Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap mutatom be itthon a...

Holnap mutatom be itthon a barátom. Viszont már most hányingerem van az idegességtől. Nálatok hogy volt ez első kapcsolatnál? N

Figyelt kérdés

Tudom hogy fura de nagyon későn lett az első kapcsolatom. 22 éves vagyok. Előtte is randizgattam többször is, de nem volt semmi komoly. A barátommal együtt vagyunk néhány hónapja, most láttuk elérkezettnek az időt hogy bemutassam itthon. Ma elmondtam a szüleimnek. Apa tudom hogy nem kedveli, mert ismeri régebbről. Nagyon ideges vagyok hogy mi lesz holnap. Nem voltam még ilyen szituációban. Viszont szeretném hogy egy normális viszony lenne köztük.

Nálatok hogy volt ez az első kapcsolatnál?

(Normális válaszokat légyszi. Nincs kedvem itt vitatkozni a szokásos veszekedő, provokáló emberekkel!!)


2017. dec. 31. 14:04
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
* a címben "ez" helyett "az"!
2017. dec. 31. 14:05
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig, mi lehet:


VAGY tetszik a szüleidnek - akkor eltöltötök egy szép délutánt velük

VAGY nem jon be nekik - akkor fél óra után fogjátok magatokat és elmentek valamerre kettesben.


Nem vagy már kisgyerek, hogy függj a szülöktöl ezen a téren, ez a te párkapcsolatod és neked kell benne lenni.

Ha nem lesz belöle komolyabb, akkor is tapasztalatokat sezrzel, ha meg maradtok együtt, akkor a szüleidnek nincs más választása, mint elfogadni a tényt. Ha továbbra sem ekdvelik, akkor nem mentek hozzájuk, vagy csak ritkán.

2017. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm a biztatást!:)
2017. dec. 31. 14:17
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiskorú lennél akkor nehezebb ügy lenne.

De mivel felnőtt vagy,ne aggodalmaskodj ezen.

2017. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Én lazára vettem. Nem egy kínos ebédre hívtam vagy kínos "leülünk a nappaliba és megismerjük egymást" -ra. Mondtam anyának és tesómnak aznap délelőtt hogy délután feljön a barátom. Feljött bemutattam őket egymásnap puszi puszi kézfogás tesómmal majd bementünk a szobámba és ott voltunk ketten. Ahogy teltek a hetek úgy lett közvetlenebb kapcsolatuk és úgy nem izgultam már én se, természetesen az elsőnél nagyon izgultam én is, utánna is még egy darabig.
2017. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

Én a másik szemszögből nézem, mert én is szülő vagyok. Nyugi, a szüleid is izgulnak ám:)

Én legalábbis (két éve mutatta be a lányom a barátját, 12.26-án jöttek egy ebédre), nagyon izgultam:)

2017. dec. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldal vagyok, szülő. A fiam minden barátnőjét, ahogy illik, bemutatta néhány hónap után, vacsora, feszengés, de minden szép, minden jó, minden szervezett. Aztán jött az utolsó barátnő (aki már a menyasszonya), egy vasárnap reggel megyek a fürdőszobába, pizsiben, nyílik az ajtó, fiam, barátnő be. Hát...mit ne mondjak, kínos pillanatok, mondom, mindjárt felöltözök, el. Épp csak bemutatta, és mentek tovább (mint kiderült, csak néhány cuccért jöttek fel). Utána keveset találkoztunk, de az ő kapcsolatuk egyre komolyodott. Én mindegyik barátnőjét kedveltem, de a mostanival a legjobb a kapcsolatunk, Őt nagyon szeretem. Pedig az első találkozó alapján.....

Szerintem nem kell ráparázni.

2017. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is későn, 20 éves korom fele lett az első barátom... És hát nálunk az első bemutatás nagyon kínos volt, mindenki feszült volt, majdnem kimenekültem már a házból :D Mondjuk én a nagyszüleimmel élek, akik a mai napig kislányként kezelnek... -.- És egyáltalán nem örültek neki, hogy van valakim. Így gondolhatod még nehezebb volt odaállítani egy ellenkező neművel, akivel már vagy 1-1,5 éve jártunk (csak ezt ők nem tudták, mert nem tudtam hogy mondjam el.. Meg annyira nem is akartam.)

A mostani párom nagyon könnyen teremt kapcsolatokat, így vele nem aggódtam. A nagyszüleim is ismerik régebbről, és mivel egy utcában lakunk, így nem tekintettek rá úgy, mintha maga a Sátán lenne :D Úgyhogy ő már akkor idejárt amikor még csak alakulgatott a kapcsolatunk.

Szóval nagyon sokféleképpen elsülhet, a tanulság, hogy vedd lazára! És ha feszengés van, vidáman dobj fel egy témat, amihez mindenki hozzá tud szólni.

2017. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Haha! Nálunk pont fordítva volt :D párom olyan ideges volt, hogy minden ostoba kifogást kitalált (nem mer a kutyákhoz bejönni, tegyük át más napra), csak ne kelljen jönni.

Amikor én lettem bemutatva, aznap elaludtunk, kb 10-kor csengettek szülei, hogy a kapuban vannak. Ilyen gyorsan még az életben nem öltöztünk fel és raktunk rendet :D

2017. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem lesz semmi gond. Csak adjátok önmagatokat, akkor minden rendben lesz. De ha mégis találnak majd a szüleid a párodban valami kivetnivalót, akkor csak egyet tehettek: menjetek el otthonról.
2017. dec. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!