyik. Sajnos nagyon lehangol, hiányoznak a régi idők.

De pl. velük nosztalgiázni sem lehet, mert összevesznek azon, hogy ki mire emlékszik.

2017. dec. 25. 00:15
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Detto ugyanaz, mint az elsö! Mintha a saját leirásomat olvastam volna.:D


Én egyetemre járok, igy könnyebb dolgom van, viszont gondolkodtam már azon, hogy mi lesz ha dolgozok majd, mégiscsak kevesebb dolog történik majd velem, és az sem lesz valami izgalmas. Viszont szerintem simán pletykálkodhatsz közös ismerösökröl, én jo témának tartom azt is, ha hallok valamit az ujságban/hiradoban és kivesézzük a dolgot, mire mindenki elmondja a saját véleményét rola beletelik egy csomo idöbe, és érdekes más szemszögböl is átlátni a helyzetet. Ha nem vagy az az otthonülös tipus, akkor a kiruccanásokrol is mesélhetsz, nagyjábol ugyanazokrol, amiket a haveroknak is elmesélsz.

2017. dec. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
A Heisenberg féle határozatlansági relációról.
2017. dec. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Semmiről, mivel folymatosan kioktatnak, okoskodnak... tlképp haza sem járok félévnél sürübben, és igy elviselhetöek ;)
2017. dec. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!