Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akadtam ki? Vagy...

Jogosan akadtam ki? Vagy anyámnak van igaza és túlreagálom?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagypapám, akit nagyon szerettem. Tegnapelőtt volt a temetése, és a szüleim nem szóltak róla. Nem volt pap, szertatás meg semmi, csak kimentek a temetőbe és eltemették. Anyáék tudják mennyire szeretem a nagyszüleimet, és mégsem szóltak róla. Egyszerűen nem értem miért. Nem volt kitűzve pontos dátum, próbálta mamám és papa testvére úgy igazítani, hogy a családból mindenki ráérjen. Aztán a temetés előtt egy nappal elmentem mamához, aki megkérdezte, hogy miért nem jövök? Mondtam, hogy nem is tudtam róla, mire az volt a válasz, hogy anyámék azt mondták, nem akarok menni.

Megkérdeztem őket, hogy ezt miért kellett. Azt mondták, azért, mert úgyse lesz felhajtás, nem kell feleslegesen ilyenekkel terhelnem magam, erre pocsékolni (!) a szabadidőmet. Augusztusban leszek 17, szerintem elvárható, hogy ne titkolják előlem a saját nagyapám temetését, el tudom dönteni, el szeretnék e rá menni. Anyám szerint ez csak felesleges hiszti, igaza van?


2017. júl. 22. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
Nincs igaza, ez bunkóság volt.
2017. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Jogosan akadtál ki, természetes, hogy el akartad volna kísérni utolsó útjára. Még ha nem szeretted volna nagyon, akkor is. Ahogy kiveszem, nagyon tré temetés volt.
2017. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Jogosan akadtál ki, ez oltári nagy tahóság, olyan mintha mind téged, mind a nagypapádat semmibe vették volna. Én leülnék elbeszélgetni velük.
2017. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Nincs igaza. De nekem itt valami nem is stimmel, nem is hallottam még ilyet. Kérdezd meg újra hogy ezt miért csinálta, mert hogy nem azért amit mond az biztos... Vagy csak nagyon haragszik rád valamiért.
2017. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Anyád nyilván nem akarta, hogy, hogy sírjál, szomorú legyél ismét. A temetés amúgy is csupán formalitás, sokan nem tulajdonítanak neki nagy jelentőséget.
2017. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Nincs igaza anyukádnak, nem kisgyerek vagy, neked magadnak kellett volna eldönteni, elmész-e vagy sem.
2017. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem akarta, hogy szomorú legyek, de akkor is úgy érzem, mintha semmibe vettek volna.
2017. júl. 22. 17:56
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

Rossz döntés volt anyukád részéről, főleg a hazugság része, hogy te nem akarsz menni.

Remélem nem lesz több ilyen köztetek.

2017. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha 1 nappal a temetés előtt nagyanyádtól megtudtad, hogy másnap lesz a temetés, akkor mit rinyálsz itt?


Másnap illendően felöltöztél volna és minden teketória nélkül elmentél volna a temetésre, elvégre maholnap betöltöd a 17. évedet (egy közeli rokon temetésére menned nincs szükség szülői engedélyre, pláne nem 17 éves létedre).


Ez egy műbalhé.

2017. júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Jaaa, te TUDTAD, hogy temetik, és EZEK UTÁN nem mentél el!

Ne anyádra kend a SAJÁT parasztságodat!


17 vagy, mégsem tudsz felvenni egy fekete cuccot és mondani, hogy "én is megyek veletek".


MEkkora egy idióta, hangulatkeltő hazudós vagy... szégyen!

2017. júl. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!