Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eladnátok az 5 éves lányotok...

Eladnátok az 5 éves lányotok fenékig érő haját 130 ezer forintért, ha meg lennétek szorulva?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 08:48
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
90%

Nem árusítanám ki a gyerekem. Biztos vagyok benne, hogy meg tudnák oldani máshogy is. Extra munka vagy bármi. Azért 130 ezer forint nem egy vagyon.


Ha ő döntene úgy, hogy le akarja vágatni lebeszélném elsőre, ha nem sikerülne felajánlanám a haját rákos gyerekeknek parókának ingyen.

2018. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Inkább túlóra vagy összeszedném a kinőtt ruháit, nem használt dolgokat és eladnám (az is pénz, nem vagyon de valamennyit segít). De egy család kasszájában 130e fortint hiány van, az nem megszorulás, ott komolyabb gond van mint egy kis túlköltekezés). Ha csak pár ezerrel vagytok megcsúszva (vagy tizen ezerrel) akkor a kinőtt ruhákból is tudsz annyit összeszedni. De a haját nem adnám el.
2018. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
25%

Mit jelent az hogy meg lennenk szorulva?

Mert ha viszi a vegrehajto a hazat, vagy valami ilyesmi, akkor vegszuksegletben igen. Mert bizony vannak az eletben veszhelyzetek. Persze ezt a gyerekkel meg kell beszelni.

Sokan irjak hogy nem tennek, hat kivancsi lennek, ha lenne egy veszhelyezet, akkor inkabb hagynak peldaul a hazat eluszni?

Es ezt azert nem kellene a veseeladashoz hasonlitani, nagyon nem egy a ketto...

2018. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
82%

13: százezer forint mégis mit számít egy több milliós tartozás esetén? Most levágják a haját. És a következő hónapban miből fizetnek? Akkor mit adnak el?

De egyébként is hülye kérdés, mert eleve nem adnak ennyit hajért, főleg nem egy kisgyerek hajáért.

2018. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
19%
hajról beszélünk emberek. Ha meg lennétek szorulva igenis eladnátok ti is.. + pénzért persze , hogy nem , de ez csak annyit árul el , nem vagytok annyira rossz helyzetben.
2018. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, írd már ki ide kérlek, hol adnak ennyit a hajért, ennyiért komolyan elmennék levágatni.
2018. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
22%
Nem adnak sehol ennyi pénzt hajért. Amúgy meg valaki elárulná, miért lenne akkora tragédia levágni a haját, pénztől függetlenül?
2018. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
87%

Ennyit biztos nem adnak egy kislány hajáért. Nekem több, mint fél méteres hajamért adtak volna 80 000 Ft-ot. Azóta már több, mint 1 méter hosszú, dús, festetlen, de nem hiszem, hogy érne 130 000 Ft-ot.


Én kb. 10 éves voltam, mikor anyum a tudtom nélkül akarta eladni a hajamat. Valami gagyi kifogással (pont arra jártunk és ugorjunk be valamiért) elmentünk a fodrászhoz, csak a nő elszólta magát és kiderült, hogy ez már régóta meg volt beszélve, hogy én jövök majd és megveszi a hajam. A pénzt természetesen anyum kapta volna meg én meg egy "ingyen hajvágást" nyerek az egészen. Szerintem azt sem kellett volna megtudnom, hogy pénzt kapunk érte, csak ugye a fodrász elszólta magát. Nem voltunk megszorulva, csak anyumnak nem tetszett, hogy hosszú a hajam és mivel rábeszélni nem tudott, ő levágni erőszakkal nem tudta (bár egyszer sikeresen levágott belőle 20 cm-t a megbeszélt 5 cm helyett) így megpróbált átverni, de nem jött be. Utána próbálta kimagyarázni, hogy hátha a fodrászra hallgatok, meg értsem meg, hogy csúnya ez a hosszú haj (Akkor miért akarja megvenni fodrász?), majd a pénzzel akart meggyőzni, de nem jött be. És még én voltam a bunkó, hogy "illetlenül" viselkedtem a fodrásznál meg leégettem őt. (Mikor a fodrász is csak nézett anyumra, mert nem értette, hogy én miért nem tudok a dologról, mert ő úgy tudta, hogy én akarok tüsi hajat.) Hogy a fenébe ne, mikor leültetnek a székbe és elővesznek egy ollót, hogy "akkor milyen fazont szeretnél", mikor csak arról volt szó, hogy beugrunk hajfestékért vagy mi. Ez is nagyban közrejátszott, hogy nem tudok bízni anyumban. (Meg sok más hasonló húzás.)


Több értelme van kinőtt ruhákat, régi játékokat eladni. Esetleg, ha neked van valami fölösleges holmid akkor azt. (Én középsuliba az övemet adtam el, hogy legyen pénzem felmenni páromhoz.)


Tudom, hogy "ez csak haj" meg "majd visszanő", de egy kisgyereket ez jobban megviselhet, főleg ha ő nem is akarja az egészet. Abban az egy esetben adnám el a haját, ha alapból le szeretné vágatni és akkor már kellemeset a hasznossal alapon pénzt is kapnánk érte.

2018. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
90%

15: Eladnám, a sajátomat!!!! De nem másét!

Saját magáról rendelkezzen mindenki, ne más ...ával akarja verni a csalánt.

2018. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
90%
Munka fogalma? Én biztos messzire mennék ilyen anyátol amint tehetem,legkozelebb mit adsz el a gyerekedbol? Eszem megáll,egyre tobb a megélhetési szulo.
2018. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!