Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg anyukámat,...

Hogyan győzzem meg anyukámat, hogy ez rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzet a következő: anyukám ma reggel kijelentette, hogy ma "wifi és kütyümentes nap van". Ami annyit tesz, hogy gyakorlatilag hozzá sem érhetnék a telefonomhoz/laptopomhoz, és a wifi le van tiltva egész nap. Reggel hallottam apukámmal vitatkozni, aki próbálta lebeszélni erről, de természetesen anyám nyert. Szerinte túl sokat ülünk a gép előtt, meg túl sokat nyomkodjuk a telefonunkat, és bár ebben van valami, szerintem nem ez lenne a jó megoldás. Az érvelése szerint így legalább lennének önálló gondolataink és nem készen kapott információkat kapnánk a netről. Mobilnetem nincs, és nem vagyok túl szociális típus, a meglévő 2 barátom sem nagyon jár ki a házból, de ők még durvábbak ilyen téren. 3 testvérem van, a legkisebb 3 éves, neki nyilván semmi köze ehhez. Húgom kb olyan mint én, táncol itthon, játszik a kisöcsénkkel, stb. A másik öcsém (11) viszont elég durván netfüggő, nem tud élni a tabletje nélkül, ami viszont nekem sem tetszik.

Szóval anya ötlete dióhéjban: minden héten egy teljes napig nincs internet, valamint mobil, tablet és laptophasználat, helyette társasozzunk, csináljunk házimunkát, olvassunk, stb. Valamilyen szinten igaza van, mert tényleg a nap nagy részét a netezés teszi ki, de ezt akkor sem így kéne lereagálni szerintem. Ma ezzel csak azt érte el, hogy mindenki ugyanúgy ült a szobájába és duzzogott meg aludt. Most is csak azért kapcsolta vissza a netet, mert el kellett küldenem a fogalmazásaimat az angoltanáromnak. Gyorsan letöltöttem egy filmet a laptopomra, mert ha ki lesz kapcsolva a wifi, akkor igazából leszarja hogy mit csinálunk. Hogyan vegyem rá, hogy ezt hagyja abba? Mert szerintem ezzel csak ezt fogja elérni, hogy mindenki meg lesz rá sértődve, és ezen megint ő fog felháborodni.

Ha engem érdekel valami, akkor csakis azzal foglalkozom, tökmindegy hogy az sorozat vagy könyv (nagyon szeretek olvasni, csak ritkán találok jó könyvet), de szoktam itthon edzeni is, és elég jól tanulok, szóval nem csak a neten élek. Ma már össze is vesztem vele egyszer emiatt, de hajthatatlan. A másik mániája az, hogy minden nap le kell mennünk sétálni, vagy valahova, de ezt legalább nem erőszakolja annyira ránk, plusz ha olyan kedvem van, magamtól is le szoktam menni. Viszont ha egy nap nem akarok, akkor máris ki van akadva. Ma is csak azért voltam utcán, mert a főtéren van ingyen wifi.

A lényeg, hogy valahogyan meg szeretném győzni, hogy ezzel semmit sem fog elérni, és nem kéne ilyen szinten korlátozni minket (öcsémmel viszont valamit tényleg kezdeni kéne) kérlek írjatok ötleteket. Köszönöm ha eddig elolvastad, kicsit zavaros lett, szóval kérdezzetek nyugodtan.

16/L



2017. nov. 4. 19:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
36%
hogy mi a fszt lehet annyit nyomkodni azokon a kütyükön?
2017. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%
Egy nap nem a vilag vége...igaza van anyudnak, hogy lekapcsolja...ha te nem ott éled az életed, miért zavar az az 1 nap a héten mikor nincs net? Inkább találjatok ki családi programokat arra a napra...fel sem fog tűnni, hogy nincs net..
2017. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
46%
Úgy tűnik mégis használod a telefonod vagy számítógéped plusz a netet, így nem kell semmiről győzködni semmit. Amúgy is mingyárt alvásidő.
2017. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
19%
*mindjárt
2017. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%
Végre egy értelmes anyuka...
2017. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
72%

Totálisan igaza van anyukádnak.

Én minden további duzzogásért további napokra is lekapcsolnám a netet.

2017. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
74%
Szerintem egy napig bőven kibírhatod,sőt mindegyik családban így kéne lennie minimum 1napra.Majd egyszer még megköszönöd anyukádnak.
2017. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
48%
Normális családban ezt megoldják korlátozások nélkül, így meg aztán rengeteg értelme van, ha mindenki csak ül magának a szobájában. Gondolom, valami szuperanyaképző oldalon olvasta ezt a remek ötletet. Sose értettem ezt a "géprű meg a netrű csak a hülyeséget tanulja a gyerek" mentalitást, én pl. játékokból, majd később netről tanultam meg olyan szinten angolul, hogy a mai napig ebből a tudásból élek, nem is rosszul, és mellette nem lettem élettelen függő.
2017. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igaza van anyukádnak. Én saját magamon érzem, hogy regeteg időt paazarolok el telefonozás közben (pl most is tanulnom kéne).
2017. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
44%

De...

Eme kérdés kiirasa közben is használsz netet...

Nem értem ez hogy fordulhat elo

2017. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!