Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik saját akaratukat ráerőltetik a gyerekeikre?

Figyelt kérdés

Itt olyanra gondolok, hogy a szülő be nem teljesült álma mindig hogy ő is egy híres zenész de nem jött neki össze és gyerekeinek kötelezi a zenetanulást, hogy majd ők azok lesznek. Engem anyám 10 évig zenére járatott, úgy, hogy világéletemben utáltam, és mivel nem jött össze, hogy jó legyek belőle, ezért húgomnak is elkezdte erőltetni 1 éve de neki se adottsága se érzéke se kedve sincs hozzá, a kislány is utálja és nem megy neki, mást akar de anyám nem engedi abbahagyni, mert neki már muszáj zenésznek lennie. És már így is majdnem a halálba kergettem, hogy én nekem nem tetszett az egész szóval húgomnak nem fog semmilyen teret sem engedni ebből. 8 éves a kislány és minden nap este 6 után ér haza, mert furulyát és zongorát tanul egyszerre mellette a nehezebb, emelt szolfézsra íratta be, és iskolában is zenei osztályra jár, mellette énekkarra akarja must beíratni még, így még később fog hazaérni lehet. Ezek lennének a jó szülők?

UI: ezt a kérdést pont azután fogalmaztam meg, hogy húgom karácsonyi furulya koncertre megy éppen és itthon gyakorolt de olyan hamisan megy és közben sírva gyakorolt mert ő ezt nem akarja de anyám csak üvöltözött vele, hogy "csináld, különben beégsz, hamis vagy és nagyon rossz, muszáj profinak lenned, ne hozz rám szégyent te *cenzúrázva*!".



2017. dec. 19. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem normális az, ahogy anyád viselkedik veletek, de főleg a húgoddal. Fel kell keresni az osztályfőnököt, vagy valami családvédő szervezetet, ahol el kell mondani, hogy akarata ellenére erőlteti rá ezt az egészet és még üvöltözik is vele. Olyankor mikor hallod, hogy üvölt, fel kell venni telefonnal, de csak hangként és megmutatni nekik.
2017. dec. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:

Ahogy az első írta... ha lesz bármi fejlemény, megtennéd, hogy leírod nekünk? Őszintén jól esne azt hallanom, hogy véget ért, vagy legalább mérséklődött ez az őrület.


Mellesleg anyukádnak nem csak a gyerekneveléshez, de a zenéhez sincs túl sok köze. Aki tényleg szereti a zenét és akinek tényleg szívügye, az pontosan tudja, hogy ezt csak szívvel-lélekkel lehet csinálni, máshogy nincs értelme. Anyukád cserbenhagyta a gyerekeit, de ugyanúgy cserbenhagyta a zenét is.

2017. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyukád beteg... Rosszabb lesz ez még szolok. Tapasztalatból irom. Pszichológus kell ide. Szolj iskolába es családsegitonél.
2017. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Furulya:)
2019. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!