Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes lett a barátnőm! Mit...

Terhes lett a barátnőm! Mit mondjak a szüleimnek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, már dolgozom, de még a szüleimmel élek. A barátnőm pár napja mondta, hogy csinált egy tesztet, és terhes (kb. hat hetes). Hogy közöljem a szüleimmel? Nem szeretnénk elvetetni, mert ő a mi csemeténk lesz. 😍 De akkor is félek. És nem tudom, hogy albérletben meg tudnánk-e élni. Néha nagypapám viccelődik, hogy "Mikor leszek már dédpapa?", de szerintem nem örülne a család. Viszont én nagyon szeretném... Valaki volt hasonló helyzetben? 20 évesen még korai?
2017. nov. 24. 19:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanúgy mondd el, ahogyan ide kiírtad.


A barátnőd még tanul vagy dolgozik?


Abban az esetben van értelme megtartani, ha készen álltok rá anyagilag és lelkileg is, akkor nincs akadálya.

2017. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

A "meg korai?" kerdes szerintem mar nem aktualis ... korai, vagy nem korai, mar uton a baba.


Nem biztos, hogy a szuleid rosszul reagalnak (azert a fius szuloknek egy picit konnyebb). Szerintem menj a kisebb ellenallas fele, tehat ha az anyukadtol felsz jobban, akkor az apukaddal beszeld meg eloszor (vagy forditva). Ha viszont egyikhez sem mersz fordulni, akkor mond el nagyfaternak es kerj Tole tanacsot.

2017. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Elhiszem hogy örülsz, de mérlegelj! Gondolj bele, hogy meg tudsz majd mindent adni neki? Esetleg a család támogatna anyagilag ha szűkösen vagytok? Ne magadat nézd, hanem a kicsit. Ha úgy érzed nem szenved hiányt semmiben, akkor lehet ilyen fiatalon, ha már becsúszott. De ha kételyeid vannak ebben akkor inkább ne. Nagy felelőtlenség, amit egy két ismerősnél látok, hogy sorban jönnek a gyerekek, de nincs semmijük. Szép dolog a szeretet, de ennyitől nem lesz boldog a gyermek.
2017. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Mondd el csak úgy simán, de kend rá nagyapádra! :-)
2017. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Hát inkább az a kérdés mikor..ha nem éhes,nem fáradt, ja és szék legyen alattuk.:))

Én 24 voltam /nő vagyok/ most is itt virul mellettem a csemete de már nagy, 18 éves fiatalember.:) Mi eldöntöttük már évekkel előtte. Húzós az első pár év de megérte:)

2017. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Hát a kérdést elnézve, egy újabb baba jön a semmire.... egy ujabb gyermek, akinek nagy az esélye arra, hogy semmilyen lesz...

Ne legyen igazam, szedd össze magad, állj a szüleid elé, mint egy komoly érett szülő, es mond el nekik.... most már felnöttnek kell lenned, felelősseget kell vállalnod....

2017. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%

Egy gyerek felnevelése nem könnyű mint anyagilag mint lelkileg.

Ameddig nincs megfelelő anyagi háttér addig nem hiszem, hogy kéne vállalni persze ha jó fizetésed van akkor azzal nincs gond.

Szerencsés vagy, hogy élnek még a nagyszüleid. Ők elfogják fogadni mivel már nem ovis vagy hanem 20 éves felnőtt és már dolgozol. És amúgy se tudnak sokmindent tenni ha megszültik.

De amíg nem addig lehet, hogy ellenezni fogják.

Amúgy én az albérletet semmiképp nem ajánlom maximum legrosszabb esetben mivel egy albérlet sem olcsó.

Hitel felvételes történet meg pláne hitelt soha nem szabad felvenni.


És biztos vagy abban, hogy már le akarod magad kötni 20 évesen ? A gyerek az egy életre szól ha megszületik nincs visszaút.

Ha pedig a barátnőddel külön mentek akkor pedig gyerektartást kell fizetned.

Nem ijesztegetni akarlak de ezzel csak éreztetni akarom, hogy nagy felelőséggel jár egy gyerek.

Pláne manapság ha az iskolában nincs több tízezer forintos ruhái meg drága telefonja akkor lenézik majd.

Nekem szerencsére megfelelő anyagihátterem volt de az osztályban így is voltak akiket lenéztek emiatt.

2017. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%
Más nyakára könnyű szülni.
2017. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%

Nem a megfelelő kérdésen filózol. Nem az a lényeg, hogy korai-e, hanem hogy hol fogtok vele lakni és lesz-e pénzetek ruhára és pelenkára és etetni, és úgy egyáltalán ellátni őt a következő 20 évben?

Most azt látom, hogy te nem ezen hanem a szüleid reakcióján aggódsz.

Most vagy azért mert megvan az anyagi háttér és a lakhely, ahol hárman tudtok majd élni, vagy azért mert még magad is gyerek vagy és félsz a szülőktől.

2017. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
#9 esnél a pont
2017. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!