Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a gyereket az...

Elengednéd a gyereket az exeddel (aki a gyerek apja, vagy anyja) és az új házastársával külföldre kirándulni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 5. 18:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez sokmindentől függ. Mennyi idős a gyerek? Hogy váltunk el? Ismerem-e az új párját? A gyerek ismeri-e? Stb.
2018. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok egyébtöl függ, de ha normális az ex, a viszonyunk jó, akkor igen.
2018. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
89%
Szerintem is sok dologtól függ. Legfőképpen,hogy hány éves a gyermek? Egyébként, ha a gyermekednek jóga van efelől dönteni egyedül hamár idősebb. Szerintem. Mert még is csak az egyik szülőjéről van szó. Olyan nagy trauma úgy sem érheti őt az út során. Maximum nem megy többször.
2018. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

Igen, hiszen az (én esetemben) az édesapjával menne- A felesége meg az ő élete, és ha a gyerek kedveli az édesapja feleségét, akkor miért ne engedném el.


De ez csak akkor van így ha a szülők kulturáltak, normálisak, és a gyerek is szereti őket.


De ha a gyerek rettegve sír, és könyörög, hogy nem akar menni, akkor nem engedném el.

Szóval a kérdés az, hogy milyen a kapcsolat.

2018. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Milyen kérdés ez? Az ex a gyereknek éppen ugyanúgy a szülője, mint te vagy, ugyanannyi joga van elvinni kirándulni akárhová, mint neked. Nem vadidegenekről beszélünk, könyörgöm!
2018. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Meglepődtem a válaszokon. Nem az én gyerekemről van szó, a környezetemben történt egy olyan eset, hogy iskolás korú gyereket nem engedett el az anyuka (nem tudom mi okból) az apukával és az új feleséggel (akinek szintén van gyereke) kirándulni. Úgy éreztem, hogy a saját gyerekével tolt ki. A gyerek amúgy több hétvégét is töltött azelőtt az apukával és az új feleségével és jól érezte magát, de kirándulni nem engedte el velük.

Lehet "rossz" volt a gyerek és az anyuka büntetni akarta azzal, hogy nem mehet.

2018. jan. 5. 18:50
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Vagy Anyukának fájt h a gyerek jol érzi magát veluk.
2018. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem anyuka féltékeny.
2018. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nincs, hogy nem engedem el mert az apjához-anyjához joga van a gyereknek.


Ha nagyon szívózol, akkor bíróságra is terelheti az ügyet.

2018. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
A kérdés az, hogy megszabhatja -e az anya, hogy az apa a megítélt láthatás alatt elvigye a gyerekét külföldre? A válasz NEM. Az apának tájékoztatási kötelezettsége van (külföldre megyünk nyaralni), de semmi egyéb, amíg nem korlátozza a láthatást valamilyen módon a bíróság. Pont ezzel veszik elejét annak, hogy a távolélő szülő jogait önhatalmúlag megnyirbálják.
2018. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!