Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazságtalan lennék anyámmal?

Igazságtalan lennék anyámmal?

Figyelt kérdés

Borzasztó volt mindig is a kapcsolatom a húgommal.

A vele való folyamatos vitákban állandóan anyám játszik döntőbírót, persze mindig a húgom javára. Viszont eléggé kezd a bögyöm tele lenni mindkettővel, egy-két helyzetet leírnék, miért.

Múltkor véletlenül fültanúja lettem, amint a húgom engem szid anyámnak, tök ok nélkül. Közbeszóltam, megvédtem magam, vita lett belőle. Én mindvégig megőriztem a hidegvérem, a húgom mégis elkezdett semmirekellőzni, lealacsonyított, megalázott több családtag előtt, sírva jöttem el tőlük. Egyik családtag sem szólt semmit az érdekemben, amit zokon vettem. Apámmal már nem beszél a húgom, őt is leosztotta, a halálát kívánta, hónapok óta harag van köztük. Pár hete az én páromat küldte el a szüleink házából, őt is lesemmirekellőzte (holott 10 évvel idősebb nála, diplomás, komoly karrierrel, a húgom meg egy 22 éves betanított munkás). A pasiját minden héten kidobja, verik egymást, őt is folyamatosan osztja. Egyedül anyámmal jön ki. A múltkori vitánkat még majdnem elnéztem neki, aztán mikor még egyszer hazalátogattam, kiderült, hogy már ő nem köszön nekem, kiderült, hogy belekevertek hazugságokkal az otthoni vitáikba, a testvérem kitalált magának valami történetet, amiről senki más nem tud, és ez szerinte ok, hogy ne beszéljen velem (röviden annyi, hogy rosszban van a gyereke apjával, és szerinte én a pasassal szervezkedem a háta mögött). Itt telt be a pohár, többet ÉN nem fogok beszélni VELE. Elég, hogy engem és a páromat is megaláz. Mikor anyámat kérdőre vontam, miért nem védett meg, azt mondta, igaza van a húgomnak, tényleg semmire nem mentem a diplomámmal, mert nem dolgozom a szakmámban. Szerintük ezek szerint ez az ember mércéje.


Aztán van egy féltestvérünk, aki jó 10 éve összeveszett apánkkal, és azóta nem beszél az egész családdal, nekem sem köszön, pedig semmit nem tettem. Megtagadott minket. Mondtam anyámnak, hogy jó, hogy nincs egy 3. testvérem, különben már hárommal lennék haragban. Erre anyám visszakérdezett: "és azon nem gondolkodtál már el, hogy te vagy a hibás mindezért?". Komolyan, miért lennék én az oka a apánk és a féltestvér vitájának vagy hogy a húgom kitalál magának történeteket, hogy haragudhasson rám?

Kezd elegem lenni belőle. Nemrég költözés miatt náluk töltöttem egy hónapot (nem lett kész a lakásunk időben), de amint kitettem a lábam, anyám első kérdése kb. az volt, hogy mikor adhatja oda a szobám a kétéves unokaöcsinek. Én kiakadtam, nem akarom a húgomnak adni a szobát, vegyen magának lakást, ha kell neki a gyerekszoba. Rezsibe nem ad bele, mi szedjük, pakoljuk a fát nekik a párommal, hogy legyen mivel fűteniük, de ott mertem hagyni náluk 2 nyári gumiszettet, már anyám magyaráz, mikor viszem el (a többszáz m2-es, hatalmas melléképületükből).

Szóval kezd elegem lenni anyámból. Szerintetek jogos lenne ilyenkor nem beszélni vele? Jogos az arcába vágni, mennyire pofátlan és szemét velem? Hogy mondhat olyanokat, mint amiket fentebb leírtam? Jogos lenne visszavágnom? Pl hogy azért állnék a gyerek apja mellett, mert a húgom is csak ugyanolyan rossz anya, mint ő volt?


