Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit gondolnátok...

Szülőként mit gondolnátok arról, ha a tinédzser lányotok azt szeretné, hogy a barátja ott aludjon?

Figyelt kérdés
Mi jutna eszetekbe először? Megfordulna a fejetekben, hogyha együtt akar vele aludni, akkor már nem szűz?
2017. dec. 25. 21:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

De milyen apás-anyás játékrol beszélsz? Attol, mert a barátjánál alszik, még nem biztos, hogy meg is fog történni a szex. A barátnöivel sem csaphatnak egy pizsipartit, onnan is eltiltod 16 évesen, mert nem birod az átjároházat? Nem láttad a Tucatjával olcsobb filmet? Jo, nyilván egy film, de ott 12 gyereket nevel a nö, és mégis tuléli valahogy.. Na ott milyen átjároház lehet!


Igazad van, semmi közöm beleszolni a nevelésedbe, és nyilván nem is tudok ilyen távolrol, szimplán sajnálom a gyerekeket. Sok minden kimaradt az én életemböl is amit most bánok, mondván "nem szabad meg nem illik meg rossz következménye lesz".. Közben meg már akkor éreztem, hogy nem kell velem kisgyerekként bánni, vigyázok magamra. És mi lett a vége? A szüleim háta mögött jártam át a barátomhoz, mert tiltottak a fiutol.. Ha elmentek dolgozni, szinházba, teniszezni, ezeket használva ki hivtam át a barátomat, és ugyanugy szexeltünk, mégha utána nem is aludt itt.. És lett valami hátrányom belöle? Semmi, csak agyon voltam féltve.. Na éppen ezért fogadtam meg, hogy a két gyermekemet kamasz korában nem igy fogom nevelni, mert ennek semmi értelme, hogy a hátam mögött nézzenek palinak..

2017. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
30 ev mulva terjunk vissza a temara addig nolj fel szulj es neveld a gyereked majd rajossz
2017. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
nem fogok én már ennél több mindenre rájönni, én igy nevelem a gyerekeimet és igy is jo irányba halad az életük. Plusz mig a keresztlányom azt hajtogatja, mennyire ki nem állja a saját anyját, mert a négy fal között kell élnie, és se ö nem mehet, se hozzá nem mehetnek a barátai, minden meg van tiltva neki, egy szülinapi buliban sem vehet részt, ilyenkor örülök, hogy az én gyerekeim sosem fognak igy kibeszélni a hátam mögött, mert nekik is van életük, és én hagyom, hogy éljék is. Téma lezárva részemröl.
2017. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Itt nem a szexről van szó, az én házam, amiért én dolgoztam meg, szeretném élvezni a nyugalmat és hogy azt csinálok amit akarok a férjemmel. Szerinted egy fiatal pár szeretné, hogy a szüleit ott egye a penész minden egyes hétvégén náluk? Szerintem nem. Erről van itt szó. Másrészről igen, ha 3-nál több gyereked van és mindegyik hazahozza az épp aktuális párját,elég nagy hangzavar és kavarodás tud lenni. Egy jól bevált rendszer volt ez nálunk, most már az én gyerekeim is ezt követik a saját családjukkal, hiszen jól működik.
2017. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Megnézném, hogy mikor gondolkodik három gyerek ugyanazon az elven, és pooooont mit ad isten, mindegyik egy és ugyanaz hétvégén szeretné hazahozni a barátját. Amugy is joesetben 2 év van a gyerekek között, szoval ha 18 évtöl leszámitjuk 18,16,14 évesek, és remélem egy 14 évesnek még nincs barátja, a másik kettönek meg lehet, hogy ugyanabban az idöszakban nincs barátja. Havi egy ottalvást meg el lehet viselni, következö honapban a lány alszik a fiunál. 18 év felett pedig azt csinál a saját albérletében amit akar. Valoszinü amugy sem bulizni szeretnének kettesben, max csendben filmet nézni a saját szobájában.


Az pedig, hogy "én lakásom", nálunk nem létezik. Egy család vagyunk, ami az enyém az az övéké is, elég csunya dolog valamit csak a sajátomnak tekinteni. Ennyi erövel a kaja is az én tulajdonom, én dolgoztam meg érte, kérjek tölük ellenértéket?! :D

2017. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Arra nem reagáltál, hogy vajon egy fiatal huszonéves pár szeretné-e minden egyes hétvégén maguknál tudni a szüleiket :) Esetleg mindkettőjük szülőjét egyszerre.


