Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha a gyereked az...

Mit tennél ha a gyereked az exférjed új nőjét szólítaná anyának?

Figyelt kérdés
A tesóm egyik osztálytársa szerintem mostanában kicsit messzire ment.A szülei elváltak 3 éve azóta az apukájának (44 éves) egy új nője lett aki 29 éves.Az anyukát nagyon megviselte a válás és az hogy egy fiatal sikeres nőre cserélte le őt a férje.A fiatal nő nagyon engedékeny a lánnyal, mindent megenged neki, mivel jól keres ezért mindent megvesz neki amire az anyukának nincs pénze.Az anyuka sokat veszekszik a lányával hogy miért nem tanul, nem engedi őt 14 évesen buliba stb.A lánya annyira megharagudott az anyjára hogy tavaly anyák napjára az új nőt hívta meg és közben a valódinak azt kamuzta hogy nem lesz.Persze ez év végi szülőin kiderült.Azóta a kiscsaj az anyukáját a nevén szólítja míg az új nőről az anyja előtt úgy beszél hogy "anya milyen cuki és sikeres".
2018. jan. 14. 10:25
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
60%
Mit vársz utolsó? A legkönnyebb mindenért az anyát okolni.
2018. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
72%

A lány is rá fog jönni később, hogy ezt elrontotta.

Egyértelmű, hogy annak a szülőnek, akivel marad a gyerek nehezebb a dolga. Neki kell a hétköznapokban noszogatni a tanulásra, a pakolásra és minden kis apró vita elcsattan ilyenkor. +anyuka egyedül maradt minden költséggel, ha utal is apuka valamennyi gyerektartást, az úgysem sokra elég.

Nyilván, hogy a másik fél ilyenkor jobban tudja kényeztetni a gyereket, lazább tud lenni és anyagilag is jobban áll, extrább dolgokat is megengedhet magának.

A lány csak azt látja, hogy az apjától és a párjától mondjuk ruhákat kap, ajándékokat.

Azt nem veszi észre, hogy az anyja meg egyedül fenttartja a házat, fizeti a számlákat, kaját vesz, fizeti az osztálypénzt,osztálykirándulást stb. Hétköznapi dolgok, de ugyanúgy sok kiadás.

Meg nyilván jobban kijönnek, ha heti pár órát találkoznak, mintha össze lennének zárva minden nap.

Szóval előnyben van az apuka, de nagyon buta a lány, ha ezt nem érti meg, hogy miért és képes ezt tenni az anyjával.

Nem tudom mit tehetne ilyenkor az anya. Én is valószínűleg felajánlanám, bármennyire is fája, hogy akkor éljen az apjával és a párjával. Majd ő küldi a gyerektartást és ő lesz a hétvégi szülő.

Meglátjuk mi lesz.

Az apja barátnője sem lenne ilyen jófej, ha hirtelen a nyakába szakadna egy 14 éves kamaszlány nevelése. + ha az apa és az új pár szakítanak, akkor a nő sehol nem lesz, lesz majd másik barátja, esetleg saját gyereke.

Az 'igazi' anya viszont ott lesz mindig, neki midnig a lánya maradt.

Ezt kéne megérteni a gyereknek. Szeretheti az új párt, de az anyja csak az anyja, nem kéne megtagadni, mert nem engedi el bulikázni és elvárja, hogy tanuljon.

2018. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
12%

2 dolog:

1. Honnan veszi mindenki ennyire biztosra, hogy kamu a kérdés, és az anyuka a kérdező? Jó persze, ez is lehetséges, de akár az is lehet, hogy a lány legjobb barátnője a kérdező tesója, aki hallotta, hogy ezekről beszélgetnek... De egyébként sem értem, hogy a kérdés szempontjából miért ennyire fontos, hogy ki írta ki.

2. Persze, könnyen rávágja mindenki, hogy a gyerek költözzön akkor az apjához... De ez nem ilyen egyszerű. Ebben a helyzetben én félnék attól, hogy mi van, ha a gyerekemnek mégis tetszik ott, és velem teljesen megszakít minden kapcsolatot, ha végleg elveszítem? Főleg, ha az apja, meg a mostohaanya még teszi is a lovat alá.... Lehet, hogy ezt nem akarja megkockáztatni. Szerintem ez a lány érzelmileg zsarolja az anyját ezekkel a dolgokkal, talán pont azért, mert így szeretné elérni, hogy jobban figyeljen rá, kicsit rá akar ijeszteni, hogy elveszítheti, ha nem foglalkozik vele többet. Ezért mindenképpen azon van a hangsúly, hogy az anya és a lánya kapcsolatát helyre kell hozni. Ez nem lesz egyszerű, de az anyukának mindent meg kell próbálnia. Sok őszinte beszélgetés, közös programok stb. Hogy a lány utána majd azt mondja: "Lehet, hogy a mostohaanyu cuki és sikeres, de az igazi anyu mégiscsak sokkal menőbb". És itt nem az anyagi dolgokat értem, hanem egy igazi jó anya-lánya kapcsolatot.

2018. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!