Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves Emberek! Őszintén...

Kedves Emberek! Őszintén kérdezem a véleményeteket, szóval remélem, senki se veszi a kérdésem kötekedésnek, és nem értitek félre. Családon belüli bántalmazásról lenne szó, hogy miért van ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés
Mostanság hála Istennek egyre több szó esik a családon belüli bántalmazásról, meg úgy egyáltalán a visszaélésekről, aminek maximálisan örülök is, pl: most ez a metoo jelenség. Határozottan elítélem ezeket a bántalmazásokat, de miért van az, hogy sokan 100%-ig biztosak benne, hogy ilyenre csak férfi vetemedhet, a nők bezzeg mind törékeny, ártatlan áldozatok lehetnek kivétel nélkül. Számtalan bántalmazó anyát / nagymamát ismerek, akik legalább annyira képesek tönkretenni egy gyereket, de valahogy azt látom, a női bántalmazás szinte legitimként van kezelve... Ha meg is említi valaki, akkor letorkolják mert provokálásnak veszik, vagy nevetnek egy jót, hiszen óh, hogy is lenne már egy nő bántalmazó.

2017. okt. 29. 21:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
66%
Ez jó kérdés, ezt én sem értem. Ahogy az sem, hogy valaki miért marad együtt egy iyen kapcsolatban (persze ott nem a gyerekre gondolok). Ha az első pofon/megalázás után lelépne az áldozat akkor nem fajulna ennyire el a dolog. Persze nem hibáztatom, mert 100%ig a bátalmazó fél a hibás, csak nem értem, hogy valaki miért nem becsüli meg annyira magát, hogy lépjen valamit az ügyben
2017. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
48%
Tény és való, hogy a nők undorítóan tudnak viselkedni, de minden élethelyzetben és minden területen, bárhol. Tudod nem is lenne gond, meg baj, meg probléma, ha egy pali egy olyan nőt kapna szájba aki megérdemli azt, de aztán pont és nem tovább menni. Akkor van a gond és abból, hogy egy férfival szemben egy nő az mégiscsak nő, az erőviszonyokat nem lehet egy napon emlegetni, mert nem egyforma, nem egyenlő. A férfiak által elkövetett nők elleni erőszak, vagy terror vagy bántalmazás gyakoribb és sokkal nagyobb számban fordul elő mint a női agresszivitás ami gyerek ellen irányul.
2017. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Azért ez kétélű dolog. Nagyanyám messze nem egy szent ember, anyám megsínylette eléggé a gyerekkorát leginkább érzelmileg, nem lett egy teljesen stabil felnőtt idegileg és érzelmileg. Ezt meg én sínylettem meg, lelki terror, állandó cs***egetés, kiabálás és időnként elég mocskosul a lelkembe mászott. Na most emiatt sírdogálhatok, kitehetem a netre is hosszan kifejtve, mennyire rossz volt nekem, mennyire elromlott a kapcsolatunk vagy vehetek egy nagy levegőt és a hátam mögött hagyhatom az egészet, amit lehet, azt felnőtt fejjel még javítgatok a dolgon, de hűdeszoros kapcsolatunk nem lesz. Utóbbit teszem.

Na most ahhoz képest, mikor egy gyereket vagy fiatal nőt már molesztálnak, megerőszakolnak, fizikailag olyan szinten bántalmazzák vagy alkoholista legalább az egyik szülő és balhézik, na ahhoz képest az én problémám kutyatöke. Ők az ilyen nem fogják tudni ledobni egy vállrándítással, hogy oké, eleget sajnáltam magam, lapozzunk. Ég és föld a kettő. Úgy gondolom, amíg ennyire durva gondok vannak, inkább azokkal kell foglalkozni és megoldást találni. Van a világon millió és egy egyéb gond, de muszáj priorizálni. Amit te írsz kérdező, az nem hiszem, hogy a lista elején lenne.

2017. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Na látod, pont ez a mentalitás a baj! Nem holmi kis kiabálásról, cseszegetésről beszélek, hanem arról, amikor szisztematikusan tönkretesz egy nőrokon, püföl, ha pl. berúg, fenyeget, hogy megöl, beléd rúg, stb... Bocs, de, ugyanúgy a sor elején van ez is, NINCS prioritás, az erőszak az erőszak, tegye meg bárki is.
2017. okt. 29. 23:04
 5/33 A kérdező kommentje:
Mellesleg férfiakat / fiúkat is meg lehet erőszakolni, és ott is vannak áldozatok rendesen, szóval ez sem csak kifejezetten női probléma, bár több nőt érint, ez igaz.
2017. okt. 29. 23:05
 6/33 anonim ***** válasza:
36%
Ha szerinted egyenértékű ez egy megerőszakolással, az a te magánügyed, azért hadd legyen már másnak is véleménye, azt így talán megengeded?!?!
2017. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Ahan... Amikor a vak barátomat megfenyegette a nagyanyja, hogy levágja neki, csak mert be mert pisilni (nem viccből, az egész családot megnyomorította a vén szipirtyó), meg amikor párom fejét a hajánál fogva püfölte az anyja a falba rendszeresen, az mind vállról lesöpörhető, aprócska semmiség igaz, amin az ember csak úgy túlteheti magát egy vállrándítással. Nő vagyok, de okádok ettől a mentalitástól.
2017. okt. 29. 23:10
 8/33 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy a megerőszakolás bűn (nagyon helyesen), de a napi rendszeres verés és életveszélyes bántalmazás már vállrándítással letudható apróság...
2017. okt. 29. 23:12
 9/33 anonim ***** válasza:
47%
"meg amikor párom fejét a hajánál fogva püfölte az anyja a falba rendszeresen, az mind vállról lesöpörhető, aprócska semmiség igaz, amin az ember csak úgy túlteheti magát egy vállrándítással." De ki állítja, hogy ez semmiség?
2017. okt. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Van a világon millió és egy egyéb gond, de muszáj priorizálni. Amit te írsz kérdező, az nem hiszem, hogy a lista elején lenne. --> Te magad.
2017. okt. 29. 23:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!