18 év felett miért nem számoltad? Vagy amint betöltik ezt a kort, ki van dobva szerencsétlen? Told feljebb 20-22-re és máris nem olyan elképzelhetetlen.

És igen, az én házam, a férjemmel karöltve. De senki sem akadályozta meg a gyermekeimet abban, hogy felnőjenek és saját otthont teremtsenek maguknak. De nem is értem a vita okát, nálam ezek a szabályok, másoknál tőlem lehet más. Nálunk ez így működött. Vagy csak úgy lehet gondolkozni, ahogy te? :)

2017. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván nem csak úgy, de egyszerűen nem értem a gondolkodásmódotokat.


A gyerek elkezd 16 évesen pasizni, 20 éves koráig el tudod talán viselni, hogy néha átjön hozzá a barátja, és ott is alszik.. Ez nagyjából 4 év, nem több évtizedről beszélünk.. A szülők nem fognak minden hétvégén a fiatal párnál aludni, miért tennék? Maximum a közös Karácsonyozás alkalmával, de talán ez még elviselhető. Úgyhogy nem is értem, hogy ez a kettő nálad hogy függ össze..


Igen, azt kell mondanom, hogy általában a gyerekek 18 évesen kirepülnek otthonról, pláne ha egy másik városban kezdenek egyetemet, és csak hétvégére járnak haza, amikor is már nincs szükségük arra, hogy áthívják a barátjukat, mert ez már megtörtént az albérletükben. Viszont akkor most jól értem, a gyerekeid 22 évesen otthon laknak, és mind ezidáig nem engeded meg nekik, hogy együtt aludjanak egy fiúval, mert te a csendet szereted? Le a kalappal, ha ezt ők szó nélkül el is fogadják! 22 évesen már nem kisgyerekek, a mai lányok 22-24 évesen már szülnek (amit én sem helyeslek), a te gyerekeid meg még egy fiúval sem aludhattak együtt? Még jó, hogy a szexelést nappal is meg lehet valósítani.

2017. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kicsit szélesítsd a látóköröd és tanuld meg tisztelni más nézőpontját. Nem csak egyfajta látásmód létezik, bármennyire is fekete-fehéren látod a világot.


Azért hoztam fel ezt példának, mert nyilván egy fiatal pár se szeretné, hogy a szüleik a nyakukon lógjanak. Ahogy én sem szeretnék egy idegent kerülgetni éjszaka a házamban. Átjönni midnig is átjöhettek, de itt aludni nem engedtem. Négy gyerekem van, ha mindegyiknek is csak néha jött volna át aludni a barátja, az is zavaró lett volna. De a gyerekeim elfogadták, kettő már férjnél van és osztják a nézetemet. És boldog, szép családjuk van. Ha a fejed tetejére állsz is, nálunk így működött, bevált, és nagyon boldog, összetartó nagy családunk van.

2018. jan. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Látom már megy a „vita".

Anyukám módfelett örült, ha az én- vagy öcsém barátnője itt aludt. Olyan is volt, hogy egyszerre mindketten itt töltöttek pár napot. Szerinte nagyon jó érzés, hogy élettel teli a ház, a nyüzsi, a nevetések stb. Közös reggelik is tök jó hangulatban teltek.

Szóval igencsak távol áll tőlem ez az „én házam, itt ne lábatlankodjanak idegenek. kerülgetni kell őket wáwáwá" agymenés:D


A kérdésre csak elméleti síkon tudok válaszolni, tekintve, hogy nincs gyerekem. Igen, valószínűleg megfordulna a fejemben, hogy már nemi életet él a lányom. De igyekezni fogok, hogy minőségi módon végezzem a szexuális felvilágosítást és őszintén tudjunk ilyesféle dolgokról beszélni. Valamint képes lennék olyan példát mutatni, hogy ne torz módon helyezze el a szexualitást morális, erkölcsi vonatkozásban. Szóval nagy baj nem lenne ilyen esetben sem:)

Számtalan családról tudok ahol a lányok „tanulni mentek át barátnőhöz" vagy „ott aludtak a barátnőnél" ám valójában a pasijukkal töltötték az időt és... :D

Igen, párszor én voltam a pasi a történetben. A célom, hogy ha oda kerülök ne én legyek az a szülő a történetből akit átba§znak és palimadárnak néznek.

2018. jan. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
xd
2023. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!