Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vallják itt sokan, hogy...

Miért vallják itt sokan, hogy a gyerek örüljön, ha tető van a feje felett?

Figyelt kérdés

Engem is így neveltek, és nem értek egyet ezzel az elvvel.

Jó, van, ahol nincs pénz. De akkor is meg lehet normálisan mondani, hogy erre telik, erre meg nem. De ne már, hogy egy 12-15 éves kamasz hálás legyen, mert etetik meg megtűrik otthon.

Sajnos nálunk is ez volt a rendszer. Ùj ruhák szökőévente, csokoládé ünnepekre, kozmetikum semmi. Úgy kellett dezodorra kunyizni 2€-t (600Ft) 16 évesen fél évente egyszer, mert anyu nem nagyon adott, apu meg ordítozott, ha kiderült.

Aztán később anyuval megegyeztünk, hogy havonta kapok 2€-t zsebpénz gyanánt, amiből vehetek sampont, tusfürdőt, dezodort, arckrémet, tonikot. Anyu adott volna, csak apu minden aprót számonkért rajta.

Magukon nem spóroltak így, mármint, a higéniai dolgokon, merthogy ők megkeresik rá.


Gondolom, aki ezt az elvet vallja, maga is így nőtt fel.

De ha emlékszünk, anno milyen szar volt, akkor miért kívánjuk ezt másnak, sok esetben a saját gyerekünknek?


Sajnos vidéken nulla munkalehetőség volt évközben, nyáron meg a legtöbb kávézó/bolt/egyéb leszerződött a helyi szakközépiskolákkal, hogy a tanulók csinálják náluk a gyakorlatot, így nem vehettek fel engem, mivel gimis voltam, gyár meg nem volt a környéken.


2018. jan. 24. 18:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom miert csinaljak, hala az Istennek, az en szuleim nem ilyenek, sosem csinaltak ilyesmit, es en ezt tartottam normalisnak, amig nem kezdtem el gyakorizni. itt latom, hogy mar mar le kell a gyereknek borulni a szulo elott, csak mert " volt hol laknia" meg " jarhatott iskolaba" es " jutott neki kenyer a szajaba".... eleg beteges hozzaallas, de sokan valljak, hogy ez a jo megkozelites, ha " nem tesznek semmit a gyerek segge ala, nehogy meg a vegen megszokja a jot" ( pfffffff)... aztan csodalkoznak majd, ha oreg korukra v meg elobb is, nem nyitja rajuk a kutya se az ajtot...
2018. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyereknek kell örülni,hanem a szülőnek,ugyanis a gyerek miatt van az ilyeneknek tető a feje felett,lásd szocpolért szaporodók,manapság a neve CSOK.
2018. jan. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk en is hallottam eleget a szuleimtol h oruljek van teto a fejem felett meg ilyenek....azt mondjak halatlan vagyok (mindig csak szidnak).

Nalam a gyerekek az elsok, inkabb magamnak nem veszek semmit. Sose tudnam elkepzelni hogy ilyen szulo legyrk mert pontosan tudom milyen rossz volt hallgatni gyerekkent.Amig tudom segitem, addig lakik velem amig akar.:-)

2018. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!