Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülő azt tanácsolja a...

Ha a szülő azt tanácsolja a lányának hogy keressen gazdag férfit (mindegy hány éves), mert nem tudja és nem is akarja segíteni a továbbtanulásban, mit tehet a lány?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 22:20
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%
Keres egy gazdag férfit vagy igénybe veszi a diákhitelt ☺
2018. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is mindig azt mondta anyám, hogy ha van eszem, nem foglalkozom vele, hogy egy férfi hány éves, hogy néz ki, legyen rendes és gazdag és boldog leszek. Ezt nem azért mondta, mert nem akart tovább finanszírozni, hanem mert jót akart. Én erre fiatalon csak legyintettem. Hozzámentem egy csóró szépfiúhoz, jöttek az adósságok, a hóvégi szűkölködés, a pénzhiány meg bizony a nagy szerelmet egy pillanat alatt elmulasztja. Jött a válás is, most meg itt vagyok. Igaza volt anyámnak. Sokan nem értenek ezzel egyet, de ez akkor is így van.
2018. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%
Ha többre tartod magad egy szobadísznél és egy ágybetétnél, akkor elmész dolgozni, felveszel diákhitelt és nem törődsz azokkal, akik le akarnak húzni a saját szintjükre (mint pl. anyukád és a 2-es válaszoló)
2018. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
30%
3-as válaszoló, szerintem pedig csak te olyan alapon írod ezt, hogy ha te nem érzed jól magad a sok munka, a kevés fizu meg a csóró pasi mellett, akkor másnak se legyen jó és a saját hibádra akarod rábeszélni magad. És az, hogy valaki biztos lábakon álló, kiegyensúlyozott emberhez megy hozzá, nem jelenti azt, hogy "ágybetét" lesz, így is simán lehet szerelem, szeretet. Én meg azt utálom, ha valaki szerelmes egy semmirekellő alakba, csak azért, mert az fiatal vagy jól néz ki, utána meg jön a nagy kiábrándulás. Nem minden ám a kinézet és a fiatalság. Sőt, semmi szükség rá. Kiegyensúlyozott, rendes, biztos anyagi helyzetű legyen a lány férje. Az én lányomat is így nevelem majd.
2018. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel most nagyon mellélőttél, mert nemcsak, hogy a párom jól keres, hanem én is és szeretem a munkámat.

Csak tudod ehhez az kellett, hogy ne legyek megalkuvó és ne higgyek a hozzád hasonlóknak. Engem is próbáltak ám eltántorítani, mert elég "férfias" szakterületet választottam. Sokat hallgattam, hogy "Dehát te lány vagy!".

Lett belőlem egy olyan nő, aki képes magát eltartani.

Képzeld, a férfiaknak is jobb akkor, ha nem kell folyamatosan azért stresszelniük, hogy kizárólag rajtuk áll vagy bukik a család vacsorája.

2018. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
95%

"ha valaki szerelmes egy semmirekellő alakba, csak azért, mert az fiatal vagy jól néz ki"


Hát ha csak azért leszel szerelmes valakibe, mert fiatal vagy jól néz ki, akkor tényleg rácseszel, amikor megunjátok egymást. De ha a vonzalom mellett megvan a közös értékrend, a kölcsönös tisztelet, megvan az, hogy barátai is egymásnak, hogy jól érzik magukat együtt, hogy...

...tulajdonképpen tök fölöslegesen beszélek neked, remélem, a lányodnak, akiből aranyásót akarsz nevelni, több pénze lesz.

2018. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
88%
jav. "több esze lesz", csak már felcsesztem az agyam a szövegeden :D
2018. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen szülő nem a gyermeke boldogságát, hanem anyagi biztonságát keresi, és látja a gyermek életcéljának.

Nem kell ezt meghallani, nem kell a gyermeknek megvalósítani a szülei álmát elképzelését.


Tanulni lehet munka mellett is.


Egyik ismerősöm az unokatestvérével közös ágyban aludt, gyárban dolgoztak és úgy kezdték a nagybetüs életet.


Vállalj munkát, légy önálló és használd ki a diákhitel lehetőségét.


Ne add el magad!

2018. jan. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
66%

A 2. legalább őszinte. Ha valaki nem találja meg az igaz szerelmet, miért ne házasodhatna érdekből? Attól még lehet jó kapcsolatuk, hogy nem a szerelem, hanem a szükség hozta őket össze. Két ilyen ember sokszor jobban kijön és többet meg tud adni a gyerekeinek, mint akik érdek nélkül házasodnak. Meg pénz nélkül.

A gond ott van, ha valaki már nyíltan felvállalja, hogy csakis a pénzért ment hozzá egy 50 évvel idősebb milliomoshoz, és továbbtanulás helyett inkább azzal szórakozik, hogy rendszeresen kiposztolja, hány milliót költött rá aznap a Télapó a lopott közpénzből.

Az ilyet luxusprostinak hívják.

Hogy mit tehet a lány? Hallgathat az anyjára és kereshet magának egy gazdag pasit. Végülis sosem lehet tudni, akár igaz szerelem is lehet belőle, nem minden pénzes pali öreg.

Vagy nem tanulsz tovább és dolgozol három műszakban, esetleg titkárnőként vagy takarítóként.

Vagy elmész államilag támogatott képzésre és mellette vállalsz diákmunkát, talán el tudod magad tartani belőle.

Vagy elmész dolgozni teljes munkaidőben, félreteszed minden pénzedet, és csak 5 év múlva mész egyetemre.

2018. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
60%
8-as, én a saját tapasztalataim alapján írom, hogy ha nincs pénz, az élet keserű, boldogság sincs. A pénz nem egyenlő ugyan a boldogsággal, de a hiánya a boldogság legfőbb akadálya. Ha azon kell gondolkodnia a párnak, hogy hó végén hogy fizetik be a csekket, nincs boldogság bizony.
2018. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!