Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá anyát,...

Hogyan vehetném rá anyát, hogy elfogadja az én döntésemet?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nyolcadikos vagyok, és elérkeztem a ponthoz, ahol felmerül a kérdés: hogyan tovább? Mit kellene tennem a jövőben, mi az, amit szívesen tanulnék, mi lenne a legjobb?

Nem tudom még pontosan, és teljesen kétségbeesek már a gondolattól is, hogy itt és most döntenem kell. De nem is ez a fő probléma...

Nagyon szeretek rajzolni, mások szerint megy is, de: Csak animéket rajzolok, és ha realisztikus/más stílusú művet kell elkészítenem, szorongok, kifejezetten utálom olyankor a rajzolást.

És itt jön a képbe anyukám, aki azt akarja, hogy mindenképpen művészeti iskolában folytassam a tanulmányaimat. Művészeti iskolában, ahol nem díjazzák a stílusomat, és nem tudnám azt csinálni, amit szeretek. Akkor mégis mi értelme van?

Eldöntöttem, hogy gimnáziumba megyek tovább, és hobbiszinten folytatom a rajzolást, viszont ebből is vita lett. Anya szerint értelmetlen, és ha már "tehetséges" vagyok, legalább csináljam azt, amit szerinte én élvezek és szeretek. Hiába mondtam neki, hogy nem fog menni, ő nem akarja ezt elfogadni - azt szeretné, hogy szakmám is legyen, és a gimnázium ilyen szempontból teljesen alkalmatlan.

Persze, egyszerűen csak választani kellene valami mást, de mivel semmi sem "érdekel", és nem is vagyok a legjobb tanuló (mondjuk úgy, hogy elég figyelmetlen vagyok ahhoz, hogy 3,5-re álljak...), ezért nincs túl sok választási lehetőségem.

Nincs elég bátorságom ahhoz, hogy úgymond azt csináljak, amit akarok, és ezért állandóan stresszelek, ha szóba jön a továbbtanulás.

Hogyan vehetném rá egyáltalán anyát, hogy meghallgasson, és elfogadja döntésemet? Félek elmondani neki, hogy én mit akarok, és valószínűleg ki is nevetne az indokaim miatt. Azt is szeretné, hogy ne rajzoljak többet ebben a stílusban, mert nincs értelme... mintha azért csinálnám, mert van, és nem szórakozásból...

14/L



2016. nov. 23. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mond meg neki hogy egyszer élünk, és ebben a fontos döntésben hagy döntsél te mert a te jövőd a tét és nem az ővé...

ja és én művészetibe járok és üzenem anyukádnak, hogy ha tényleg csak hobbi szinten csinálod, akkor semmi értelme művészetibe küldenie téged.

van pár osztálytársam akik tényleg eléggé levannak maradva a többiekhez képest mert nekik sincs motivációjuk és nem is akarják ezt csinálni (mindig mondják is hogy ők ezt mennyire utálják)

VISZONT: amiért jódolog a művészeti, olyan fantasztikus emberekkel találkozhatsz (hatalmas formák,imádom hogy a legtöbb ide járónak egyedi a stílusa és marha jófejek is, gondolok itt az animésekre,rockerekre..stb)

szóval én örülök hogy ide jöttem de gondolt át jól azért, ja és amúgy ha picit megerölteted magad simán jó rajzos lehetsz

2016. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csingilingg84 válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nézd, ez nem egyszerű helyzet. Én tudom. Pont a másik véglet vagyok...

Mindent elterveztek nekem, hogy gimibe megyek, aztán meg orvosira. Én művészlélek vagyok, imádom a kreatív dolgokat, hogy pörög az ember, szeretem a divatot, festeni sorolhatnám napestig.

A szüleim nem fogadják ezt el, és most külön órára járatnak, hogy sikerüljön bejutnom az orvosira. Eddig két érettségimet rontottam el kémiából, utálom szépen mondva, de csak legyintenek, hogy nem mindent szeretetből kell csinálni az életben.

Mivel már kétszer csalódtam magamban, lett motivációm, hogy megcsináljam. Most. Viszont fogalmam sincs, hogy ez hosszútávra is ki fog-e hatni.

Én azt tanácsolom neked, hogy próbálj meg beszélni anyukáddal, hozz fel nyomós érveket, de nagyon kérlek téged...legyél bátrabb, mint én, és válaszd azt, amit TE szeretnél!

Sok sikert kívánok neked! :)

2016. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki a gimnazium utan minden nyitva all es meg azt is hogy a muveszetis suliknal nincs fuvesebb tarsasag . vannak ismeroseim es mindig molndjak milyen Durva ott a helyzet mindenki fuvezik kb meg cigizik es nagyon rossz tarsasag , ketto muveszettel ha nincs valami nagyon nagy szerencsed nem lesz munkad, tenyleg menj gimibe
2016. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!