Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A következő helyzet alakult...

A következő helyzet alakult ki én és az "anyám" közt, mit javasolsz?

Figyelt kérdés

Jelenleg az a helyzet hogy előre értesítés nélkül és meg nem nevezett ok nélkül kizárt a házából, amely a bejelentett lakcímem és otthonom is volt eddig: cuccaim, téli ruházatom, és sok mindenem ott van bent, elzárva, s mivel halálujja vannak barátaim az egyik befogadott (persze nem ingyen). A helyzet az hogy édesanyám bőségesen jó anyagi állapotba van, neki egy magyar átlag középiskolai tanár fizetés a kis ujja körme alól mint piszok kitudja rakni az asztalra. Telefonon nem elérhető, semmilyen telefonszámot nem hív vissza, facebookon írtam neki, válaszra azonban nem méltatott ("látta" felirat ott van). Otthon nem tartózkodik, valódi helyzete ismeretlen. Mivel szerencsére nem egy kis munkanélküli vagyok, aki anyucin éldegélt, hanem dolgozó ember vagyok így igen, futja miből itt laknom ott ahol, de a jövőben, ha esetleg szeretném hogy ezt a pénzt az anyám vissza adja, lehetséges az hogy ezt hivatalossá tegyem?


( Érthetőbben: Mivel ugyan van fizetésem és munkám, ugyan tudom fizetni a dolgokat, azonban szeretném hogy a dolgoknak nyoma maradjon, és szeretném ezt mondjuk papírra írni olyan formában, hogy ez később fölhasználható legyen az "anyám" ellen, mivel azzal hogy ő se szó se beszéd, kicserélte a zárat és elviharzott, ezzel tulajdonképpen nem tudok hol lakni, még a bizonyítványaimhoz se tudok hozzá férni, tulajdonképpen sokszorosan előre megtervezetten megnehezíti az életet számomra (valószínűleg) aljas indokból kifolyólag.)


Hozzá teszem hogy ezt azért nem vártam volna, és hogy nagyon nincs aki segítsen az én életemen, és szeretném ha a későbbiekben azt a pénzt, amelyet ide beadok (mert a víz és a gáz és barátai nem ingyé vannak), azt biztosan valamilyen úton és módon visszakövetelhessem tőle. Erre léteznek alternatívák?



#prostituált #zuhanás #nyomorék #aljasság #kiszolgáltatottság #fasszoppó #a peremen #no family #shit family #fuckedup family
2018. jan. 12. 15:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Verrifuking egyszerű: tojd le és állj a saját lábadra! Mindenkinek az lesz a legjobb.
2018. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad hány éves vagy...


Mert szerintem egy huszonéves frusztrált mamahotellakó Y generációs gyernőtt, akit többszöri felszólításra sem tudott anyád kidobni.


A leírásból ez jön le... ha 18 alatt lennél már megmondtad volna... tehát egy nagy felnőtt mamlasz vagy.

2018. jan. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha oda vagy bejelentve, akkor odamész, hívsz rendőrt és ő be fog engedni a lakásba. El tudod hozni a cuccaidat.


Nézz magadba is kérlek, a más szemében a szálkát, a magaméban a gerendát sem látom meg esetét érzem.

2018. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem amíg otthon laktam 21 évesen (természetesen az újraérettségizésén dolgoztam, hogy felvegyenek a mérnöki szakra amit azóta elvégeztem), elég viharos volt a kapcsolatom a szüleimmel... de beláttam, hogy ez az ő otthonuk, az ő pénzük, az ő levegőjük amit szívok. Megengedik, hogy meghúzzam magamat amíg el nem költözök.

Ebből következően az ő szabályaik szerint kell élnem, még ha nem is tetszik, vagy gyerekesnek is érzem.


Természetesen egy nagy lusta óriáscsecsemő voltam, de hálisten sikerült a felvételi és onnantól Budapestre költöztem.


Érdekes módon, egyből elmúltak a veszekedések, a zrikálás. Azóta is nagyon bensőséges és baráti a viszony a szüleimmel...és ha haza is megyek, ottalszok a régi szobámban, betartva a "törvényeiket", akkor semmi gond nincs.


Tudod én sem szeretnék egy nagy púpembert a hátamra, a lakásomba, akár dolgozik akár nem, de vagy meghúzza magát a lábtörlő mellett mint egy eb, vagy húzzon el, és akkor a saját szabályai szerint élhet. Biztos vagyok benne, hogy nem előzmény nélkül fajult ide a dolog...

2018. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

" 1 éve 5000 forintot se kaptam tőle, holott bőséges anyagi jólétben van"


Rühelled anyád, rossz szemmel nézed, hogy tesódat pénzeli, állításod szerint van kereseted. Akkor minek neked anyád pénze???

Nem vagy te egy elkényeztetett, önző kis majom??? Azért anyád véleményére is kíváncsi lennék.


Istenem, a pénz nem boldogít, tartja a mondás, és mennyire igaz.

2018. jan. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
57%

Én tudom miről beszél kb. itt is hasonló a helyzet, én is utálom a családom hasonló okok miatt. Mindenféle ocsmányságot kitalálnak rólam nővérem az ész, hol iq-ja 0 és még sorolhatnám...

Ő az akit támogatnak, engem nem. Egyetem mellett dolgozom és alig várják, hogy újra elköltözzek, mert mondtam, hogy újra elfogok és vigyorgott mint a tejbe tök "édesanyám".

Kérdeztem örülsz neki, hogy elmegyek? Nem

(aha persze :D)Ennyire sajnálják rám a pénzt. És ahogy egész életembe sajnálták, és szégyenkeznem kellett lyukas cipőkbe ruhákba általános iskolában. De amúgy is csak kenyér van itthon, meg 15 fok a szobámba, de 800 ezerért vesznek kocsit (y)

2018. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
43%

"de vagy meghúzza magát a lábtörlő mellett mint egy eb, vagy húzzon el,"

Remélem sose szülsz gyereket (pupembert) aki meghuzhatja magát a lábtorlo melett mint egy eb. :(

2018. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!