2017. nov. 30. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ragoznék neki semmit, mert már többször, látható eredmény nélkül megtetted.

Annyit mondanék , vagy írnék, hogy nem mész többet, mert ez a mérgezett légkör neked nem tesz jót, majd amikor átlátja végre, hogy milyen kígyót melenget a keblén, akkor ő megkereshet.

Addig semmi értelme.

2017. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem annyi jön le a történetből, hogy a húgod és anyád elég primitív emberek. Sem intelligenciában, sem személyiségbeli érettségben nincsenek a koruknak megfelelő szinten. Ilyen emberekkel vitatkozni, az álláspontodat akár kulturáltan bemutatni értelmetlen, mert számukra nem értelmezhető (kb. mintha egy macskának magyaráznád a speciális relativitást).

A további viták csak az közérzetedet mérgezik. Az egyetlen megoldást abban látom, ha elköltözöl, és kiradírozod őket a hétköznapjaidból: vagyis ne gondolj rájuk, ne foglalkozz velük, ne keresd őket. Ehhez mindenekelőtt azt a magaddal szembeni elvárást kellene elengedni, hogy "jóban kell lenni" velük. Ha úgy utál valaki, hogy nem adsz rá okot, az az ő problémája.

2017. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem is primitív tesód is meg anyukád is. Nekem is hasonló körülményeim vannak itthon, csak jelenleg nincs hova költözni. Itt is az a helyzet, hogy ha leteszek valamit valahova az biztos, hogy útban lesz, nem jó, nincs értelme, pénzkidobás, felesleges, stb.

Ez az a szint, amikor már mindenért belédkötnek, de tényleg mindenért. Nem tudsz tenni ellene, hadakozni felesleges, kikiáltottak ellenségnek, ezen nem tudsz változtatni. Ne beszélj velük. Hogy a családod? Jah kérem...akkor úgy is kéne viselkedniük.

Én sem beszélek faterommal mert már csak és kizárólag a bsztatás megy. Semmi értelme küzdeni, nem fogom hagyni, hogy mérgezzék az életem.

Ez a szöveg meg, hogy gondolkodj el a dolgokon mert te vagy a hibás: ezt meg se kell hallani. Sok ember ezzel operál, hogy te vagy a hibás, te érezd szrul magad, ők a tökéletesek. Holott épp az ellenkezője a valóság. Én ezt jóformán napi szinten tapasztalom, már lepereg rólam. Mivel te külön élsz, használd ki, és éld az életed és zárj ki mindent ami bánt, és aki bánt.

2017. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

En is azt javasolom, amit az elso ketto valaszolo.

Plusz, a szuleid hazaban levo szobadat engedd at nekik, hozz el minden cuccodat, es a kovetkezo 25-30 evben csak akkor beszelj veluk, ha ok keresnek, bocsanatot kerve az elozo dolgokert. Ilyen egyszeru!!!

(Hasonlo okok miatt en sem beszelek anyammal, tiz eve. Megnyugodtam, boldog vagyok a parommal, es nincs veszekedes, idegeskedes, ilyen egyszeru az egesz. Igaz, oroksegre sem szamitok, a testverem vegyen az en reszemen tolokocsit maganak, ennyi.)

2017. dec. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját nyugalmad érdekében szakíts meg velük minden kapcsolatot. Ne látogasd, ne keresd őket.

Főjenek ők a problémáikban, ne hagyd, hogy hatással legyenek rád.

2017. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szakítani minden kapcsolatot, csak nyaralások alatt kell küldeni pár képet facebookon a 20 évesen megellett primkó hugicának, aztán ágyeszbugyesz.
2017. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne kérj tőlük szívességet a jövőben, és te se segíts fát vágni. a szobádat meg add át, ha úgysem laksz ott.

próbáld a minimumra korlátozni a kapcsolatot, és építsd a saját életedet.

2017. dec. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!