Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért mondják azt...

A szüleim miért mondják azt hogy megérdemlem, ha valami nem sikerül nekem?

Figyelt kérdés
Régebben az iskolában gúnyoltak, mert csendes voltam, arra is azt mondták azért, mert az olyan emberekre rászállnak amilyen én vagyok, és biztos megérdemlem. A munkahelyemen a főnököm utál, szerintük azért mert sehol nem állom meg a helyem, és biztos oka van ennek.
2018. jan. 20. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Minek figyelsz arra, h mások mit mondanak??
2018. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Azért ha TÉGED MINDENHOL UTÁLNAK, annak TÉNYLEG van valami oka és NEM AZ, hopgy csöndesebb tipus vagy!


ÉN is visszahúzódó, csöndesebb ember vagyok, és még sincs baja velem senkinek

2018. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha valakit gyerekkorában szekálnak, az gyakran olyan szinten defenzív lesz, hogy később akkor is védekező állásba helyezkedik, amikor a másik fél nem is bántani akarja (magyarul túlérzékeny lesz). Ez, főleg felnőtt környezetben úgy jön le a körülötted lévőknek, hogy "beképzelt" vagy, pedig erről szó sincs. A negatív visszajelzések pedig csak erősítik azt az érzést, hogy a védekező állás jogos és szükséges. Ezek mind ösztönös reakciók, amik így futnak tovább a végtelenségig, ha nem tudatosítják őket. Szóval ez a "nem tehetsz róla, de tehetsz ellene" eset, érdemes lenne dolgozni rajta szakemberrel.
2018. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:
41%

2 példát hoztál fel:egyik esetben sem voltak jelen a szüleid így fogalmuk sincs semmiről.

"és biztos megérdemlem."-megalapozatlan primitív véleménnyilvánítás bugyuta emberektől.

" munkahelyemen a főnököm utál,"-engem is utált az összes főnököm,bár bevallom hogy ezt élvezem és ha tehetem teszek is érte.

példa:(azt tudni kell hogy ritkán kell bemennem a cég irodájába)

legutóbb mikor bementem megláttam a főnököt és jó hangosan (köszönés helyett) te még itt dolgozol?azt hittem már rég kirúgtak-felkiáltással nyitottam,a többi alkalmazottja előtt.

szóval attól nem kell parázni ha utál.ha nem rúgott ki akkor nyilván jó vagy,gondolj erre.illetve végezz profi munkát amennyire csak lehetséges.

2018. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3assal. Én ezt saját magamnál tapasztalom. Szekáltak a suliban hosszabb ideig és most még sokszor teljesen elkülönítem magam másoktól és ez valóban azt a hatást kelti hogy beképzelt vagyok vagy hogy túl jónak gondolom magamat a társaságukhoz. Nem nyitok senki felé, az a fajta vagyok aki inkább olyanokkal barátkozik akik nagyon nyitottak mert ők oda jönnek hozzám és próbálkoznak hiába vagyok elutasito először. Dolgozom rajta de nem egyszerű ezen változtatni
2018. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
azért mert trógerek
2018. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért mondják ezeket neked hátha erőt veszel magadon és vissza vágsz nekik és mindenki másnak aki bánt téged, de lehet az is hogy direkt, szerintem ez a két lehetséges válasz, mond meg a szüleidnek hogy ez neked rosszul esik.
2018. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!