Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg igazságtalan, vagy...

Ez tényleg igazságtalan, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a testvérem 17, mégis én vagyok az, akire minden egyes házimunkát rásóznak, miközben ő semmit sem csinál. Nem túlzok, neki komolyan semmit sem kell csinálnia, velem meg ordibálnak, ha nem ugrok azonnal.


Szerintem ez nagyon igazságtalan, főleg, hogy én naponta több órát tanulok, mivel érettségire készülök, és sokszor tanulás közben szakítanak meg. Szeretem a testvéremet, de be kell vallani, neki még könyvet sem láttam ebben a tanévben a kezében. A szüleim azt mondják, hogy azért nekem kell mindent csinálnom, mert rá semmit sem lehet bízni, és inkább meg sem próbálják.


Nem azzal van a bajom, hogyha el kell mosogatnom vagy kiporszívózni a szobámat, de amikor a tesóm eszik és utána velem üvöltöznek, hogy miért nem mostam el még, az szerintem már más kategória. De még ezzel sem lenne bajom, ha nem menne el naponta egy csomó időm ezekre, ugyanis anyukám szerint az a normális, ha valakinek a szobájában semmi sincs elöl, és úgy néz ki, mintha épp most költözne be, ezért még nem vett elő semmit. Azt próbálom megfogalmazni, hogy sajnos mindenféle túlzás nélkül tisztaság és rendmániás, ezért naponta minimum két órám megy rá az ilyenekre.


Még egyszer hangsúlyozom, ha a saját szobámban kéne takarítanom és magam után elmosogatni, az rendben lenne, egy szót sem szólnék. Az viszont szerintem túlzás, hogy egész nap iskolában voltam, és ahogy hazaérek, nekem kell mosogatnom a testvérem után, még a ruháit is én pakolom el, nekem kell rendet tenni a szobájában.


Túlreagálom?


2018. jan. 19. 15:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Egyáltalán nem kellene rendet tenned a tesod szobájában.
2018. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
99%
Mert rá semmit sem lehet bízni, és inkább meg sem próbálják. Aha. Gondolom te lány vagy ő meg fiu innen a fuj a szél mindig. Kis hercegeket nevelnek nem férfiakat manapság.
2018. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%
Nem reagálod tul,mindig is viszolyogtam a rendmániásoktol nekik nincs rend v a fejükben v a lelkübenés így kompemzálnak.
2018. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 theradion ***** válasza:
92%
Nem reagálod túl. Sőt, szerintem alulreagálod. 18 éves vagy? Egyszerűen nemet kellene mondanod. Tanulnivalód van, érettségizned kell, nem telhet azzal az életed, hogy a tesód után takarítasz és a szüleid rendmániájának hódolsz. Van saját életed, vissza kell követelned. Soha többé nem leszel még egyszer 18 éves, az idő, amit erre szánsz nem jön vissza. Ezért én azt gondolom érdemes egy konfliktust kockáztatni. Nem kellemes, de le fogják nyelni. Egyszerűen nem csinálod, a lehető legnyugodtabb maradsz, mosolyogsz és elmondod, hogy a magadét elrakod, elmosod stb. de a tesódéhoz mától kezdve nem nyúlsz, ha a fejük tetejére állnak, akkor sem. Nem kell felemelni a hangot, szelíd és határozott kell légy.
2018. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
8%
Hát felénk nem csak magunk után szokás elmosogatni, hanem az összes koszos edényt el szokta mosni az, aki épp hozzá lát.
2018. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

köszönjük 5-ös válaszoló, látom sikerült megragadnod a probléma lényegét. idióta


kérdező, tanulj meg nemet mondani. jól fog még jönni.

2018. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Simán mondj nemet. 18 évesen épp ideje kicsit lázadni. Ne veszekedj, csak higgadtan és határozottan közöld, hogy tanulnod kell, az érettségi fontosabb, mint hogy a tesód után ganajozz. Mond meg hogy téged nem zavar, ha tesód disznóólban és, ha valakit igen, akkor oldja meg maga.
2018. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
15%
Hát figyu. Fogd fel pozitívan. Megszokod a nagy terhelést, így a későbbi életedben sem fog gondot okozni, amikor hasonló terhelést kapsz majd. Valsz. lesz egy szépen felfelé ívelő karriered, míg a tesód lehet, hogy élete végéig egy here lesz aki mindig csak ímmel-ámmal fog dolgozni és minimálbért fog keresni.
2018. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 theradion ***** válasza:
62%
Én azért nem idiótáznék ilyen könnyedén 5-ös. Ha szerencséd volt, és viszonylag normális környezetben nőttél fel, örülj neki. De én tudom milyen az, amikor a családi tápláléklánc legalján vagy és pici korodtól úgy nősz fel, hogy ha meg mersz szólalni, jó eséllyel kapsz egy oltári nagy szájbavágást. Én tudom milyen érséz úgy élni át a gyerekkorodat, hogy meg vagy félemlítve és nem igazán számítasz. Nem tudom mennyire igaz ez a kérdezőre, de ha tizennyolc évesen nem tud nemet mondani, akkor van némi sejtésem. Szerintem próbáljunk segíteni, mert rá kell jöjjön, hogy lehet és kell nemet mondani, akár kockáztatva a mások dühét is. Ha nem volt mikor s hogyan megtanulja, akkor itt az ideje. De ehhez részünkről picit több empátia kellene...
2018. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

A helyedben leülnék beszélni a szüleiddel. Megkérdezném tőlük, hogy miért is nincs a családban (testvérek között) egyenlő munkamegosztás? Szerintük ez igazságos e? Miért akarják hogy a Te érettségis/továbbtanulásod rosszabbul sikerüljön? A tesód neveléséhez a mostani állapot szerintük jó (később a tesód lesz e egyáltalán önálló felnőtt).

Utána javasolnék egy kompromisszumos megoldást. A saját szobádat rendben tartod és magad után elpakolsz de a tesód után nem (mindenki a saját szarját takarítsa fel).

2018. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!