Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha Anyum tönkret...

Mit csináljak ha Anyum tönkreteszi az egész családot? 17/f

Figyelt kérdés
Szóval az egész már nagyon régóta megy. Anyum folyton veszekedik és mindenbe beleköt. Tényleg mindenbe. Ha ő most rosszul kelt fel azt nézi kinek lehet beszolni. Tényleg agyilag beteg, törtent már olyan dolog amit csinált hogy rendőrségi lett belőle. Nem volt nagy dolog. De nem tudta megindokolni nekik se hogy miért csinálta. Ő se tudja. Járni kellene orvoshoz de oda nem hajlandó elmenni se pszichológushoz. Apum se tudja ravenni. Folyton az ő akarata érvényesül, azt kell csinálni amit ő akar, hozzá kell alkalmazkodni ha neki nem tetszik sír. Apum nem szól neki vissza. Én hiába mondom neki hogy álljon ki magáért aztmondja valakinek engednie kell, nem fog vele ordítani mert ő is beteg. De ettől csak romlik az állapota. Mindig beleköt apumba, mindenért veszekszik vele, ő meg nem áll ki magáért nekem kell leállítani anyát. Egyedül én állok ki magamért. Karácsonykor, szülinapkor jatsza a jó pofit 2 napig de gyakran karácsonykor is rajon a balhezhatnek. Aztán minden megy elölről. Nyáron néha felmegyek pár napra másik tesomekhoz és tok fura hogy látom hogy milyen egy normális átlagos család. Tényleg nem vagyunk átlagosak és irigylem őket akik azok. Évek óta focizok és nyáron egy neves Pesti akadémia szívesen leigazolt volna de nem engedett. Csak azért mert ő azt akarja hogy azt csináljam, tanuljak később amit ő akar, ezzel életem lehetőségét vette el tőlem. De nem tudta megindokolni hogy miért nem enged, hiába győzködte apum is, ra ordított és ennyi. Szép igaz? Minden apró dologba beleköt, számonkér mindenkit hogy ki mire költi a pénzét közte 25 éves tesom is. Tényleg mindenből problémát csinál csak ha valaki figyelmezteti őt valamiért hogy mit csinál elkezd sírni ordítani, elkezd hogy milyen nyomorult vagyok meg mindent. vagyok meg stb. Feltorte többször a facebookomat. Olvasgatva az üzeneteim. Beszélgettem osztalytarsammal lánnyal és anyum letiltotta az én oldalamrol őt, hogy én csajozzak hanem tanuljak és ha találkozok osztalytarsamnal minden baja van a sírás kerülgeti. Fiú barátokkal is alig enged találkozni aztmondja maradjak csak otthon. Ilyen nyomorultat akar belőlem nevelni. Mindig mondja ha nem te teszik majd 18 éves korod után mehetsz. Persze de majd akkor elkezd könyörögni hogy maradjak. Néha ha kell neki valami el kezd bocsánatot kérni az előző balhéiert amiből mindig úgy jövünk ki hogy nem ő a hibás hanem én. Aztán meg nekem van bűntudatom és elkezdem sajnálni de nem tudom miért. Kérlek segítsetek nem bírom. Meg fogok örülni mert rajtam kívül mindenki Bedől neki apum se mer ellenszegukni.
2018. jan. 7. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Ja, persze, minden anyád hibája.. Akkor gondolkodj el néhány dolgon: Apádnak nem volt ideje elválni mióta szar a helyzet? Anyád ki mellett lett idegbeteg? Mibe ment tönkre ennyire? Nem mentegetni akarom anyádat, de egy ilyen helyzet soha nem egy emberen múlik. Szóval ne nézd áldozati báránykának a faterodat.
2018. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mentális probléma van a családban, abban háziorvos, családsegítő és gyámügy tud segíteni. Ott vannak olyan mentálhigiénés szakemberek, akik segítenek olyan gyerekeknek is, mint Te. Keresd meg a háziorvost és a helyi Családsegítőt és gyámügyet!
2018. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Apád egy töketlen szar. Nem igaz, hogy nem tud megfékezni egy nőt.
2018. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Betöltöd a 18. azt kalap-kabát. Aztán ha sír az akkora baj? Sírjon! És?
2018. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom hány éves anyukád, de olyan 45-50 körül lehet minimum. Olvass utána a klimaxnak egy kicsit. Nagy valószínűséggel az is állhat a háttérben. Sőt! Szinte biztos vagyok benne. De egyszerűbb persze fikázni anyádat, mintsem utánanézni, hogy mondjuk hogyan lehetne segíteni neki átvészelni ezt az időszakot.
2018. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés hatalmas kamu.

Képzelem, amint feltörte a facebookod... Ráadásul többször is. Viszont ha mégsem kamu, és anyukád képes facebook fiókokat feltörni, akkor tudok neki ajánlani egy informatikai biztonságos állást hétszámjegyű fizuval. Abból már bőven el tud költözni tőletek, és nem terhelitek tovább a dolgaitokkal, mindenkinek jobb lesz úgy.

2018. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!