Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyukám nem...

Mit tegyek? Anyukám nem támogatja a kapcsolatomat, mert a szerelemem "csak egy" pizzaszakács.

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, orvosin tanulok, ezért még mindenképpen a szüleim támogatására szorulok, elköltözni sem tudok.

Nemrég jöttem össze hosszas randizgatás után a szerelmemmel. Lelkesen meséltem anyukámnak, mivel a mi kapcsolatunk mindig remek volt. Gondoltam, most is osztozik a boldogságomban. Azonban, amikor megtudta, hogy kiről van szó (velünk szemben lévő pizzázó szakácsa a fiú), szörnyen kiakadt. Azóta is folyamatosan beszólogat nekem és csúfolódik... Mit tegyek? :(


2017. ápr. 5. 11:36
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:
16%
A szülők ilyenkor jót akarnak természetesen, hogy egy olyan fiut találj magadnak akinek biztos jövedelme van ha esetleg ez tovább tart, szerintem ulj le és beszélj a szüleiddel, hogy neked igen is ő az aki kell megfogják érrteni elvégre a gyerekük vagy, és nem örülnének ha boldogtalannak látnának nemde?
2017. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
94%
Nőj fel és szard le!
2017. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
89%
Mondtad nekik, ez egy emberi kapcsolat, amiben csak személyiség számít?
2017. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
89%
Nekem van egy pizzaszakács ismerősöm, nettó 380-at keres vele. Szerintem nem rossz parti.
2017. ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
90%

A legrosszabb ilyenkor az a felismerés, hogy akiben megbíztál, az nemcsak hogy nem ért egyet veled (ez teljesen rendben is volna), de bele akar szólni, beszólogat, csúfolódik stb.

Hát, én temetném a remek kapcsolatot anyukámmal és minden ilyen megjegyzésére úgy szólnék vissza, hogy azt ő se tenné zsebre. Gorombán, ingerülten, emelt hangon. Ez az idegek harca: aki tovább bírja, az győz, és a másiknak elege lesz az otthoni puskaporos légkörből és visszavonulót fúj. Én biztos, hogy bírnám, azt neked kell felmérned, hogy te bírod-e.


Amúgy, ha 23 éves vagy, akkor gondolom ötödéves vagy, tehát bő egy év múlva diplomát szerzel. Esetleg érdemes utána nézned, ha pl. mentőzni kezdenél hatodéves korodban, mennyi jönne össze belőle és nagyon spórolósan ki tudnál-e fizetni egy albérletet. Nyilván nem egyedül egy egész lakást, hanem másokkal együtt lakva. És akkor tényleg csak addig csúfolódik anyukád, amíg ki nem nyomod a telefont, vagy föl nem állsz és haza nem mész tőlük a saját albérletedbe.

2017. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
2. évem. 21 évesen kezdtem.
2017. ápr. 5. 12:20
 7/54 anonim ***** válasza:
10%

Te hamarabb ki fogsz lépni ebbõl a kapcsolatból,mint gondolnád.Fõleg amikor már befejezted az egyetemet.

De nem az anyud miatt.

2017. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de nem értem a kérdést. Aligha függesztik fel a támogatásodat, mert nem a "megfelelő" fiúval jársz, nem élünk a középkorban. 23 évesen légy már annyira felnőtt, hogy visszautasítod a csúfolódást, és megkéred anyádat, tartsa meg a véleményét magának, mert téged sért, amit beszél, az pedig a te döntésed, kivel jársz. Különben is, egyelőre nem az esküvőt tervezgeted, ki tudja, mi lesz ebből a kapcsolatból, nem is értem anyádat, egyáltalán miért foglalkozik ezzel. Ha csendesedik a nagy szerelmi lángolás, úgyis ki fog derülni, tényleg összeilletek-e.
2017. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
A támogatásomat nem fogják megvonni, de nekem fontos lenne az itthoni szeretetteljes légkör, illetve az is, hogy akibe szerelmes vagyok, azt pl. húsvéti ebédre el tudjam hívni. Nagy hagyománya van nálunk az ilyen ünnepi családi ebédeknek. Eddig nem volt kit hívnom, most már van, de nem hívhatom, mert nem akarom, hogy kellemetlenül érezze magát a párom anyukám mufurc viselkedése miatt. Pedig anyukámnak 8 általánosa van és életében nem dolgozott, apukám a kenyérkereső, őt mégsem zavarja. Ezért szeretnék valahogy anyura hatást gyakorolni, de eddig még nem jöttem rá, hogyan kellene. Ezért is kértem itt tanácsokat.
2017. ápr. 5. 12:38
 10/54 anonim ***** válasza:
91%
mond meg anyádnak, hogy 8 általánossal ne nagyon nézzen le senkit
2017. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!